Majówkowy Maraton Czytelniczy

Paweł Pieniążek Prasa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Paweł Pieniążek Prasa - książki, ebooki i audiobooki

Paweł Pieniążek jest urodzonym w 1989 roku dziennikarzem oraz korespondentem wojennym. Tłumaczył teksty Serhija Żadana, Andrija Bondara, Natalki Śniadanko czy Jarosława Hrycaka. Ma na swoim koncie m.in. książki: „Wojna, która nas zmieniła”, „Po kalifacie. Nowa wojna w Syrii” oraz „Pozdrowienia z Noworosji”. Wstęp do przekładu tej ostatniej, w wersji przeznaczonej na rynek amerykański, napisał sam profesor Timothy Snyder. Książka „Po kalifacie. Nowa wojna w Syrii” została z kolei nominowana do nagrody Grand Press dla Książki Reporterskiej Roku.

Pieniążek był dwukrotnie nominowany do nagrody MediaTory, której laureatem został w 2019 roku za relację z pogrążonej w wojnie Syrii (kategoria NawigaTOR), a także do Nagrody im. Beaty Pawlak i Nagrody „Ambasador Nowej Europy”.

Co warto wiedzieć o Pawle Pieniążku?

Paweł Pieniążek ukończył ukrainistykę (licencjat) oraz studia euroazjatyckie na Uniwersytecie Warszawskim. Jest stypendystą Poynter Fellowship in Journalism na Uniwersytecie Yale. Był redaktorem czasopisma „Nowa Europa Wschodnia”, a później „New Eastern Europe”. Jest związany na stałe z „Tygodnikiem Powszechnym” oraz „Informacyjną Agencją Radiową Polskiego Radia S.A.”. Jego teksty można było również przeczytać m.in. na łamach „Polityki”, „Newsweeka”, „Gazety Wyborczej”, „Wprostu”, „Ukrajińskiego Żurnala” oraz na portalu „Krytyki Politycznej”. Relacjonował protesty w Rosji, wydarzenia na ukraińskim Majdanie, wojnę na Donbasie. Jako korespondent grupy reporterskiej Outsiders był świadkiem kryzysu uchodźczego i walki irackich Kurdów z Państwem Islamskim. Dotarł na miejsce katastrofy samolotu linii Malaysia Airlines 17 jako jeden z pierwszych dziennikarzy.

Paweł Pieniążek w księgarnii internetowej Woblink

W Woblinku znajdziecie dwie książki autora, „Jednostka, zło, historia w myśli Rousseau ” oraz „Po kalifacie. Nowa wojna w Syrii” w formacie ebooka lub książki papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Prasa

W kategorii prasa znajdują się różnego rodzaju czasopisma – miesięczniki, kwartalniki i wydania specjalne topowych polskich periodyków. Na Woblink.com wśród najciekawszych tytułów znaleźć można miesięcznik „Znak” – magazyn o tematyce społeczno-kulturalnej, który wydawany jest, z krótką przerwą, od 1946 roku. Wśród stałych działów „Znaku” znajdują się: Temat miesiąca, Społeczeństwo i Świat, Idee oraz Ludzie–Książki–Zdarzenia. Do pisma regularnie piszą najciekawsi polscy felietoniści i pisarze oraz stawiają tam swoje pierwsze dziennikarskie kroki autorzy młodego pokolenia. Innym tytułem wartym wyróżnienia jest miesięcznik „W drodze” przeznaczony dla czytelników zainteresowanych codziennym życiem według wzorców chrześcijańskich. Pismo nie boi się trudnych tematów takich jak wiara i ekologia, kryzys wiary wśród sióstr zakonnych i księży czy ludzka seksualność. Dla miłośników muzyki na Woblinku znajdują się archiwalne numery pisma „Jazz Press”. Za darmo do pobrania są także archiwalne numery pisma „Book Up!” – bezpłatnego cyfrowego magazynu o książkach i kulturze, który powstał z inicjatywy portali Woblink oraz Lubimy Czytać. Ponadto znajdą w tej kategorii coś dla siebie miłośnicy kultury, polityki i spraw społecznych – „Res publica nowa” to kwartalnik, który „daje do myślenia”. To pismo prowadzone przez Fundację Res Publica im. Henryka Krzeczkowskiego, która zajmuje się też organizowaniem debat i wydarzeń dotyczących rozwoju i jakości kultury.