Majówkowy Maraton Czytelniczy

Pierre Lemaitre Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Pierre Lemaitre Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Pierre Lemaitre jest francuskim pisarzem, autorem powieści kryminalnych takich jak “Do zobaczenia w zaświatach” czy “Kolory ognia”. Z wykształcenia Lemaitre jest psychologiem, a wiele lat spędził jako nauczyciel w ramach kształcenia zawodowego dorosłych. Całkowicie poświęcił się karierze literackiej w 2006 roku i od tego czasu zawodowo zajmuje się tworzeniem powieści oraz scenariuszy. Najbardziej znanym bohaterem jego książek jest komisarz paryskiej policji Camille Verhoever.

Pierre Lemaitre jest laureatem Prix Goncourt (Nagrody Goncourtów), najważniejszej francuskiej nagrody literackiej, którą otrzymał w 2013 roku za “Do zobaczenia w zaświatach”.

Pierre Lemaitre - “Do zobaczenia w zaświatach”

Nagrodzona we Francji powieść autorstwa Pierre’a Lemaitre’a ukazała się tam w 2013 roku - a rok później po raz pierwszy pojawiła się także na polskim rynku nakładem Wydawnictwa Albatros. Opowiada on historię dwóch weteranów, Alberta i Edwarda, którzy nie mają w powojennej Francji łatwego życia. Okazuje się, że dla kraju cenniejsi są ci, którzy zginęli w walce, a ocaleni to głównie problem. Skromnemu urzędnikowi Albertowi nie zostało nic. Wybuchowy niegdyś artysta Edward został zupełnie sam i bez rodziny stał się wrakiem człowieka. Choć porzuceni, postanawiają się zemścić - organizują akcję, która ma na celu wywołać ogólnonarodowe rozruchy. Ta nagrodzona Prix Goncourt książka określana jest przez niektórych jedną z tych wartościowych pozycji, do których należy nieustannie wracać. Równocześnie stanowi pierwszy tom cyklu “Dzieci katastrofy”, na który składają się także “Kolory ognia” oraz “Lustro naszych smutków”

“Lustro naszych smutków” Pierre’a Lemaitre’a

Wydana w Polsce w 2022 roku powieść “Lustro naszych smutków” Pierre’a Lemaitre’a jest równocześnie trzecią z cyklu powieści, który rozpoczął się wraz z nagradzanym “Do zobaczenia w zaświatach”. Jednym z momentów historii, których wstydzą się Francuzi, jest z pewnością kampania w 1940 roku. Lemaitre sięga do tych czasów i wprowadza czytelnika do Paryża w kwietniu tegoż roku. Wszyscy mówią o wkroczeniu do miasta Niemców, ale większość ludzi wciąż żyje swoimi codziennymi sprawami. Louise Belmont, młoda nauczycielka, próbuje na nowo odnaleźć się po skandalu obyczajowym, w który zamieszana była jej osoba. Klienci nie przychodzą już tak licznie do restauracji pana Julesa, a Désiré Migault, który nie zawsze tak się nazywał, po swojej karierze jako adwokat, pilot i chirurg chce teraz spróbować szczęścia w Ministerstwie Informacji. Pewien kapral, Landarde, robi interesy w trakcie pobytu w wojsku, a żandarm z Paryża Ferdynand szuka okazji, by spełnić marzenia ukochanej żony. Ogarnięci coraz większą paniką Francuzi uciekają przed Niemcami - nieważne, czy są kanaliami, tchórzami czy ludźmi dobrej woli, w tym szczególnym czasie każdy szuka dla siebie bezpiecznego miejsca.

Książki Pierre’a Lemaitre’a w księgarni internetowej Woblink

Na Woblinku czekają na Was liczne tytuły autorstwa Pierre’a Lamaitre’a. Wśród nich są zarówno “Lustro naszych smutków”, jak i “Do zobaczenia w zaświatach”, “Kolory ognia”, “Alex” czy “Koronkowa robota”. Dostępne są tutaj zarówno pojedynczo, jak i w pakietach, jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Komiks i książka graficzna

Komiks jest historią opowiadaną za pomocą obrazków, które często zostają uzupełnione tekstami wypowiadanymi przez postacie bądź narratora znajdującymi się w dymku. Większość komiksów cechuje sekwencyjność. Komiksy są wydawane w formie osobnych zeszytów, w prasie oraz w internecie. Takie utwory są przeważnie uważane za wytwór popkultury, jednak definicja komiksu nie jest jednoznaczna – zamknięcie ich w sztywnych ramach gatunkowych jest właściwie niemożliwe. Komiksem będzie zarówno historyjka obrazkowa umieszczona w gazecie, jak i skomplikowana powieść graficzna podejmująca ważne, trudne czy kontrowersyjne tematy. Z tego względu w kategorii „Komiks i książka graficzna” znajdują się zarówno powieści graficzne „Maus” Arta Spiegelmana i „Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu” Michela Kichki skupione na temacie zagłady Żydów i życiu jako dziecko rodzica ocalałego z Holokaustu, jak i klasyczne polskie komiksy dla młodszych czytelników. Warto zwrócić uwagę na komiksową serię „Kajko i Kokosz” Janusza Christy, której fabuła łączy w sobie elementy magii, interesujących przygód i dobrego humoru. Komiks powstał w latach 70. i 80. XX wieku – był wizytówką czasopisma „Świat Młodych”. Cykl „Kajko i Kokosz” został wznowiony w 2003 roku przez Egmont Polska, a dzięki reedycji wszystkie części komiksu były po raz pierwszy dostępne w kolorze. W kategorii zawierającej komiksy oraz książki graficzne nie zabrakło klasycznych historii o superbohaterach, takich jak Spiderman, Batman, Deadpool, Thor, Daredevil, Wonder Woman, Catwoman, postmodernistycznych utworów komiksowych, np. „Fight Club” Chucka Palahniuka, a także znanych i lubianych „Żywych Trupów”, „Tank Girl” czy „Paper Girls”. Znajdują się tutaj także komiksy dla dzieci –„Tytus, Romek i A’tomek” Henryka Jerzego Chmielewskiego, komiksowa wersja „Muminków” Tove Jansson i wiele więcej.