Majówkowy Maraton Czytelniczy

Rachel Abbott Dla młodzieży - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Rachel Abbott Dla młodzieży - książki, ebooki i audiobooki

Rachel Abbott jest bestsellerową brytyjską autorką thrillerów psychologicznych, której książki przetłumaczono na ponad dwadzieścia różnych języków i sprzedano w milionach egzemplarzy. Wśród napisanych przez nią powieści znajdują się takie tytuły jak „Obce dziecko”, „Idealne kłamstwo”, „Tylko niewinni” czy „Gra w morderstwo”.

Thrillery Abbott cieszą się ogromną popularnością zwłaszcza w formatach elektronicznych, na czele z ebookami. „Guardian” okrzyknął Abbott sensacją rynku e-wydawniczego, a „Observe” nazwał ją jedną z najgorętszych osób w branży.

Rachel Abbott to nie jest prawdziwe imię i nazwisko pisarki, a jej literacki pseudonim. W rzeczywistości autorka „Idealnego kłamstwa” nazywa się Sheila Rodgers. Urodziła się w 1952 roku w okolicach Manchesteru. Przez lata pracowała jako analityk, a następnie założyła firmę zajmującą się interaktywnymi mediami. W 2000 roku zdecydowała się sprzedać swoją firmę i wyjechać do Włoch. Na miejscu pracowała przy odrestaurowywaniu klasztoru z piętnastego wieku. Obecnie Abbott podróżuje między Alderney i Włochami oraz pisze kolejne powieści.

Debiut Rachel Abbott

Rachel Abbott postanowiła pisać thrillery psychologiczne, gdyż od zawsze interesowała się behawioryzmem i psychologią. Zadebiutowała w 2012 roku powieścią „Tylko niewinni”, którą wydała metodą self-publishingu na Amazonie. Po tym, jak sprzedała kilka egzemplarzy książki postanowiła zostać swoim własnym marketingowcem. Ta decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę, a o powieści szybko zrobiło się głośno. Obecnie, jako odnosząca sukcesy pisarka, Abbott współpracuje z wydawcami, jednak self-publishing nadal jest jej bliski.

„Tylko niewinni” to opowieść o precyzyjnie zaplanowanej zbrodni i o trudnych dylematach. Znany filantrop zostaje odnaleziony martwy – nikt nie ma wątpliwości, że sprawcą jest kobieta. Ofiara była szanowana za pracę charytatywną i pomoc prostytutkom przemycanym z Europy Środkowej. Kiedy jedna z dziewczyn znika, detektyw Douglas zaczyna sądzić, że te sprawy są ze sobą połączone. Na światło dziennie wychodzi przerażający sekret, a do mężczyzny dociera, że za tym wszystkim kryje się coś więcej…

Książka ukazała się w Polsce w 2019 roku i została wydana nakładem wydawnictwa Filia. Powieść „Tylko niewinni” otwiera bestsellerową serię autorki z detektywem Tomem Douglasem w roli głównej.

Tom Douglas

Detektyw Tom Douglas, główny bohater serii powieści Abbott nie jest typowym dla kryminałów i thrillerów detektywem. Nie ma problemów z alkoholem, nie walczy z demonami przeszłości – to zwyczajny mężczyzna z przeciętnymi problemami w pracy i życiu. W dodatku zawsze postępuje zgodnie ze swoim moralnym kodeksem. Dotychczas w cyklu powieści z detektywem w roli głównej ukazało się dziewięć tytułów: „Tylko niewinni”, „Droga ucieczki”, „Śpij spokojnie”, „Obce dziecko”, „Dziecko znikąd”, „Zabij mnie znów”, „Szóste okno”, „Podejdź bliżej” i „Idealne kłamstwo”.

Seria z sierżant Stephanie King

Kolejnym cyklem thrillerów psychologicznych Rachel Abbott jest seria z sierżant Stephanie King. Pierwszą powieścią, w której występuje jest „Zmuszona, by zabić”. Evie i Mark mają romans. Kobieta przywróciła wiarę w życie Marka, którą stracił po śmierci żony. Jednak kiedy Evie odnosi różne obrażenia, jej przyjaciele zaczynają podejrzewać Marka. Wezwana do ich rezydencji sierżant Stephanie King odnajduje w łóżku dwa brutalne pozbawione życia ciała, które trudno zidentyfikować.

Najnowszą powieścią Abbott jest druga część cyklu nosząca tytuł „Gra w morderstwo”. To kolejny mroczny i klimatyczny thriller autorki. Rok temu miał odbyć się ślub Lucasa, do którego w końcu nie doszło. Teraz mężczyzna zaprasza tych samych gości na rocznicę. Czy ma to być rocznica ślubu, który się nie odbył czy tragedii jaka się wtedy wydarzyła? Lucas przygotował dla swoich gości jeszcze jedną niespodziankę w postaci tajemniczej gry. Udział w niej jest obowiązkowy…

Szeroki wybór książek papierowych, ebooków i audiobooków Rachel Abbott znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com. Zapraszamy!

Źródło zdjęcia: www.rachel-abbott.com/

Co znajdziesz w kategorii: Dla młodzieży

Do literatury młodzieżowej zaliczają się książki pisane dla nastoletnich czytelników oraz tak zwanych młodych dorosłych (Young Adult). W literaturze dla młodzieży najczęściej poruszane są tematy i problemy ważne dla osób wkraczających w okres dojrzewania. Autorzy książek zaliczanych do literatury młodzieżowej piszą o pierwszych związkach i rozstaniach, miłości, porzuceniu, przyjaźni, a także o używkach, seksualności czy samobójstwie. Jedną z pozycji w tej kategorii, która podejmuje próbę zmierzenia się z wieloma problemami charakterystycznymi dla okresu dojrzewania, jest na przykład kontrowersyjna powieść „13 powodów” Jaya Ashera, w oparciu o którą powstał głośny serial pod tym samym tytułem (wyprodukowany przez platformę Netflix). Warto pamiętać, że wiele powieści uważanych obecnie za młodzieżowe w przeszłości było adresowanych do starszych czytelników. Dopiero po późniejszych adaptacjach były akceptowane jako powieści dla młodych osób – tak było w przypadku utworów pisanych przez Juliusza Verne’a. Znaczna część jego powieści powstała jako teksty dla dorosłych, jednak zyskały one popularność również wśród młodszych czytelników z uwagi na atrakcyjną formę. Dlatego też powieści Verne’a takie jak „20 000 mil podmorskiej żeglugi” czy „W 80 dni dookoła świata” znajdują się w kategorii „Dla młodzieży”. W tej kategorii odnaleźć można zarówno powieści zaliczane do fantastyki, horroru, kryminału czy thrilleru, jak i romanse, powieści obyczajowe, a także pozycje będące połączeniem dwóch lub więcej gatunków. Do takich należą powieści „Ponad wszystko” Nicoli Yoon, „Fanfik” Natalii Osińskiej, cykl „Buntowniczka z pustyni” Alwyn Hamilton, „Eleonora i Park” oraz „Fangirl” Rainbow Rowell, a także cykl Victorii Aveyard „Czerwona królowa”. Nie zabrakło tu również kultowej i międzypokoleniowej serii „Jeżycjada” Małgorzaty Musierowicz, powieści o Harrym Potterze J. K. Rowling, a także publikacji zaliczanych do klasyki literatury dla młodzieży („Mała księżniczka” Frances Hodgson Burnett, „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery).