Majówkowy Maraton Czytelniczy

Ruth Ware Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Ruth Ware Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Ruth Ware, a właściwie Ruth Warburton, to brytyjska autorka thrillerów psychologicznych. Jej debiutancka powieść kryminalna „W ciemnym, mroczny lesie” i dwa kolejne thrillery ‒ „Dziewczyna z kabiny numer 10” i „Gra w kłamstwa” ‒ trafiły do pierwszej dziesiątki listy bestsellerów „The New York Times” i „The Sunday Times”. Pisarka bywa nazywana Agathą Christie naszych czasów.

Swoje powieści kryminalne i thrillery postanowiła wydawać pod pseudonimem, aby odróżnić je od powieści fantasy dla młodych dorosłych, jakie publikowała pod nazwiskiem Warburton.

Ruth Ware urodziła się w Lewes w Sussex, na południowym wybrzeżu Anglii. Studiowała anglistykę na uniwersytecie w Manchesterze. Zanim została pisarką, na pełen etat pracowała jako kelnerka, księgarka i rzeczniczka prasowa. Przez jakiś czas mieszkała w Paryżu, gdzie uczyła języka angielskiego. Teraz razem z mężem i dwójką dzieci mieszka w pobliżu Brighton.

Książki Ruth Ware

Styl, jakim posługuje się pisarka, bywa porównywany do stylu Agathy Christie. Bohaterkami książek Ware są najczęściej kobiety znajdujące się w niebezpiecznych sytuacjach, którym muszą stawić czoła. Kreowane przez nią scenerie sprzyjają wywoływaniu lęku i często popychają bohatera do podejmowania gwałtownych działań.

Dotychczas Ruth Ware wydała pięć powieści, z których cztery ukazały się w Polsce. Jej kryminalnym debiutem jest „W ciemnym, mrocznym lesie” z 2015 roku. Główna bohaterka Nora jest autorką kryminałów. Nieoczekiwanie otrzymuje zaproszenie na wieczór panieński przyjaciółki sprzed lat. Przyjęcie, które miało być dobrą zabawą, przerodzi się w koszmar. Kolejne powieści autorki to „Dziewczyna z kabiny numer 10”, „Gra w kłamstwa”, niewydana w Polsce książka “The Death of Mrs. Westaway” oraz „Pod kluczem”.

Autorka zapowiedziała także swoją kolejną książkę pod tytułem “One by One”. Premiera zaplanowana jest na 8 sierpnia 2020 roku.

„Pod kluczem”

„Pod kluczem” to najnowsza powieść Ruth Ware określana mianem pełnego zwrotów akcji gotyckiego thrillera. Świetna oferta pracy w charakterze niani skłania Rowan do złożenia podania. Kiedy dostaje odpowiedź na swoją aplikację, dowiaduje się, że wokół posiadłości państwa Elincourtów od lat krąży wiele przesądów. Mówi się nawet, że jest nawiedzona. W dodatku w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy aż cztery opiekunki zrezygnowały z pracy tam. Jednak Rowan nie zniechęca się i przyjeżdża na rozmowę kwalifikacyjną. Już od pierwszego momentu czuje, że musi dostać tę pracę i zostać u Elincourtów na dłużej. Ale czy to wszystko nie jest zbyt dobre, aby było prawdziwe?

Mrożące krew w żyłach i wciągające thrillery autorstwa Ruth Ware znajdziecie w księgarni Woblink.com – w postaci książek papierowych, ebooków i audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Pozostałe

Umieszczone w kategorii „Pozostałe” publikacje to książki, które należą do kategorii „Historia”, ale których nie można przyporządkować do żadnej z podkategorii – „Historia najnowsza”, „Historia nowożytna”, „II wojna światowa”, „Starożytność i średniowiecze”. Odnaleźć tu możemy pozycje opisujące dłuższe okresy historii, niemieszczące się w ściśle wyznaczonych zakresach, a także tytuły poświęcone konkretnym aspektom historii czy ujmujące historię w niecodzienny sposób. W serwisie Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Europa. Rozprawa historyka z historią”, czyli opracowane dzieje Europy spisane przez jednego z najpopularniejszych historyków Normana Daviesa, „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” Witolda Banacha, w której znaleźć możemy historię jednego z najważniejszych rodów Rzeczpospolitej. Kolejną wartą wyróżnienia pozycją jest „Jak pogoda zmieniała losy wojen i świata”, gdzie Erik Durschmied opisuje konflikty zbrojne, w których decydującą rolę odegrały zjawiska atmosferyczne. W kategorii „Pozostałe” umieszczone zostały książki z cyklu „prawdziwe historie”, przedstawiające historię z punktu widzenia kobiet. W serii znajdują się publikacje m.in. Anny Herbich („Dziewczyny z powstania”, „Dziewczyny z Syberii”), Kamila Janickiego („Damy złotego wieku”, „Żelazne damy”), Diane Ducret („Kobiety dyktatorów”, „Kobiety mafii”) i Anny Marii Śnieżko („Żona wyklęta”). Czytelników chcących poznać historię od jej zabawnej strony na pewno zainteresuje „Historia bez cenzury” Wojciecha Drewniaka, w której autor w dowcipny i ciekawy sposób opisuje wybrane przez siebie wydarzenia czy postacie historyczne. Podobną formę przyjmuje Jan Wróbel w „Historii Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec”, w której z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem rozprawia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. Nie inaczej jest w kontynuacji tej książki – „Historii Polski 2.0. Polak potrafi, Polka też” napisanej wspólnie z Ewą Wróbel. Druga część to zestawienie genialnych osiągnięć naszych rodaków, bez których świat nie byłby taki sam.