Majówkowy Maraton Czytelniczy

Piotr Kościelny II wojna światowa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Piotr Kościelny II wojna światowa - książki, ebooki i audiobooki

Piotr Kościelny to prywatny detektyw, specjalista od spraw bezpieczeństwa i windykacji terenowej oraz pisarz. Jest autorem powieści kryminalnych oraz książek z pogranicza thrillera i sensacji.

Kościelny urodził się w 1978 roku we Wrocławiu, w którym do dzisiaj mieszka.. Prowadzi prywatne biuro detektywistyczne na terenie Głogowa i Wrocławia. Jest instruktorem sportu, samoobrony oraz rekreacji. W latach 2006-2015 przeprowadził wiele szkoleń z poprawy bezpieczeństwa kobiet w szkołach i firmach prywatnych. W 2009-2015 był członkiem Polskiego Stowarzyszenia Licencjonowanych Detektywów. Przez trzy lata pełnił w nim funkcję członka Sądu Dyscyplinarnego. Prywatnie jest wielkim miłośnikiem zwierząt: ma psa Boksera i trzy koty. W wolnym czasie pisze albo spaceruje z psem.

Książki Piotra Kościelnego

Piotr Kościelny w swojej twórczości wykorzystuje doświadczenia, jakie zdobył podczas pracy jako prywatny detektyw. Dzięki temu pisze pełne napięcia powieści kryminalne, od których nie można się oderwać. Autor zabiera czytelników w pełną mroku rzeczywistość, odsłaniając kulisy pracy stróżów prawa i świat zbrodni.

Oprócz klimatycznych kryminałów i pełnych mroku thrillerów Piotr Kościelny ma w swoim dorobku także kilka bajek dla dzieci. Teksty te nie były dotąd nigdzie publikowane, jednak z okazji Dnia Dziecka 2021 autor udostępnił je bezpłatnie – wystarczyło wyrazić chęć otrzymania ich na jego profilu na Facebooku.

Zakon - debiutancka powieść Kościelnego

Zakon” to debiutancka powieść Piotra Kościelnego. Została wydana w 2017 roku i od razu zwróciła uwagę czytelników, czego efektem była nominacja do tytułu „Polskiej Książki Roku 2017” w konkursie literackim „Brakująca Litera”. „Zakon” jest książką z gatunku political fiction. Autor pisze w niej o ciemnej stronie służb specjalnych, władzy sprawowanej zza kulis i wydarzeniach, które wstrząsnęły Polakami w XXI wieku. W powieści krajem rządzi tajemnicza, absolutna władza. Tworzy Rząd i opozycję, sterując nimi oraz całym społeczeństwem.

Zwierz

Zwierz” z 2019 otwiera cykl „Mikun” z komisarzem Markiem Mikulskim w roli głównej. We Wrocławiu odkryte zostają zwłoki młodej dziewczyny. Kilka dni później w okolicznym lesie znalezione zostają kolejne ciała, a przy nich tajemniczy list. Mikulski jest pewny, że ma do czynienia z seryjnym mordercą. Nieuchwytny zabójca posługujący się pseudonimem „Zwierz” oznajmia, że będzie mordował do momentu, aż nie zostanie złapany. Działa metodycznie i okrutnie. Komisarz ma coraz mniej czasu na odkrycie, kto jest zabójcą. W „Zwierzu” Kościelny odsłania kulisy pracy polskich śledczych, a także pisze o zbrodni doskonałej.

Ta pełna zaskakujących zwrotów akcji powieść została wyróżniona tytułem „Polskiej Książki Roku 2019” w niezależnym plebiscycie „Brakująca litera”.

Zaginiona

Kolejną powieścią Piotra Kościelnego jest „Zaginiona” będąca pełnym dynamiki, brutalnym i klimatycznym kryminałem. Niespodziewanie dochodzi do zaginięcia młodej kobiety, Agnieszki. Dziewczyna znika bez śladu po kłótni z narzeczonym. Chłopak zgłasza jej zaginięcie na policję i niespodziewanie staje się podejrzanym o morderstwo swojej partnerki. Tym razem nad sprawą zabójstwa pracuje komisarz Tomasz Świderski, który jako jedyny wierzy w wyjaśnienia chłopaka. Mężczyzna został za karę zesłany na posterunek na prowincji i sprawa zaginionej Agnieszki jest dla niego jedyną szansą na rehabilitację.

Wybrany

W „Wybranym” autor wraca do gatunku political fiction i łączy go z klimatycznym thrillerem. Pewien szeregowy polityk zostaje postawiony pod ścianą – musi wykonać przydzielone mu zadanie albo jego kilkuletnia córeczka zginie. Mężczyzna zostaje marionetką w rękach szantażystów, a krajem wstrząsają coraz gorsze afery.

Skóra

Na początku 2021 roku Piotr Kościelny wydał powieść z pogranicza kryminału i thrillera pt. „Skóra”. Akcja rozgrywa się w rodzinnym mieście autora – Wrocławiu. Dochodzi tam do odnalezienia pozbawionych fragmentu skóry zwłok młodej kobiety. Niedługo później policja odkrywa kolejne ciała. Doświadczony policjant pracujący w wydziale zabójstw wrocławskiej komendy, Władek Majchrzak, powołuje specjalny zespół. Jego celem jest złapanie psychopatycznego mordercy. Czy Majchrzakowi uda się rozwiązać zagadkę i ująć zabójcę nim będzie za późno?

Wybór

Najnowszą powieścią Kościelnego<.strong> jest wydany w kwietniu 2021 roku „Wybór”. Autor na kartach powieści zabiera czytelnika w bezkompromisową podróż do najmroczniejszych zakamarków ludzkiego umysłu. W Warszawie lat dziewięćdziesiątych XX wieku dochodzi do uprowadzenia młodej dziewczyny. Jednym ze sprawców jest brutalny bandyta Szajba. Paweł, chłopak porwanej, chce, żeby służby złapały przestępców, jednak prokuratura pozostaje bez materiału dowodowego. Dochodzi do tragedii, a Paweł opuszcza kraj. Kilkanaście lat później wojna gangów rozpoczyna się na nowo, a seria brutalnych morderstw to dopiero początek…

Więcej o powieści „Wybór” przeczytacie w wywiadzie z Piotrem Kościelnym zamieszczonym na naszym blogu.

https://woblink.com/blog/wiekszosci-moich-bohaterow-nie-chcialbym-spotkac-na-zywo-wywiad-z-piotrem-koscielnym/

Łowca

„Łowca” to tytuł najnowszej powieści Piotra Kościelnego, która ma ukazać się na rynku wydawniczym pod koniec lipca 2021 roku. W czasie kolonii dziesięciolatek ginie pod kołami ciężarówki. Policja otwiera śledztwo, a na jaw zaczynają wychodzić tajemnice, które będą prześladować pogrążonych w żałobie rodziców chłopca. Lata później w zupełnie innej części Polski zostają odkryte zwłoki dziecka. Czy ta sprawa ma coś wspólnego z tragedią sprzed lat?

Książki Piotra Kościelnego na Woblinku - papierowe, ebooki oraz adudiobooki

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie powieści Piotra Kościelnego we wszystkich formatach – ebook, audiobook i książka papierowa.

Co znajdziesz w kategorii: II wojna światowa

II wojna światowa - największy konflikt XX wieku

II wojna światowa pozostaje jednym z najbardziej bolesnych i krwawych wydarzeń w historii XX wieku. Jej wspomnienie wciąż jest żywe, a liczne opracowania odkrywają nowe wymiary tego, co działo się w latach 1939-1945. Poświęcone II wojnie światowej książki opowiadają o różnych jej aspektach - polityce, militariach, przebiegu czy ważnych postaciach, także tych zapomnianych lub wcześniej nieznanych. Jedną z najpopularniejszych książek historycznych o II wojnie światowej jest dzieło autorstwa znanego historyka, Timothy’ego Snydera, “Skrwawione ziemie. Europa między Hitlerem a Stalinem”. Amerykanin opisuje dzieje ludzi zamieszkujących tereny obecnej Polski, Ukrainy, Białorusi, krajów bałtyckich oraz zachodniej części Rosji, którzy stali się aktorami w teatrze działań dwóch dyktatorów. Nad historią tych krwawych sześciu lat pochyla się także Norman Davies. Jego “Europa walczy. 1939-1945” to monumentalny efekt projektu przedstawienia możliwie jak największej ilości aspektów II wojny światowej w Europie w jednym tomie. Dzięki temu otrzymujemy jedyną w swoim rodzaju panoramę historii kontynentu w tym okresie. Davies nie skupia się na jednym konkretnym wojennym zagadnieniu, lecz przedstawia całościową perspektywę konfliktu. Nad kryzysem i serią decyzji, która ostatecznie doprowadziła do wojny, pochyla się Piotr M. Majewski w książce “Kiedy wybuchnie wojna? 1938. Studium kryzysu”. Te i wiele innych cennych książek historycznych opowiadających o II wojnie światowej czeka na Was na Woblink jako książki papierowe, audiobooki oraz ebooki w formatach epub, mobi lub pdf.

Książki o II wojnie światowej w Polsce

Wiele znanych i przez wiele lat zapomnianych historii z II wojny światowej wydarzyło się w Polsce. Jednym z najbardziej znaczących dla samych Polaków wydarzeń było Powstanie Warszawskie. Temu wyjątkowemu zrywowi z 1944 roku poświęcona jest inna książka Normana Daviesa, “Powstanie 44”. Brytyjski historyk analizuje je w kontekście zdarzeń od 1939 do 1956 roku, a przy tym uwzględnia bezpośrednie świadectwa uczestników i uczestniczek, przez co staje się nie tylko rzetelnym, ale także poruszającym opracowaniem tego niełatwego tematu. O powstańcach opowiada także Magda Łucyan w reportażu “Powstańcy. Ostatni świadkowie walczącej Warszawy. Prawdziwe historie”. Autorka oddała głos ostatnim żyjącym świadkom powstania, by mogli własnymi słowami opowiedzieć, dlaczego poszli walczyć, jakie były piękne chwile w tym czasie, a jakie tragedie, jakie ich spotkały. A nade wszystko - jak teraz oceniają tamte decyzje i co chcieliby przekazać następnym pokoleniom? Ta książka to jedna z najlepszych współczesnych odpowiedzi na pytanie, jak znaleźć ciekawe pamiętniki i wspomnienia z II wojny światowej. Inną niełatwą, ale cenną książką tego typu jest dzieło Patrycji Dołowy zatytułowane “Wrócę, gdy będziesz spała. Rozmowy z dziećmi Holocaustu”. Dołowy zebrała w niej historie żydowskich matek, które dla ratowania swoich dzieci musiały dokonać tragicznych wyborów. Przybranych matek, które nie zawsze potrafiły rozstać się z ocalonymi dziećmi. A także samych dzieci, które często już na zawsze pozostały rozdarte pomiędzy dwiema rodzinami, tożsamościami, wdzięcznością i żalem.

Najlepsze książki historyczne o II wojnie światowej

Książki poświęcone II wojnie światowej obejmują wiele różnych jej aspektów. Znajdziecie tu między innymi książki o powstaniu warszawskim, czy książki o obozach koncentracyjnych. Niektóre skupiają się na pojedynczych wydarzeniach. Jedną z nich jest “Leningrad. Tragedia oblężonego miasta 1941-1944” Anny Reid, w której autorka oddaje głos mieszkańcom ocalałym z piekła głodu i chorób, jakie wywołało oblężenie miasta. Wiele autorów i autorek książek o II wojnie światowej porusza w nich temat zapomnianych grup i osób, o których wcześniej nie mówiło się wcale lub niewiele. Monika Sznajderman i Sylwia Chutnik oddają głos zagubionym dotychczas w większości w relacjach dziewczynom, towarzyszkom walki, młodszym i starszym kobietom. “Kwestia charakteru. Bojowniczki z getta warszawskiego” to próba odzyskania pamięci o tych wyjątkowych osobach. Joanna Ostrowska pochyla się nad innymi zagadnieniami społecznymi. W “Oni. Homoseksualiści w czasie II wojny światowej” stara się uzupełnić ogromną lukę wiedzy o osobach nieheteronormatywnych, które żyły, umierały i walczyły w tym konflikcie. Z kolei Jakub Gołębiowski skupia się na dzieciach urodzonych z powodu wojny, których pochodzenie przez lata ukrywane było przez matki, opiekunów oraz polski system. “Niedopowiedziane biografie. Polskie dzieci urodzone z powodu wojny”, a także wiele innych fascynujących i ważnych książek historycznych o II wojnie światowej znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki (epub, mobi, pdf).