Robert Małecki Książki o historii najnowszej - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Robert Małecki Książki o historii najnowszej - książki, ebooki i audiobooki

Robert Małecki to politolog, dziennikarz, filozof, a przede wszystkim wielbiciel i autor klimatycznych kryminałów. Pisarz jest absolwentem Akademii Bydgoskiej oraz toruńskiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Przez lata pracował jako redaktor i dziennikarz gazety Pomorza i Kujaw „Nowości”. Obecnie zawodem Roberta Małeckiego jest pisanie książek. Dodatkowo jest prezesem zarządu Fundacji Kult Kultury. Oprócz pisania kryminałów autor „Skazy” uwielbia je również czytać. Na liście jego ulubionych autorów znalazły się takie nazwiska jak Harlan Coben, Peter May, Arnaldur Indriðason czy Bernard Minier.

Robert Małecki jest bardzo otwarty na technologiczne nowości. To fan najróżniejszych gadżetów elektronicznych, w tym czytników. Jako czytelnik jest wierny ebookom. W związku z zainteresowaniami autora nikogo nie powinno dziwić, że wszystkie jego książki są dostępne w formie ebooków oraz audiobooków.

Robert Małecki – początki literackiej kariery

Robert Małecki w 2012 roku uczęszczał na warsztaty literackie, które odbywały się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu. Uczył się pisania od Marty Mizuro, Mariusza Czubaja oraz Marcina Świetlickiego. W 2015 roku uczestniczył w warsztatach prowadzonych przez Katarzynę Bondę i zorganizowanych przez Maszynę do Pisania. W 2016 roku podpisał umowę z wydawnictwem Czwarta Strona. Od tego czasu jego powieści kryminalne zdobywają coraz większą popularność i uznanie – zarówno wśród czytelników, jak i krytyków. Dotychczas pisarz został uhonorowany nagrodą Kryminalnej Piły oraz Nagrodą Wielkiego Kalibru 2019 za powieść „Skaza”.

Seria kryminalna z Markiem Benerem

Serię kryminalną z dziennikarzem śledczym Markiem Benerem otwiera książka „Najgorsze dopiero nadejdzie”. To debiutancka powieść Roberta Małeckiego, która została wydana w 2016 roku. Akcja toczy się pewnej wyjątkowo ponurej jesieni w Toruniu. Dziennikarz Marek Bener dowiaduje się, że lada chwila straci pracę. Jego ostatnim zadaniem ma być wyjazd do spalonego domu. Okazuje się, że zginął w nim przyjaciel Marka sprzed lat, który uwiódł jego narzeczoną. Pogrążona w rozpaczy kobieta szuka wsparcia u dziennikarza, a wkrótce znika bez śladu. Bener postanawia ją odnaleźć. Poszukiwania zaprowadzą go do prawdy, której zupełnie się nie spodziewa.

Kolejnymi książkami z cyklu są „Porzuć swój strach” (2017) i „Koszmary zasną ostatnie” (2018).

Bestsellerowy cykl z komisarzem Bernardem Grossem

Głównym bohaterem drugiego cyklu kryminalnego Roberta Małeckiego jest komisarz Bernard Gross. Pierwsza część, „Skaza” (2019), wyróżniona nagrodą Wielkiego Kalibru 2019, jest mrocznym kryminałem, którego akcja dzieje się na polskiej prowincji. Ze skutego lodem jeziora wydobyto zwłoki nastolatka. Patolog stwierdza, że śmierć chłopca jest wynikiem wypadku. Równie przypadkowy wydaje się zgon bezdomnego mężczyzny. Obie śmierci łączy tylko zimowa noc, a to zdecydowanie za mało, żeby otworzyć śledztwo. Komisarz Gross czuje jednak, że za sprawą kryje się coś więcej. Mężczyzna zaczyna zadawać pytania, które zaprowadzą go do tajemniczego zaginięcia sprzed lat. Kolejne części cyklu to „Wada” (2019) i „Zadra” (2020).

Najsłabsze ogniwo – ekscytujący thriller Małeckiego

„Najsłabsze ogniwo” to pełen napięcia, ekscytujący thriller o sile rodzinnych więzi, a także złu, jakie niepostrzeżenie przekracza próg każdego domu. Powieść ukazała się 29 września 2021 roku, nakładem wydawnictwa Czwarta Strona, i jest dostępna we wszystkich trzech formatach (książka papierowa, ebook oraz audiobook).

Piotr Warot, znany pisarz powieści obyczajowych i główny bohater „Najsłabszego ogniwa”, przeżywa najgorsze wakacje w swoim życiu. Brat Piotra razem z dziewczyną znikają w tajemniczych okolicznościach. Policja początkowo podejrzewa, że para wyjechała na romantyczną wycieczkę, jednak kiedy przez dłuższy czas nie dają znaku życia Warot przeczuwa, że musiało stać się coś bardzo złego.

W tym samym czasie nastoletni syn sąsiadów ucieka z domu. Czy obie sprawy może coś łączyć? Aby dotrzeć do prawdy bohater będzie musiał wyplątać się z sieci kłamstw utkanej przez jego bliskich…

Wstyd – mocny thriller kryminalny

„Wstyd” to jedna z najnowszych książek Roberta Małeckiego. Tym razem autor przygotował dla czytelników opowieść o uczuciu mogącym dawać początek złu oraz o mrocznej drodze ku prawdzie. Główna bohaterka, Julia Karlińska, to była policjantka, która po tragicznej śmierci męża odwiesiła mundur. Pracuje jako nauczycielka historii w liceum medycznym i samotnie wychowuje nastoletnich bliźniaków. Niespodziewanie miastem Karlińskiej wstrząsa wiadomość o zabójstwie jej znajomego, Sławomira Nowaka. To dopiero początek dramatycznych wydarzeń. Jeszcze tego samego dnia kobieta będzie musiała zmierzyć się z zaginięciem jednego z synów. Kiedy okaże się, że dziecko Julii nie żyje, bohaterka postanawia znaleźć sprawcę.

„Wiatrołomy” - nowa seria kryminalna Roberta Małeckiego

W 2020 roku Robert Małecki zainaugurował nową serię kryminalną o komisarz Marii Herman. Pierwszy tom, zatytułowany „Wiatrołomy”, rozpoczyna się w początku lat 90. XX wieku w Grudziądziu. Witbergowie nareszcie mają wyczekiwanego syna, ale ich szczęście trwa krótko. Gangsterzy porywają dwumiesięcznego Filipa. Zrozpaczeni rodzice robią wszystko, by go odzyskać - policja się stara, ale wszystkie tropy prowadzą donikąd. Kolejni podejrzani przewijają się przez akta śledcze, ale chłopca nie udaje się odnaleźć. Trzydzieści lat później komisarz Maria Herman próbuje uwolnić się od nałogu i idzie jej to bardzo ciężko. Jej zawodowym partnerem zostaje Olgierd Borewicz, który z kolei ponosi konsekwencje błędnych decyzji z przeszłości. Razem ruszają do Grudziądza, by raz na zawsze rozwikłać zagadkę porwania małego Witberga. Policjanci z bydgoskiego Archiwum X nie wiedzą jednak, w jakie otchłanie zaprowadzi ich poszukiwanie prawdy.

Szeroki wybór ebooków, audiobooków i książek papierowych Roberta Małeckiego znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com. Zapraszamy!

Co znajdziesz w kategorii: Książki o historii najnowszej

Nierzadko najbardziej interesującymi, bo obejmującymi sprawy, które znamy i pamiętamy z naszego własnego życia, są książki o historii najnowszej. Jest to ostatnia, obecnie trwająca epoka historyczna.

Jakie wydarzenie stanowi początek historii najnowszej?

Za datę początkową przyjmuje się z reguły 1789 rok, czyli wybuch rewolucji francuskiej. Niekiedy pojawiają się także terminy późniejsze - rok 1815 (kongres wiedeński) lub nawet 1848 (Wiosna Ludów). W Polsce liczy się historię najnowszą z reguły od trzeciego rozbioru Rzeczypospolitej w 1795 roku. Obejmuje ona zatem kilka wieków, w czasie których wydarzyło się wiele kluczowych dla Polski i świata wydarzeń oraz przemian. Wśród nich wspomnieć z pewnością należy o dwóch rewolucjach przemysłowych, a także o I i II wojnie światowej (w tym powstaniu warszawskiemu), okresie międzywojennym, PRL-u, jak również o czasie tzw. zimnej wojny.

Ebooki o historii najnowszej, jakie znajdziecie w księgarni internetowej Woblink, opowiadają o sprawach z całego świata. Znawca dziejów Europy Wschodniej Serhii Plokhy zabiera nas do Czarnobyla, by w swoim dziele “Czarnobyl. Historia nuklearnej katastrofy” odtworzyć tamtą dramatyczną historię. Ukazuje walkę naukowców, strażaków i żołnierzy, którzy walczyli heroicznie w samym środku nuklearnego piekła. Piotr Żurek skupia się na dziejach Słowenii w okresie, gdy ta była częścią republiki jugosłowiańskiej, państwem rządzonym przez Josipa Broza-Tito. Jego dzieło “Słowenia pod rządami Tity (1945-1980). W cieniu Jugosławii” czeka na Was na Woblink jako ebook w formatach epub, mobi lub pdf. Polecamy także sięgnąć po niezmiennie aktualny esej wybitnego historyka Timothy’ego Snydera zatytułowany “O tyranii”, a także jego dzieło “Droga do niewolności. Rosja, Europa, Ameryka”.

Najciekawsze ebooki o historii najnowszej Europy i świata

W książkach opowiadających o postaciach, wydarzeniach czy zjawiskach, które miały miejsce w epoce historii najnowszej znajdziemy obrazy z całego świata. Do Chin przenosi nas między innymi Profesor Bogdan Góralczyk w dziełach “Wielki renesans. Chińska transformacja i jej konsekwencje” oraz “Chiński feniks. Paradoksy wschodzącego mocarstwa”, gdzie stara się wyjaśnić fenomen chińskich reform, a także przewidzieć, jakie kroki podejmie w przyszłości Państwo Środka. Martin Meredith przedstawia z kolei “Historię współczesnej Afryki”, a Tadeusz A. Olszański ukazuje “Ukraińskie stulecie 1914-2014. Szkice historyczne”. Napięcie między USA a Rosją, które ma swoje początki w okresie po II wojnie światowej, wywołało tzw. zimną wojnę, której kolejne rozdziały dopisywane były nieustannie aż do dziś. Historię tych zmagań stara się jak najbardziej rzetelnie opisać Tim Weinter w ebooku “Szaleństwo i chwała. Wojna polityczna pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Rosją, 1945-2020”. Nie sposób nie wspomnieć także o dziełach Normana Daviesa, brytyjskiego historyka, który z sukcesem od wielu lat opisuje historię Europy, Polski oraz Wysp Brytyjskich, w dużej mierze skupiając się na epoce najnowszej. Na Woblink znajdziecie między innymi jego “Powstanie’44”, “Europa walczy. 1939-1945” czy “Szlak Nadziei. Armia Andersa. Marsz przez trzy kontynenty”. Tych i wielu innych fascynujących pozycji opowiadających o historii najnowszej szukajcie na Woblink jako książek papierowych, audiobooków oraz ebooków (epub, mobi, pdf).

Najlepsze książki o historii najnowszej Polski

Najnowsza historia Polski pełna jest dramatycznych wydarzeń, ważnych postaci, porażek, błędów i aktów ogromnej odwagi. Agnieszka Witkowska-Krych podejmuje trudny temat w swoim dziele “Dziecko wobec Zagłady. Instytucjonalna opieka nad sierotami w getcie warszawskim”. Nie mogło zabraknąć także opisów brawurowych ucieczek, m.in. z obozów śmierci – Auschwitz, Sobiboru, sowieckich łagrów czy pilnie strzeżonych twierdz, które w „Słynnych ucieczkach Polaków” opisał Andrzej Fedorowicz. Pod redakcją Beaty Halickiej ukazał się zbiór świadectw zatytułowany “Mój dom nad Odrą. Pamiętniki osadników Ziem Zachodnich po 1945 roku”. “Płakaliśmy bez łez” to niełatwy w lekturze, lecz niezwykle cenny zbiór wspomnień byłych więźniów, członków żydowskiego Sonderkommando w Auschwitz, zebranych przez Gideona Greifa. Wiele ciekawych pozycji dotyczy wydarzeń, jakie miały miejsce w Polsce w latach 80. i 90. XX wieku. Należą do nich na przykład “Okrągły stół” Jana Skórzyńskiego czy “Wojna polsko-jaruzelska. Stan wojenny, czyli kontrrewolucja generałów” Andrzeja Paczkowskiego. Procesy budowy demokratycznego państwa prawa III Rzeczypospolitej opisują Daria i Tomasz Nałęcz, których “Czas przełomu 1989-1990” pozwala prześledzić, jak tworzony był współczesny polski system parlamentarny, samorząd lokalny, czy jak wprowadzano kluczowe prawa obywatelskie. Wiele ciekawych tytułów o historii najnowszej znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki oraz ebooki (w formatach epub, mobi lub pdf).