Majówkowy Maraton Czytelniczy

Piotr Adamczyk Książki obcojęzyczne - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Piotr Adamczyk Książki obcojęzyczne - książki, ebooki i audiobooki

Piotr Adamczyk to polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, jeden z najpopularniejszych polskich aktorów współczesnych. Rozpozawalność i uznanie zdobył przede wszystkim jako aktor filmowy, grając główne role w obrazach "Chopin. Pragnienie miłości" czy "Karol. Człowiek, który został papieżem". Jest to jednak także ceniony aktor teatralny, aktor telewizyjny oraz aktor dubbingowy - Adamczyk znany jest jako głos wielu postaci filmowych. Pojawia się on we wszystkich częściach "Madagaskaru" (żyrafa Melman), "Doktora Dolittle", obrazach "Iniemamocni", "Auta" (Zygzak McQueen), "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów", "Ant-Man" czy "Avengers: Koniec gry". Jego głos możecie usłyszeć także w audiobooku " Pinokio", gdzie jest lektorem - ten czeka na Was na Woblink!

Początki kariery Piotra Adamczyka

Piotr Aleksander Adamczyk jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Od 1995 roku występował w tamtejszym Teatrze Współczesnym oraz wielokrotnie gościnnie na innych scenach, w tym w Teatrze Polskim czy Teatrze Narodowym w Warszawie. Adamczyk nierzadko pojawiał się także w ramach Teatru Telewizji Polskiej - między innymi w spektaklach telewizyjnych "Legenda o św. Antonim", "Tango", "Portret wenecki", "Dwa teatry" czy "Wyzwolenie". Na ekranie Piotr Adamczyk pojawił się w licznych filmach i serialach - na przykład "Boża podszewka", "Cwał", "Sława i chwała". Popularność i rozpoznawalność przyniósł mu jednak występ w filmie "Chopin. Pragnienie miłości" Jerzego Antczaka - to w zasadzie od niego rozpoczęła się kariera Adamczyka na dużym ekranie. Niewątpliwie przez długi czas najbardziej znaną rolą aktora był Karol Wojtyła (późniejszy papież Jan Paweł II) po tym, jak odebrał tę postać w dwóch koprodukcjach: "Karol. Człowiek, który został papieżem" (2004) i "Karol. Papież, który pozostał człowiekiem" (2005).

Jakie filmy z Piotrem Adamczykiem warto zobaczyć?

Piotr Adamczyk zyskał miano jednego z najpopularniejszych polskich aktorów przede wszystkim z pomocą ról filmowych. Oprócz obrazów o Chopinie i filmach Karol, aktor pojawił się także w rolach pierwszoplanowych w komediach romantycznych "Testosteron", "Nie kłam, kochanie", "Śniadanie do łóżka", "Och, Karol", a także w chętnie oglądanej serii filmów świątecznych "Listy do M.". Adamczyk to również trzykrotny laureat nagrody Telekamera - otrzymał tytuł najlepszego aktora za role w serialu "Pensjonat pod Różą" (2006), "Czas honoru" (2011) oraz "Przepis na życie" (2012). W 2021 roku pojawił się także w jednej z ról drugoplanowych w serialu Marvela "Hawkeye" - zagrał Tomasa, członka Dresiarskiej Mafii. Za swoje dokonania 11 kwietnia 2014 roku aktor otrzymał odznaczenie Gloria Artis - srebrny medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Piotr Adamczyk realizuje się jednak nie tylko na polu aktorskim - w 2009 roku wraz z Mariusze Diakowskim i Dariuszem Zarębą założył restaurację "Stary Dom" w Warszawie, angażuje się także w różne akcje społeczne i charytatywne.

Posłuchaj "Pinokia"!

Charakterystyczny głos Piotra Adamczyka możecie usłyszeć nie tylko na ekranie czy w teatrze, ale także w ramach audiobooka! Aktor jest lektorem w jednej z najbardziej klasycznych powieści dla dzieci, "Pinokio" Carlo Collodiego. Tę znaną historię o niesfornym, ciekawym świata drewnianym pajacyku, którego marzeniem było zostać prawdziwym chłopcem z łatwością znajdziecie na Woblink w nowym tłumaczeniu Jarosława Mikołajewskiego i interpretacji właśnie Piotra Adamczyka.

Co znajdziesz w kategorii: Książki obcojęzyczne

W kategorii „Książki obcojęzyczne” umieszczone zostały wszystkie utwory napisane w języku innym niż polski. Znajdują się tutaj publikacje autorów pochodzących z różnych krajów i kultur, poruszające wiele różnych tematów, problemów czy zagadnień. Publikacje w kategorii „Książki obcojęzyczne” przeznaczone są dla czytelników, którzy przez lekturę książek w językach obcych chcą podszkolić swoją znajomość danego języka. Niektóre z publikacji zostały specjalnie przygotowane, aby pomóc w takiej nauce. Znaleźć tu można zarówno klasyki literatury światowej, jak i książki współczesnych pisarzy. Czytelnicy mogą przeczytać w oryginale m.in. książki amerykańskiego pisarza, autora fantasy i opowieści grozy oraz jednego z prekursorów fantastyki naukowej H.P. Lovecrafta (“The Call of Cthulhu”, “The Shadow Out of Time”), czołowego przedstawiciela nurtu powieści detektywistycznej i twórcy postaci Sherlocka Holmesa, Arthura Conana Doyle’a (“The Hound of the Baskervilles”, “A Study in Scarlet”), czy irlandzkiego poety, prozaika i dramatopisarza Oscara Wilde’a (“The Happy Prince and Other Tales”, “The Canterville Ghost”). W nauce języka pomogą wydania dwujęzyczne, tego typu pozycje oferuje m.in. wydawnictwo Wymowne. W ich ofercie znaleźć możemy takie tytuły jak “Treasure Island” Roberta Louisa Stevensona, “Heart of Darkness” Josepha Conrada czy “The Sphinx Without a Secret” Oscara Wilde’a. Alternatywny sposób nauki proponuje wydawnictwo Poltex. Przygotowane przez nich książki mają pomóc czytelnikowi w nauce dzięki czytaniu i jednoczesnym słuchaniu przez niego tekstu w języku angielskim oraz wykonywaniu specjalnych ćwiczeń po każdym rozdziale. Oferują oni takie tytuły jak “The Adventures of Sherlock Holmes” Arthura Conana Doyle’a, “Anne of Green Gables” Lucy Maud Montgomery, “The Secret Garden” Frances Hodgson Burnett, “Frankenstein” Mary Shelley, “Alice in Wonderland” Lewisa Carrolla czy “The Picture of Dorian Gray” Oscara Wilde’a. Najwięcej książek w tej kategorii napisanych zostało w języku angielskim, ale znajdują się tu również pozycje w języku rosyjskim, francuskim czy niemieckim.