Rodari Gianni Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Był sobie dwa razy baron Lamberto czyli tajemnice wyspy San Giulio, Książka | Rodari Gianni

    "Był sobie dwa razy Baron Lamberto" to historia zamożnego barona, który nie może się pogodzić z myślą , że się starzeje. Zatrudnia więc ludzi, którzy dzień i w nocy powtarzają jego imię. Lamberto, Lamberto, Lamberto wymawiane bez przerwy, ma odmłodzić staruszka i zapewnić mu wieczne życie na ziemi, ale , uwaga, w opowieści pojawia się Ottavio - siostrzeniec barona, który od pewnego czasu liczy na spadek po wuju. Ottavio nie może się pogodzić się z tym, że staruszek młodnie...

    Promocja
    okładka Interesy Pana Kota, Książka | Rodari Gianni

    To bajka brawurowa, handlowa, reklamowa, od której wiotkie boki zrywają nawet foki, koń ryczy, hiena płacze, gęś szczeka, a pies gdacze - o kocie, co wzbogacić się chciał, więc kazał płacić za myszy, które nie dać się chciały wcale sprzedać, bo z tego nic by nie miały, gdyby się sprzedały...
    Ta bajka, tak jak leci, nie tylko jest dla dzieci, lecz więcej nic nie powiem, przeczytaj sam, albowiem ze śmiechu boli mnie ta część, którą się je.

    Promocja
    okładka Kocia gwiazda, Książka | Rodari Gianni

    Kocia Gwiazda w poetyckim przekładzie Jarosława Mikołajewskiego z ilustracjami Eleny Temporin jest książką, która opowiada o kotach i ludziach. O tym, co nas-koty łączy z ludźmi, i nas-ludzi łączy z kotami. Ich losy intrygują i bawią, śmieszą i wzruszają do łez. I przy okazji wprowadzają do Miasta, które jest niekwestionowaną stolicą świata ludzkiego i kociego – do Rzymu. Gianni Rodari – włoski Jan Brzechwa. tym, co łączy obu Janów (Gianni po włosku to właśnie Jan) i ich ...

    Promocja
    okładka Gelsomino w Kraju Kłamczuchów, Książka | Rodari Gianni

    Los obdarzył Gelsomina głosem tak donośnym, że od jego wibracji pękają szyby, kruszeją ściany, wszystko tłucze się i rozbija. Nie chcąc siać zniszczenia w rodzinnej miejscowości, Gelsomino wyrusza w świat. Trafia do przedziwnej krainy, w której psy miauczą zamiast szczekać, a ludzie nazywają chleb atramentem. We wszechobecnym kłamstwie pogrążył  krainę samozwańczy król Giacomone – niegdyś pirat, teraz władca okrutny, fałszywy i łasy na komplementy. Wraz z grupką niezwykłych p...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.