„Janken: Pojedynek” to gra karciana, przeznaczona dla dwóch osób. Rozgrywka składa się z serii pojedynków, podczas których gracze starają się zdobyć najbardziej wartościowe karty przeciwnika. Pomysł bazuje na japońskiej zabawie z końca XIX wieku, znanej jako „Janken” (na świecie spopularyzowała się nazwa „Papier, Kamień, Nożyce”). Gra opiera się na zarządzaniu ręką, szacowaniu ręki przeciwnika, budowaniu stawki oraz blefie. Zestaw składa się z 2 identycznych talii (2x45kart)...
Seria „Już czytam” to książki do pierwszego samodzielnego czytania. Krótkie zdania, duże litery i wciągające historie - właśnie tyle potrzeba, by pokochać czytanie. Na końcu każdej części znajdują się ciekawe zadania sprawdzające zrozumienie tekstu oraz słowniczek trudniejszych słów, które znalazły się w danej opowieści. Dodatkowym atutem serii są duże, kolorowe, zabawne ilustracje.
Muffiny jogurtowe z jagodami, z amaretto i kremem kawowym, z figami i orzechami lub czekoladowe z mascarpone - te małe, dziecinnie łatwe do przyrządzenia babeczki są mistrzami metamorfozy.
W tym obszernym zbiorze znajdują się też przepisy na inne modne, blisko spokrewnione z muffinami smakołyki: bajgle, donaty, brownies i cookies.
Wspólnie spędzony czas to najważniejsze, co możemy dać dziecku. Oglądajmy z maluszkiem książeczkę, wskazując palcem obrazki i nazywając je. Dzieci szybko podchwycą zabawę i będą chciały powtarzać ją wielokrotnie. Książeczki oparte na czarno-białym kontraście przyczyniają się do optymalnego rozwoju Twojego dziecka.
"Książeczki kontrastowe" to seria przeznaczona dla dzieci od 3 miesiąca życia.
Świat widziany oczami maluszka jest dwuwymiarowy i nieostry i dlatego pierwsze książeczki są oparte na biało-czarnym kontraście. Wystarczy pokazać dziecku obrazek i opowiedzieć mu o świecie, który je otacza. Starsze zaś dzieci mogą odgadywać nazwy narysowanych przedmiotów i zwierząt.
Witajcie w świecie ekscytujących zagadek CzuCzu!
Znajdziecie tu 150 edukacyjnych zabaw, które pomagają:
• Odkrywać świat w pasjonujący sposób
• Rozwijać umiejętność logicznego myślenia i kojarzenia
• Ćwiczyć spostrzegawczość i koncentrację
• Poszerzać wyobraźnię
Zagadki zostały opracowane z myślą o dzieciach w wieku 3-4 lat.
Poręczna forma książeczki pozwala na zabawę wszędzie, gdzie tylko chcecie!
Witajcie w świecie ekscytujących zagadek CzuCzu!
Znajdziecie tu 150 edukacyjnych zabaw, które pomagają:
• Odkrywać świat w pasjonujący sposób
• Rozwijać umiejętność logicznego myślenia i kojarzenia
• Ćwiczyć spostrzegawczość i koncentrację
• Poszerzać wyobraźnię
Zagadki zostały opracowane z myślą o dzieciach w wieku 5-6 lat.
Poręczna forma książeczki pozwala na zabawę wszędzie, gdzie tylko chcecie!
Aby Słowo Boże było „żywe i skuteczne” (Hbr 4,12) w codziennych sytuacjach ludzi żyjących współcześnie, potrzebne jest jego tłumaczenie na dzisiejszy język. Nie mam na myśli tylko poprawnej i literackiej polszczyzny, ale chodzi o świat pojęć, skojarzeń, intuicji właściwych człowiekowi XXI wieku. Tej potrzebie wychodzi naprzeciw dynamiczny przekład Pisma świętego. Listy Jana zawierają głęboki przekaz teologiczny, z którym czytelnik konfrontuje swoje życie. Czy zna Chrystusa? –...
Antologia to hołd złożony polskiej szkole reportażu, zbiór prezentujący jej najlepszych twórców, tych najsławniejszych i tych niesłusznie zapomnianych, a wspólnie tworzących reporterską historię XX wieku. Antologia powstała pod opieką rady programowej złożonej z wybitnych reporterów i literaturoznawców. Tworzą ją Hanna Krall, Małgorzata Szejnert, prof. Kazimierz Wolny-Zmorzyński, Elżbieta Sawicka.
Książka wydana wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie i Muzeum Historii Fotografii w Krakowie Autorzy tekstów: Dariusz Czaja, Hubert Francuz, Monika Kozień, Marta Miskowiec, Marcin Smerda, Jan Sowa, Filip Springer, Ziemowit Szczerek, Józef Tischner, Marta Urbańska Autorzy fotografii: Agata Pankiewicz, Marcin Przybyłko Kraj egzotyczny jest z definicji ciekawy, niezwykły i osobliwy. Cechuje się odmiennym klimatem i kulturą. Możemy go podziwiać, śmiać się z niego, ale nig...
Naleśniki delikatne, cienkie, a może z owocami? A jeśli omlet – to puszysty, miękki i grubiutki. Lubimy naleśniki i omlety, czasem naleśniki przerabiamy na krokiety, czasem jemy na słodko, a innym razem z nadzieniem wytrawnym lub pikantnym. Zawsze jednak smakują pysznie. Naleśniki i omlety dają wiele możliwości smakowych. W tej książce mamy 160 propozycji na dania, w których podstawą są naleśniki i omlety. Znajdą tu Państwo przepisy na najróżniejsze ciasta naleśnikowe, a takż...
Książka kulinarna z przepisami na najlepsze dania z jednego garnka – zapiekanki, zupy, gulasze i potrawki. Gulasz, potrawka, zapiekanka, risotto, duszone warzywa, frittata czy zupa – łatwe, sycące potrawy, które nie wymagają dużych umiejętności kulinarnych. Składniki wystarczy pokroić, podsmażyć, utrzeć, a na koniec wszystkie wrzucić do jednego garnek, zapiekać lub dusić. Ponoć by zrobić dobry gulasz najlepiej ustawić go na małym ogniu i zapomnieć o nim na jakiś czas. Gulasz ...
Mięsa na domowe obiady Planując posiłek zarówno codzienny, jak i bardziej uroczysty, często zastanawiamy się, jakie mięso wybrać i jak je przyrządzić. Aby ułatwić Państwu decyzję, proponujemy przepisy na mięsa przygotowywane na różne sposoby. Obok przepisów na mięsa, które przygotowujemy tradycyjnie, takie jak wołowina, cielęcina i wieprzowina, pojawiają się rodzaje mięs rzadziej przez nas używane, np. baranina, jagnięcina, dziczyzna. Wszystkie można przyrządzać na gorąco i n...
Ceniony redaktor John Joseph Adams przedstawia szesnaście opowiadań najbardziej znanych autorów współczesnej epickiej fantastyki. Jedna z pięciu najlepszych antologii fantastyki 2013 roku, znalazła się w finale World Fantasy Award! Kraina znalazła się w niebezpieczeństwie. Prorocy przepowiadają upadek imperiów, nadejście mocarnych wojowników. Wielkie bestie budzą się w czeluściach ziemi, w głębinach mórz. Gromadzą się armie, pojawiają się bogowie. Świat legnie w gruzach. Epic...
Zbiór wesołych wierszyków i opowiadanek. Teksty i ilustracje zostały dostosowane do możliwości percepcyjnych 3-latków: Danuta Gellner Śmieszka, Irena Suchorzewska Kto winien?, Helena Bechlerowa O dwóch kotkach, i wiele innych…
proste, łatwe do zapamiętania rymowanki
ciekawe opowiadania
wspaniały pretekst do zabawy rodzica z dzieckiem
pierwszy krok w wychowaniu prawdziwego czytelnika
zaokrąglone rogi!
Dzięki książeczkom Otwórz okienko dziecko poznaje życie wielu zwierząt. Otwierając 50 okienek z niespodzianką, dziecko odsłania zadziwiające stworzenia żyjące w dżungli, na pustyniach i w górach całego świata oraz stworzenia mieszkające w oceanach, od prześwietlonych słońcem przybrzeżnych sadzawek w skałach po głębokie, mroczne dno. Zwierzęta morskie Poznaj rekiny o ostrych zębach polujące na swój obiad. Zobacz kraby zakamuflowane wśród kolorowych koralowców i spenetruj pr...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.