Piotr Adamczyk Kuchnia , Diety i Fitness - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Piotr Adamczyk Kuchnia , Diety i Fitness - książki, ebooki i audiobooki

Piotr Adamczyk to polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, jeden z najpopularniejszych polskich aktorów współczesnych. Rozpozawalność i uznanie zdobył przede wszystkim jako aktor filmowy, grając główne role w obrazach "Chopin. Pragnienie miłości" czy "Karol. Człowiek, który został papieżem". Jest to jednak także ceniony aktor teatralny, aktor telewizyjny oraz aktor dubbingowy - Adamczyk znany jest jako głos wielu postaci filmowych. Pojawia się on we wszystkich częściach "Madagaskaru" (żyrafa Melman), "Doktora Dolittle", obrazach "Iniemamocni", "Auta" (Zygzak McQueen), "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów", "Ant-Man" czy "Avengers: Koniec gry". Jego głos możecie usłyszeć także w audiobooku " Pinokio", gdzie jest lektorem - ten czeka na Was na Woblink!

Początki kariery Piotra Adamczyka

Piotr Aleksander Adamczyk jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Od 1995 roku występował w tamtejszym Teatrze Współczesnym oraz wielokrotnie gościnnie na innych scenach, w tym w Teatrze Polskim czy Teatrze Narodowym w Warszawie. Adamczyk nierzadko pojawiał się także w ramach Teatru Telewizji Polskiej - między innymi w spektaklach telewizyjnych "Legenda o św. Antonim", "Tango", "Portret wenecki", "Dwa teatry" czy "Wyzwolenie". Na ekranie Piotr Adamczyk pojawił się w licznych filmach i serialach - na przykład "Boża podszewka", "Cwał", "Sława i chwała". Popularność i rozpoznawalność przyniósł mu jednak występ w filmie "Chopin. Pragnienie miłości" Jerzego Antczaka - to w zasadzie od niego rozpoczęła się kariera Adamczyka na dużym ekranie. Niewątpliwie przez długi czas najbardziej znaną rolą aktora był Karol Wojtyła (późniejszy papież Jan Paweł II) po tym, jak odebrał tę postać w dwóch koprodukcjach: "Karol. Człowiek, który został papieżem" (2004) i "Karol. Papież, który pozostał człowiekiem" (2005).

Jakie filmy z Piotrem Adamczykiem warto zobaczyć?

Piotr Adamczyk zyskał miano jednego z najpopularniejszych polskich aktorów przede wszystkim z pomocą ról filmowych. Oprócz obrazów o Chopinie i filmach Karol, aktor pojawił się także w rolach pierwszoplanowych w komediach romantycznych "Testosteron", "Nie kłam, kochanie", "Śniadanie do łóżka", "Och, Karol", a także w chętnie oglądanej serii filmów świątecznych "Listy do M.". Adamczyk to również trzykrotny laureat nagrody Telekamera - otrzymał tytuł najlepszego aktora za role w serialu "Pensjonat pod Różą" (2006), "Czas honoru" (2011) oraz "Przepis na życie" (2012). W 2021 roku pojawił się także w jednej z ról drugoplanowych w serialu Marvela "Hawkeye" - zagrał Tomasa, członka Dresiarskiej Mafii. Za swoje dokonania 11 kwietnia 2014 roku aktor otrzymał odznaczenie Gloria Artis - srebrny medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Piotr Adamczyk realizuje się jednak nie tylko na polu aktorskim - w 2009 roku wraz z Mariusze Diakowskim i Dariuszem Zarębą założył restaurację "Stary Dom" w Warszawie, angażuje się także w różne akcje społeczne i charytatywne.

Posłuchaj "Pinokia"!

Charakterystyczny głos Piotra Adamczyka możecie usłyszeć nie tylko na ekranie czy w teatrze, ale także w ramach audiobooka! Aktor jest lektorem w jednej z najbardziej klasycznych powieści dla dzieci, "Pinokio" Carlo Collodiego. Tę znaną historię o niesfornym, ciekawym świata drewnianym pajacyku, którego marzeniem było zostać prawdziwym chłopcem z łatwością znajdziecie na Woblink w nowym tłumaczeniu Jarosława Mikołajewskiego i interpretacji właśnie Piotra Adamczyka.

Co znajdziesz w kategorii: Kuchnia , Diety i Fitness

„Kuchnia / Diety / Fitness” to kategoria obfitująca w najróżniejsze książki będące często zbiorami przepisów kulinarnych. Książki te zazwyczaj są ułożone wokół wybranego tematu przewodniego, najpopularniejsze z nich to kuchnie narodowe i regionalne, sposoby żywienia wykluczające produkty pochodzenia zwierzęcego, uwzględniające nietolerancje i alergie pokarmowe czy opisy i przykłady konkretnych diet. Książki mogą również być skoncentrowane na jednym, ściśle określonym typie dania, jak sałatka czy zupa. Pozycje kulinarne najczęściej są wzbogacone o liczne zdjęcia opisywanych potraw. Mogą być nie tylko źródłem przepisów, ale również wiedzy o danym kraju, jego kulturze i zwyczajach w nim panujących. W kategorii tej znajdują się również pozycje poruszające zagadnienia fitnessu, czyli niezwykle popularnego rodzaju gimnastyki rekreacyjnej, która wpływa na poprawę sprawności zarówno fizycznej, jak i psychicznej. W kategorii „Kuchnia / Diety / Fitness” znajdują się książki z przepisami skupionymi na coraz popularniejszej diecie wegańskiej i wegetariańskiej, jak na przykład „Nowa Jadłonomia. Roślinne przepisy z całego świata” Marty Dymek. Ponadto można tu znaleźć pozycje wypełnione recepturami z kulinarnych podróży („Podróż w trzech smakach. Przepyszne opowieści z Buenos Aires, Nowego Jorku i Berlina” Layne Mosler) czy skupione na kuchni polskiej w jej tradycyjnym oraz nowoczesnym wydaniu. Swoje miejsce znalazły tutaj również książki łączące tematy kulinarne ze zdrowotnymi i pokazujące, w jaki sposób odpowiednią dietą można zmniejszać konkretne dolegliwości („Zatrzymaj Hashimoto”, „Zdrowa tarczyca”). Ta kategoria obejmuje także książki poświęcone diecie stosowanej w okresie wzmożonych treningów („Jedz i trenuj” Nancy Clark), a także ćwiczeń dla duszy pokazujących, jak wielkie znaczenie ma prawidłowe oddychanie czy sen („Fitness dla duszy” Kamili Maciejko). Nie mogło tu zabraknąć „Food Pharmacy” kładącej nacisk na propagowanie dobrze zbilansowanej diety i racjonalnego odżywiania. Autorkami tej pozycji są Mia Clase oraz Lina Nertby, które w celach badawczych eksperymentowały z różnymi sposobami odżywiania, aby po zakończeniu testów zawrzeć w „Food Pharmacy” przepis na to, co jeść, aby sobie pomóc, a nie zaszkodzić.