Richelle Mead Powieść obyczajowa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Richelle Mead Powieść obyczajowa - książki, ebooki i audiobooki

Richelle Mead jest amerykańską powieściopisarką, twórczynią przede wszystkim powieści dla młodzieży oraz tych z gatunku fantasy. Jej najbardziej znanym dziełem jest seria o przygodach mieszkającego w Seattle sukuba - Georginie Kincaid, a także takie cykle jak “Akademia wampirów” czy “Kroniki krwi”.

Debiutancka “Melancholia sukuba” Richelle Mead

Richelle Mead urodziła się 12 listopada 1976 roku w Michigan. Ukończyła tamtejszy uniwersytet, a także uczelnię w Waszyngtonie. Pracowała jako nauczycielka, a książki pisała w czasie wolnym. Jej debiutem literackim była pierwsza książka o Georginie Kincaid, zatytułowana “Melancholia sukuba”. Wchodzimy w niej w świat głównej bohaterki, która pozornie ma najlepsze zajęcie, jakie można mieć w piekle. Bycie sukubem sprawia, że może zmieniać postać, nosić najbardziej seksowne ciuchy, a każdy facet zrobiłby niemalże wszystko, żeby mieć choć cień szansy na jej spojrzenie lub dotyk. Tyle że to tylko pozory - Georgina nie ma przekonania, że uwodzenie ludzi i wysysanie z nich energii życiowej to naprawdę najlepsze, co może ją w życiu spotkać. W zasadzie to chciałaby znaleźć własną drugą połowę - tylko jak to zrobić, żeby od razu jej nie uśmiercić, kiedy natura sukuba przejmie stery? Te rozważania przerywają jednak niespodziewane wydarzenia - w rządzonym przez demony podziemiu Seattle zaczynają ginąć nieśmiertelni… Po sukcesie “Melancholii sukuba” Richelle Mead porzuciła pracę i całkowicie poświęciła się pisaniu.

“Kroniki krwi” Richelle Mead

Nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia ukazały się w Polsce także powieści Richelle Mead składające się na cykl “Kroniki krwi”. W pierwszym tomie pod tym samym tytułem poznajemy Sydney, alchemiczkę, a także członkinię tajnej organizacji, która stoi na straży równowagi i ładu na świecie. Jej zadaniem jest ochrona życia śmiertelników oraz ukrywanie sekretów wampirów. Alchemicy mają za zadanie skuteczne zacieranie wszelkich śladów pojawienia się magii, a także w ogóle istnienia nadnaturalnych istot. Symbolem ich funkcji jest wytatuowana na policzku złota lilia. Sydney popada jednak w niełaskę, kiedy udziela pomocy Rose Hathaway, uciekinierce, która została oskarżona o królobójstwo. Żeby udowodnić swoją wierność organizacji, musi chronić księżniczkę Jill Dragomir, na której życie czyhają zamachowcy. Z czasem między Sydney a towarzyszem Jill, pozornie aroganckim Adrianem Iwaszkowem, narasta jakieś dziwne napięcie. Alchemiczka ma jednak jedną ważną zasadę, której nie zamierza łamać - nigdy nie zadawać się z wampirami. Dalszą historię z tej serii autorstwa Richelle Mead znajdziecie w tomach: “Złota lilia”, “Magia Indygo”, “Serce w Płomieniach”, “Srebrne Cienie” oraz “Rubinowy Krąg”. Znajdziecie je wszystkie na Woblink - podobnie jak inne książki z gatunku fantasy oraz young adult, które czekają na Was jako książki papierowe, ebooki oraz audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Powieść obyczajowa

Powieść obyczajowa, a właściwie społeczno-obyczajowa, wywodzi się z powieści realistycznej. Książki będące reprezentantami tego gatunku literatury zaczęły dominować w II połowie XIX stulecia. Wykształcenie się powieści obyczajowej jest uznawane za jeden z najważniejszych etapów ewolucji tego gatunku literackiego. Książki obyczajowe są obecnie dominującym typem powieści. Z uwagi na zakładaną prawdziwość opisu społeczeństwa, tendencji czy środowiska charakterystycznych dla danych czasów ten rodzaj powieści jest często ich stosunkowo wiernym odbiciem. Taki gatunek odznacza się dużym zainteresowaniem każdym aspektem ludzkiego życia. Czytelnik powieści obyczajowej może zapoznać się z realiami i zwyczajami panującymi w opisywanych przez autora czasach. Powieść obyczajowa ewoluuje i obecnie nie jest tak łatwa do zaklasyfikowania czy zdefiniowania jak w okresie pozytywizmu. W kategorii „Powieść obyczajowa” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Ósme życie” Nino Haratischwili, będące powieścią napisaną z epickim rozmachem, pełną bohaterów z krwi i kości oraz wielkich namiętności, „Wszystko, czego pragnęliśmy” Emily Giffin, która jest powieścią dojrzałą, aktualną społecznie i prowokującą do zadawania pytań o współczesne wychowanie, a także o nadużycia wobec kobiet, poruszająca i inspirująca opowieść autorstwa Catherine Isaac pod tytułem „Francuskie lato” oraz „Na plaży Chesil” Iana McEwana będąca złożoną i emocjonującą powieścią obyczajową o pokonywaniu własnych barier, rozmowie i problemach prowadzących do nieuchronnego dramatu. Nie zabrakło tutaj również powieści kojarzonych z najlepszymi i najgłośniejszymi obyczajowymi serialami i filmami – to na przykład „Seks w wielkim mieście” Candace Bushnell, „Dziennik Bridget Jones” Helen Fielding oraz polska pozycja „Magda M. Ciąg dalszy nastąpił” Radosława Figury.