Majówkowy Maraton Czytelniczy

Sylwia Majcher Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Wykorzystuję, nie marnuję, Ebook | Sylwia Majcher

    Zmiana codziennych nawyków może być prosta i przyjemna! Rozpocznij pozytywne dla siebie i środowiska zmiany w swoim życiu z EKOplanerem! Znajdziesz w nim cotygodniowe ekowyzwania na cały rok, dzięki którym metodą małych kroków systematycznie i efektywnie wprowadzisz dobre zmiany w duchu zero waste w swoim życiu. Sylwia Majcher, autorka bestsellerowej książki Gotuję, nie marnuję. Kuchnia zero waste po polsku pomoże stworzyć indywidualny i dopasowany do subiektywnych potrzeb pr...

    Promocja
    okładka Mniej mięsa, Ebook | Sylwia Majcher

    Nie od dziś wiadomo, że nadmiar mięsa w diecie zwyczajnie nam szkodzi. Jak zmienić swoje nawyki żywieniowe i gdzie szukać inspiracji? W nowej książce Sylwii Majcher, autorki bestsellerowego poradnika „Gotuję, nie marnuję”, znaleźć można fleksitariańskie przepisy dla całej rodziny. Autorka podkreśla, że warto we wszystkich działaniach zachować umiar i do ograniczania mięsa w diecie podchodzić zdroworozsądkowo. W kuchni Sylwii Majcher nikt nie zatęskni za schabowym lub mi...

Sylwia Majcher Ebooki

Sylwia Majcher to polska dziennikarka, blogerka, a także edukatorka ekologiczna. Przekonuje, że gotowanie z resztek, które pozostały w kuchni może być nie tylko ekologiczne, ale także pyszne i atrakcyjne wizualnie. Jest także autorką kilku książek, między innymi bestsellera „Gotuję, nie marnuję. Kuchnia zero waste po polsku” oraz „Mniej mięsa”. Majcher publikuje reportaże oraz wywiady kulinarne, a także propaguje ideę niemarnowania żywności oraz ochrony środowiska. Występuje regularnie w programach telewizyjnych oraz audycjach, a jej teksty ukazują się w różnych czasopismach. Sylwia Majcher prowadzi także edukacyjne akcje społeczne, warsztaty, szkolenia oraz wystąpienia z zakresu zero waste, ekologii oraz racjonalnego wykorzystywania dostępnych człowiekowi zasobów. Podczas spotkań w firmach inicjuje gry ekologiczne i udowadnia, że działanie w duchu zero waste zwyczajnie się opłaca. Majcher ukończyła wiele kursów kulinarnych, jak również studia podyplomowe na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji w Szkole Głównej Gospodarki Wiejskiej w Warszawie. Kiedy nie gotuje, chętnie podróżuje, zbiera książki kucharskie z całego świata, a także biega lub jeździ na rowerze. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, mieszka w Warszawie.

„Gotuję, nie marnuję” Sylwii Majcher

Jedną z napisanych przez Sylwię Majcher książek dotyczących kuchni z resztek jest bestsellerowe „Gotuję, nie marnuję. Kuchnia zero waste po polsku”, wydana w 2020 roku nakładem Wydawnictwa Buchmann. Kiedy na całym świecie do śmieci trafia 1,3 miliarda ton żywności rocznie, a Polacy produkują ich w tym samym czasie ponad 280 kg śmieci na osobę, Majcher pokazuje, jak nie wyrzucać resztek, tylko przekształcić je w pyszne posiłki. Filozofia zero waste zyskuje w naszym kraju coraz większą popularność, a osób świadomie zmniejszających ilość produkowanych przez siebie odpadów jest coraz więcej. Coraz powszechniej stosuje się także te zasady w kuchni, a Sylwia Majcher krok po kroku pokazuje, jak wykorzystać podczas gotowania absolutnie każdy kawałek dostępnego jedzenia. Jej kreatywne koncepcje na potrawy pozwalają nie tylko przyczynić się do dbania o środowisko, ale także poznać niespodziewane połączenia smakowe oraz przepisy na po prostu pyszne dania. W ten sposób nie tylko dokłada się swoją cegiełkę do spowolnienia zmian klimatycznych oraz uratowania naszej planety, ale także widzi się realne efekty w swoich portfelach. „Gotuję, nie marnuję. Kuchnia zero waste po polsku” to nie tylko książka pełna przepisów, ale także pomoc w ogólnej zmianie podejścia do jedzenia. Majcher zawarła w niej porady dotyczące planowania jadłospisu, listy zakupów, a także tego, jak przechowywać żywność, jakie sezonowe owoce i warzywa jeść, w której części roku, co lepiej suszyć, a co mrozić. Jak kisić, pasteryzować i czytać daty ważności – jednym słowem robić wszystko, byle tylko nie wyrzucać! Książkę „Gotuję, nie marnuję” znajdziecie na Woblink w formie papierowej.

Zmiana codziennych nawyków – „Wykorzystuję, nie marnuję”

Sylwia Majcher jest także autorką pozycji „Wykorzystuję, nie marnuję”, skupiającej się na zmianie codziennych nawyków tak, by nasze życie było bardziej pozytywne zarówno dla środowiska, jak i dla nas samych. Książka ta to EKOplaner – kalendarz pełen cotygodniowych ekowyzwań rozpisanych na cały rok. Dzięki nim stopniowo, krok po kroku, dojść można do wprowadzenia zasad w duchu zero waste. „Wykorzystuję, nie marnuję” pomaga w systematycznej i efektywnej pracy w tym kierunku. Książka Sylwii Majcher to nie tylko zestaw porad i wskazówek, które pozwolą dopasować do swoich potrzeb i możliwości zasady związane z niemarnowaniem żywności oraz ograniczeniem produkcji odpadów. Znajdują się tutaj także wywiady z różnymi ekspertami, ciekawe rozwiązania zero waste na czas podróży, w pracy, w szkole. Nie brakuje pysznych przepisów na sezonowe dania – całość podzielona jest na cztery części zgodnie z porami roku. Nie ma więc potrzeby zaczynać go 1 stycznia, można w dowolnym momencie. „Wykorzystuję, nie marnuję”, wydane przez Wydawnictwo Buchmann, znajdziecie na Woblink.

„Mniej mięsa”

Coraz głośniej mówi się o tym, że nadmiar mięsa w naszej diecie szkodzi nie tylko nam samym, ale także planecie. Kolejne osoby postanawiają je ograniczyć lub zupełnie wyeliminować ze swojej diety. Co jednak, jeśli nie wiadomo, jak zacząć? Sylwia Majcher ma na to sposób. W jej najnowszej książce „Mniej mięsa” znajdziemy mnóstwo fleksitariańskich przepisów dla całej rodziny. Fleksitarianizm to swoisty elastyczny weganizm – dieta opierająca się przede wszystkim na żywności roślinnej, z okazjonalnym spożywaniem posiłków z mięsem lub rybami, zwłaszcza w sytuacjach, gdy jemy poza domem. Majcher przekonuje bowiem, że do wszystkiego trzeba podejść zdroworozsądkowo – całkowite wyeliminowanie mięsa czy ryb z naszego jadłospisu z dnia na dzień może być zwyczajnie niewykonalne. W kuchni Majcher króluję strączki, świeże warzywa i zioła, a wszystko w duchu zero waste. Dzięki „Mniej mięsa” łatwiej jest przejść na fleksitariańską kuchnię, a także przekonać do niej swoich bliskich.

Książki Sylwii Majcher na Woblink

Wszystkie książki Sylwii Majcher, w tym także książki dla dzieci takie jak „Jestem EKO. Ja też mogę uratować świat!” czy „Czytam sobie EKO. Poziom 1. Samotny banan” znajdziecie na Woblink. Podobnie jak pozostałe polskie pozycje w duchu zero waste, takie jakie książki Marty Dymek, czekają na Was w formie książek papierowych, ebooków oraz audiobooków.

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.