Robert Service Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    PromocjaNowość
    okładka Trocki. Demon czerwonego terroru, Ebook | Robert Service

    Trocki jest prawdopodobnie najbardziej intrygującą, a z pewnością najbardziej mylnie ocenianą postacią wśród przywódców sowieckiej rewolucji. Utrwalany przez długie lata wizerunek rewolucjonisty, który został wygnany, a w końcu zamordowany przez Stalina, stanowił doskonały materiał na legendę. W ten sposób Trocki stał się w powszechnej świadomości przede wszystkim przeciwnikiem, a także ofiarą stalinowskiej dyktatury. Szybko zapomniano, że to właśnie on w latach dwudziestych ...

    okładka Na Kremlu wiecznie zima. Rosja za drugich rządów Putina, Ebook | Robert Service

    Robert Service, jeden z najwybitniejszych historyków specjalizujących się w dziejach ZSRS oraz Rosji, autor biografii Lenina, Stalina i Trockiego, opisuje kulisy rządów Putina przed atakiem Rosji na Ukrainę. Władimir Putin rządzi Rosją od ponad 20 lat. Kraj kontrolują wszechobecne siły bezpieczeństwa i propaganda. Ograniczanie wolności obywatelskich czy demokratycznych jest tutaj na porządku dziennym. Pokojowe antyputinowskie i prodemokratyczne demonstracje zawsze kończą s...

Robert Service Ebooki

Robert Service jest brytyjskim historykiem, byłym profesorem Uniwersytetu w Oksfordzie i sowietologiem zajmującym się dziejami Rosji. Skupia się zwłaszcza na historii Związku Radzieckiego, przede wszystkim w okresie od rewolucji październikowej do śmierci Stalina. Robert Service jest autorem między innymi wydanej przez Wydawnictwo Znak książki „Towarzysze. Komunizm od początku do upadku. Historia zbrodniczej ideologii”.

Robert Service – życie i kariera literacka

Robert John Service urodził się 19 października 1947 roku. Jest absolwentem King’s College w Cambridge, gdzie uczył się rosyjskiego oraz klasycznej greki. Później Service uczył się w Essex oraz w Leningradzie, a nim dołączył do Uniwersytetu w Oksfordzie w 1998 roku wykładał na Uniwersytecie w Keele oraz w Szkole Studiów Słowiańskich i Wschodnioeuropejskich (UCL School of Slavonic and East European Studies) w Londynie.

W latach 1986-1995 Robert Service opublikował jedno z najbardziej znanych swoich dzieł, trzytomową biografię Włodzimierza Lenina. Później stworzył także trylogię biografii trzech najważniejszych nowożytnych przywódców bolszewickich: Lenina (wydana w 2000 roku), Stalina (2004) oraz Trockiego (2009). Ta ostatnia wywołała żywe dyskusje i spory wśród znawców tematu, w tym Bertranda Marka Patenaude’a czy niemieckiego historyka komunizmu Hermanna Webera.

Robert Service – książka „Na Kremlu wiecznie zima”

W 2022 roku nakładem Wydawnictwa Znak Horyzont ukazała się w Polsce książka Roberta Service’a pt. „Na Kremu wiecznie zima. Rosja za drugich rządów Putina”. Władimir Putin rządzi Rosją już od ponad dwudziestu lat i jak na razie nic nie zapowiada, żeby miało się to w najbliższym czasie zmienić. Potężna machina propagandowa, wojsko oraz wszechmocne siły bezpieczeństwa zapewniają mu niesłabnącą władzę. Cyberwojna, zlecenia zabójstw politycznych, ograniczanie wolności demokratycznych i obywatelskich, wreszcie ataki zbrojne – to w okresie rządów Putina prawie codzienność. Świat jeszcze niedawno nie do końca wiedział, jak go traktować i myślał o nim z mieszaniną strachu i podziwu. Nie da się bowiem ukryć, że w pewnym sensie Rosja to Putin. Robert Service opisuje w „Na Kremu wiecznie zima. Rosja za drugich rządów Putina” kulisy rządów prezydenta Rosji, wskazując na sposoby, jakimi dostosował do swoich warunków naród, nad którym sprawuje władzę, a także pewną część świata. Czego jeszcze nie wiemy o jego rządach? I co myślą o nich sami Rosjanie? „Na Kremu wiecznie zima. Rosja za drugich rządów Putina” Roberta Service’a, jak również wiele innych opracowań dotyczących Rosji oraz Władimira Putina, znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.