Majówkowy Maraton Czytelniczy

Richelle Mead Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Richelle Mead Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Richelle Mead jest amerykańską powieściopisarką, twórczynią przede wszystkim powieści dla młodzieży oraz tych z gatunku fantasy. Jej najbardziej znanym dziełem jest seria o przygodach mieszkającego w Seattle sukuba - Georginie Kincaid, a także takie cykle jak “Akademia wampirów” czy “Kroniki krwi”.

Debiutancka “Melancholia sukuba” Richelle Mead

Richelle Mead urodziła się 12 listopada 1976 roku w Michigan. Ukończyła tamtejszy uniwersytet, a także uczelnię w Waszyngtonie. Pracowała jako nauczycielka, a książki pisała w czasie wolnym. Jej debiutem literackim była pierwsza książka o Georginie Kincaid, zatytułowana “Melancholia sukuba”. Wchodzimy w niej w świat głównej bohaterki, która pozornie ma najlepsze zajęcie, jakie można mieć w piekle. Bycie sukubem sprawia, że może zmieniać postać, nosić najbardziej seksowne ciuchy, a każdy facet zrobiłby niemalże wszystko, żeby mieć choć cień szansy na jej spojrzenie lub dotyk. Tyle że to tylko pozory - Georgina nie ma przekonania, że uwodzenie ludzi i wysysanie z nich energii życiowej to naprawdę najlepsze, co może ją w życiu spotkać. W zasadzie to chciałaby znaleźć własną drugą połowę - tylko jak to zrobić, żeby od razu jej nie uśmiercić, kiedy natura sukuba przejmie stery? Te rozważania przerywają jednak niespodziewane wydarzenia - w rządzonym przez demony podziemiu Seattle zaczynają ginąć nieśmiertelni… Po sukcesie “Melancholii sukuba” Richelle Mead porzuciła pracę i całkowicie poświęciła się pisaniu.

“Kroniki krwi” Richelle Mead

Nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia ukazały się w Polsce także powieści Richelle Mead składające się na cykl “Kroniki krwi”. W pierwszym tomie pod tym samym tytułem poznajemy Sydney, alchemiczkę, a także członkinię tajnej organizacji, która stoi na straży równowagi i ładu na świecie. Jej zadaniem jest ochrona życia śmiertelników oraz ukrywanie sekretów wampirów. Alchemicy mają za zadanie skuteczne zacieranie wszelkich śladów pojawienia się magii, a także w ogóle istnienia nadnaturalnych istot. Symbolem ich funkcji jest wytatuowana na policzku złota lilia. Sydney popada jednak w niełaskę, kiedy udziela pomocy Rose Hathaway, uciekinierce, która została oskarżona o królobójstwo. Żeby udowodnić swoją wierność organizacji, musi chronić księżniczkę Jill Dragomir, na której życie czyhają zamachowcy. Z czasem między Sydney a towarzyszem Jill, pozornie aroganckim Adrianem Iwaszkowem, narasta jakieś dziwne napięcie. Alchemiczka ma jednak jedną ważną zasadę, której nie zamierza łamać - nigdy nie zadawać się z wampirami. Dalszą historię z tej serii autorstwa Richelle Mead znajdziecie w tomach: “Złota lilia”, “Magia Indygo”, “Serce w Płomieniach”, “Srebrne Cienie” oraz “Rubinowy Krąg”. Znajdziecie je wszystkie na Woblink - podobnie jak inne książki z gatunku fantasy oraz young adult, które czekają na Was jako książki papierowe, ebooki oraz audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Komiks i książka graficzna

Komiks jest historią opowiadaną za pomocą obrazków, które często zostają uzupełnione tekstami wypowiadanymi przez postacie bądź narratora znajdującymi się w dymku. Większość komiksów cechuje sekwencyjność. Komiksy są wydawane w formie osobnych zeszytów, w prasie oraz w internecie. Takie utwory są przeważnie uważane za wytwór popkultury, jednak definicja komiksu nie jest jednoznaczna – zamknięcie ich w sztywnych ramach gatunkowych jest właściwie niemożliwe. Komiksem będzie zarówno historyjka obrazkowa umieszczona w gazecie, jak i skomplikowana powieść graficzna podejmująca ważne, trudne czy kontrowersyjne tematy. Z tego względu w kategorii „Komiks i książka graficzna” znajdują się zarówno powieści graficzne „Maus” Arta Spiegelmana i „Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu” Michela Kichki skupione na temacie zagłady Żydów i życiu jako dziecko rodzica ocalałego z Holokaustu, jak i klasyczne polskie komiksy dla młodszych czytelników. Warto zwrócić uwagę na komiksową serię „Kajko i Kokosz” Janusza Christy, której fabuła łączy w sobie elementy magii, interesujących przygód i dobrego humoru. Komiks powstał w latach 70. i 80. XX wieku – był wizytówką czasopisma „Świat Młodych”. Cykl „Kajko i Kokosz” został wznowiony w 2003 roku przez Egmont Polska, a dzięki reedycji wszystkie części komiksu były po raz pierwszy dostępne w kolorze. W kategorii zawierającej komiksy oraz książki graficzne nie zabrakło klasycznych historii o superbohaterach, takich jak Spiderman, Batman, Deadpool, Thor, Daredevil, Wonder Woman, Catwoman, postmodernistycznych utworów komiksowych, np. „Fight Club” Chucka Palahniuka, a także znanych i lubianych „Żywych Trupów”, „Tank Girl” czy „Paper Girls”. Znajdują się tutaj także komiksy dla dzieci –„Tytus, Romek i A’tomek” Henryka Jerzego Chmielewskiego, komiksowa wersja „Muminków” Tove Jansson i wiele więcej.