Majówkowy Maraton Czytelniczy

Paweł Majka Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Paweł Majka Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Paweł Majka urodził się w 1972 roku. To polski pisarz, dziennikarz, publicysta. Specjalizuje się w pisaniu powieści z pogranicza fantasy i science fiction. Motywem, który dominuje w jego książkach, jest wizja postapokaliptycznego świata. Paweł Majka debiutował w 1987 roku na łamach „Świata Młodych”. Na kolejne opowiadanie Majki trzeba było jednak czekać kolejne dwadzieścia lat. W 2006 roku w antologii „Tempus Fugit” ukazał się jego pierwszy tekst drukowany w książce.

Od tamtej pory jego teksty ukazywały się w „Nowej Fantastyce”, „Science Fiction, Fantasy i Horror”, „Fantasy & Science Fiction”, a także w „Czasie Fantastyki”. Opowiadania Pawła Majki weszły w skład antologii „Kanon Barbarzyńców”, „Nie pytaj o Polskę”, „Nowe idzie”. Majka udziela się także jako dziennikarz. Jego felietony, recenzje i opowiadania ukazywały się na portalach Fahrenheit, Esensja oraz Creatio Fantastica. Majka jest autorem takich opowiadań, jak „Poświat”, „Zimno się robi przed świtem”, „Oko Cyklonu”, „Tęsknota mieczy”, „Noc dla ślepych”, „Potrzeba cudu”, „Tropy w cieniach” i wielu innych.

Dorobek literacki Pawła Majki

Do tej pory Paweł Majka ma na swoim koncie dziesięć powieści. Pierwsza z nich ukazała się w 2014 roku. „Pokój światów” został wydany przez Genius Creations. To rasowa powieść z gatunku historii alternatywnej. I wojna światowa była tragedią – zakończyła się jednak inaczej, niż mówią podręczniki. Na naszej planecie wylądowali Marsjanie. Choć inwazja została odparta, to pojawienie się przybyszów z kosmosu na zawsze odmieniło Ziemię. Sprowadzona przez obcych energia ożywiła postaci z mitologii i baśni. Na świecie rozpanoszyły się upiory i magowie, a domy trzeba było zabezpieczyć specjalnymi zaklęciami. Za tę powieść Majka otrzymał Nagrodę im. Jerzego Żuławskiego. Ponadto nominowany był do nagrody im. Janusza A. Zajdla, nagrody „Identyfikator Pyrkonu” oraz nagrody „Reflektor”.

W 2014 roku ukazała się również „Dzielnica obiecana”, pierwsza polska powieść, która ukazała się ukazała się jako oficjalna część międzynarodowego Uniwersum Metro 2033. Dwie dekady po zagładzie nadeszły czasy Pożogi. Ludzie ukrywają się przed promieniowaniem i zmutowanymi zwierzętami w tunelach metra, bunkrach oraz schronach przeciwatomowych. Akcja powieść rozgrywa się w post-apokaliptycznej Nowej Hucie, XVIII dzielnicy Krakowa, w której przed laty zbudowany został ciąg podziemnych schronów. W 2016 roku swoją premierę miała książka „Człowiek obiecany”, kontynuacja „Dzielnicy obiecanej”, a zarazem kolejna polska książka w kultowym Uniwersum Metro 2033.

W 2015 roku nakładem Wydawnictwa Rebis ukazała się powieść „Niebiańskie pastwiska”. W 2017 roku ukazały się dwie książki Majki – „Wojny przestrzeni”, kontynuacja „Pokoju światów”, oraz „Berserk”. To opowieść o zemście. Jedną z zasad świata przedstawionego przez Majkę jest reguła, że kiedy się mścisz, sprawiasz, że twoim tropem rusza inny mściciel. W drugim tomie cyklu Mirosław Kutrzeba wraca, by doścignąć kolejnego z oprawców. Musi jednak pamiętać, że jego kolejna ofiara nie próżnuje. Pomagają jej zwierzchnicy ludzi pokrzywdzonych do tej pory przez Kutrzebę. Konflikt głównego bohatera, motywowany vendettą, może doprowadzić do wielkiego kataklizmu.

Berserk” to kolejna książka Majki wpisująca w jego postapokaliptyczne i prepperskie zainteresowania. Autor przedstawia w nim zniszczony świat, przepełniony cierpieniem i szałem zabijania. Nikt do końca nie wie, czy przyczyną załamania równowagi na planecie był cywilizacyjny stres czy zmęczenie Gai. W 2019 roku ukazała się kontynuacja książki – „Berserk: Spowiednik”.

W 2019 roku pojawiła się również kolejna powieść Majki pt. „Jedyne”. Tytułowe Jedyne to centrum Wieloświata, które staje się areną nieustającej walki o wpływy. Ścierają się tu stronnictwa polityczne, religijne, korporacje, gangi oraz tajne stowarzyszenia. Na dodatek Jedyne pada ofiarą ataków hakerów, rebeliantów i terrorystów. Na dodatek Jedyne próbuje pozbyć się Króla, a to prowadzi do bezpardonowej, pełnej zamachów, krwawej potyczki o dominację.

Pod koniec 2019 roku ukazała się także pierwsza część cyklu współtworzonego przez Maję i Radosława Rusaka pt. „Czerwone żniwa”. W 2020 roku pojawił się drugi tom „Czerwonych żniw”. To kolejny zwrot Majki w kierunku historii alternatywnej. Pisarze zadają kluczowe pytane – co by było, gdyby w 1964 roku wybuchła trzecia wojna światowa? W obliczu konfliktu między Układem Warszawskim a NATO, polscy komandosi zostają oddelegowani do strateńćzych ataków. Na dodatek tajna jednostka UW zostaje wysłana na tajemniczą misję, która może zmienić losy konfliktu.

Paweł Majka za swoją twórczość był wielokrotnie nominowany do różnych nagród literackich i kulturalnych. Pisarz jest dwukrotnym laureatem Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego. Pierwszy raz otrzymał to wyróżnienie w 2015 roku za powieść „Pokój światów” i drugi raz, rok później, za „Niebiańskie pastwiska”.

Książki Pawła Majki na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Pawła Majki we wszystkich formatach (ebook, audiobook, papierowa).

Co znajdziesz w kategorii: Pozostałe

Umieszczone w kategorii „Pozostałe” publikacje to książki, które należą do kategorii „Historia”, ale których nie można przyporządkować do żadnej z podkategorii – „Historia najnowsza”, „Historia nowożytna”, „II wojna światowa”, „Starożytność i średniowiecze”. Odnaleźć tu możemy pozycje opisujące dłuższe okresy historii, niemieszczące się w ściśle wyznaczonych zakresach, a także tytuły poświęcone konkretnym aspektom historii czy ujmujące historię w niecodzienny sposób. W serwisie Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Europa. Rozprawa historyka z historią”, czyli opracowane dzieje Europy spisane przez jednego z najpopularniejszych historyków Normana Daviesa, „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” Witolda Banacha, w której znaleźć możemy historię jednego z najważniejszych rodów Rzeczpospolitej. Kolejną wartą wyróżnienia pozycją jest „Jak pogoda zmieniała losy wojen i świata”, gdzie Erik Durschmied opisuje konflikty zbrojne, w których decydującą rolę odegrały zjawiska atmosferyczne. W kategorii „Pozostałe” umieszczone zostały książki z cyklu „prawdziwe historie”, przedstawiające historię z punktu widzenia kobiet. W serii znajdują się publikacje m.in. Anny Herbich („Dziewczyny z powstania”, „Dziewczyny z Syberii”), Kamila Janickiego („Damy złotego wieku”, „Żelazne damy”), Diane Ducret („Kobiety dyktatorów”, „Kobiety mafii”) i Anny Marii Śnieżko („Żona wyklęta”). Czytelników chcących poznać historię od jej zabawnej strony na pewno zainteresuje „Historia bez cenzury” Wojciecha Drewniaka, w której autor w dowcipny i ciekawy sposób opisuje wybrane przez siebie wydarzenia czy postacie historyczne. Podobną formę przyjmuje Jan Wróbel w „Historii Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec”, w której z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem rozprawia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. Nie inaczej jest w kontynuacji tej książki – „Historii Polski 2.0. Polak potrafi, Polka też” napisanej wspólnie z Ewą Wróbel. Druga część to zestawienie genialnych osiągnięć naszych rodaków, bez których świat nie byłby taki sam.