Piotr Sommer Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Notes otwocki, Książka | Piotr Sommer


    Notes podróżny do prowadzenia prywatnych zapisków, ilustrowany zdjęciami z Otwocka Piotra Sommera opatrzonymi rozbitym na kilkanaście części poematem jego pióra, "Spóźniony list". Strony numerowane; notes z indeksem ułatwiającym porządkowanie dokonanych wpisów.

    Promocja
    okładka Ładne rzeczy, Książka | Piotr Sommer

    Wykład miał być odczytany w marcu 2020 roku studentom polonistyki i neofilologii Uniwersytetu Gdańskiego, na otwarcie festiwalu Europejski Poeta Wolności. Z powodu zarazy terminy się przesunęły, dzięki czemu zdążyłem tekst napisać, ale rzeczywisty odczyt sceniczny raczej mu dany nie będzie. Biedny tekst.

    Promocja
    okładka O krok od nich Przekłady z poetów amerykańskich, Książka | Piotr Sommer

    Nowe, rozszerzone wydanie legendarnej antologii przekładów najważniejszych poetów amerykańskich XX wieku. Każdy z poetów – Charles Reznikoff, e.e. cummings, John Berryman, Robert Lowell, Allen Ginsberg, John Cage, Frank O'Hara, John Ashbery, Kenneth Koch, August Kleinzahler, a także nieobecni w pierwszym wydaniu William Carlos Williams, David Schubert i James Schuyler – jest w książce reprezentowany pokaźnym wyborem wierszy, tworzącym niemal osobny tomik. Poszczególne części ...

    Promocja
    okładka Fruwajka, Książka | Piotr Sommer

    Z recenzji malkontenta Niewiele wiemy o tytułowej postaci naszej opowieści. Kim jest, z kim się zadaje, gdzie mieszka, a nawet gdzie się mieści? Jakie są jej obyczaje? Czy ma upodobania? Czy postać chodzi ubrana, czy też bez ubrania? Właściwie nie wiemy o niej nic. Bo że spaceruje i zbiera widoki, to dla nas mało. Dziwimy się, że komuś w ogóle coś takiego w głowie postało. Wnosić można jedynie, że bohaterem epopei jest latający ssak. Ale czy na pewno tak? Bądź ssaczka skrzydl...

    Promocja
    okładka Zapisy rozmów Wywiady z poetami brytyjskimi, Książka | Piotr Sommer

    Piotr Sommer rozmawia z poetami i zarazem wybitnymi postaciami brytyjskiego życia literackiego. Wśród trzynastu jego rozmówców znajdują się A. Alvarez, Douglas Dunn, D.J. Enright, Ian Hamilton, Derek Mahon i Craig Raine. Wywiady są intensywne i instruktywne, pozbawione dyplomatycznych uników i niepozbawione złośliwości - to prawdziwa kopalnia wiedzy o poezji współczesnej. Na wznowienie tej kultowej książki czekało się od dawna. Obecne wydanie, zawiera zdjęcia autorów, rozbudo...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.