Majówkowy Maraton Czytelniczy

Tomasz Michniewicz Książki o historii najnowszej - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Tomasz Michniewicz Książki o historii najnowszej - książki, ebooki i audiobooki

Tomasz Michniewicz to polski dziennikarz, podróżnik, fotograf, organizator wypraw i reportażysta. Jest autorem pięciu bestsellerowych reportaży książkowych, twórcą programu „Inny świat” i audycji radiowej „Mapa świata”. Michniewicz jest członkiem jury Kolosów, czyli najważniejszej nagrody podróżniczej w Polsce, a także Wielkiego Konkursu Fotograficznego „National Geographic”.

Radio i telewizja

Autor bestsellerowych reportaży pracował między innymi dla Trójki, Polskiego Radia Bis czy tygodnika „Polityka”. Swoje reportaże publikował w „Playboyu”, „Przekroju”, „National Geographic Traveler” oraz „Rzeczpospolitej”. W radiu prowadził programy muzyczne, kulinarne i informacyjno-publicystyczne. W 2014 roku telewizja TTV emitowała program Tomasza Michniewicza „Michniewicz. Inny świat”.

Książki Tomasza Michniewicza

Tomasz Michniewicz jest autorem pięciu reportaży książkowych, które są cenione zarówno przez krytyków, jak i czytelników. Jego pierwszą książką jest „Samsara. Na drogach, których nie ma” z 2010 roku. To opowieść autora o jego fascynującej, pełnej niebezpieczeństw i zaskoczeń podróży po Azji. Ebook „Samsary” uznaje się za pierwszą polską książkę multimedialną. Kolejnym reportażem Michniewicza jest wydana rok później „Gorączka złota” będąca opowieścią o obsesji, jaka ogarnia ludzi poszukujących bogactwa. W 2014 roku wydana została książka „ Swoją drogą”, w której autor opisuje podróże, jakie odbył z trzema ważnymi dla siebie osobami w trzy zupełnie różne zakątki świata. Rok później ukazał się „Świat równoległy”, w którym Michniewicz pokazuje różnice między światem rzeczywistym a tym kreowanym przez media. Ostatnią dotychczas książką podróżnika jest „ Chrobot” opowiadający historie siedmiu osób żyjących w siedmiu różnych krajach – ich problemy, radości, szanse, możliwości i zagrożenia.

Wszystkie książki Tomasza Michniewicza zostały wydane nakładem Wydawnictwa Otwartego ‒ także jako ebooki i audiobooki.

Nagrody i nominacje

W 2009 roku reportaż Tomasza Michniewicza o więzieniu San Quentin w Kalifornii był nominowany w radiowym konkursie na Festiwalu Mediów – Człowiek w Zagrożeniu. Za ten sam reportaż został uhonorowany główną nagrodą w kategorii radio na Festiwalu Cywilizacji i Sztuki Mediów Media Travel. Autor „Chrobotu” dwukrotnie otrzymał nominację do nagrody „National Geographic Traveler”. Tomasz Michniewicz był również nominowany do Kolosów, czyli najważniejszej polskiej nagrody podróżniczej. Od 2014 roku prowadzi galę rozdania tych nagród, a od kilku lat jest także członkiem jury. Otrzymał wyróżnienia Afrykas i Esencja Natury za projekty na rzecz wspierania ekologii.

Jeśli lubicie angażujące i świetnie napisane reportaże, koniecznie sięgnijcie po książki Tomasza Michniewicza – nie rozczarujecie się! W księgarni internetowej Woblink.com znajdziecie je także jako ebooki i audiobooki. Zapraszamy!

Co znajdziesz w kategorii: Książki o historii najnowszej

Historia najnowsza obejmuje okres od zakończenia nowożytności, czyli przełom XVIII i XIX wieku, aż do czasów współczesnych. Dlatego wiele książek z kategorii „Historia najnowsza” poświęconych jest wojnom światowym, powstaniu warszawskiemu czy okresowi PRL-u. Pozycje przedstawiające czasy II wojny światowej stanowią tak dużą część książek, że zostały umieszczone w odrębnej podkategorii „II wojna światowa”. Główny trzon kategorii „Historia najnowsza” stanowią książki oscylujące wokół tematyki wojen światowych („Legiony – droga do legendy” Marka A. Koprowskiego, „Niewygodny Polak” Macieja Bernatta-Reszczyńskiego), powstania warszawskiego („Duch ’44. Siła ponad słabością” Stanisława Zasady), PRL-u („»Ciekawe« życie w PRL-u. I co dalej?” Bogusława Homickiego) oraz Solidarności („Tu radio Solidarność” Pawła Pietkuna). Jednak znaleźć tu można także takie publikacje jak „Kobiety wywiadu” Przemysława Słowińskiego, który przedstawia biografie najsłynniejszych agentek i szpiegów, m.in. Mathilde Carré, Coco Chanel czy Krystyny Skarbek. W tej kategorii znajduje się też „Epilog do »Kamieni na szaniec«” profesora Grzegorza Nowika, ukazujący szerzej tło wydarzeń przedstawionych przez Aleksandra Kamińskiego w jego słynnej książce. Najnowszej historii poświęcona została chociażby „Polska 1945–2015. Historia polityczna” Andrzeja Piaseckiego i Ryszarda Michalaka – jedna z niewielu monografii przedstawiających w takiej formie losy współczesnej Polski. Nie może zabraknąć także opisów brawurowych ucieczek, m.in. z obozów śmierci – Auschwitz, Sobiboru, sowieckich łagrów czy pilnie strzeżonych twierdz, które w „Słynnych ucieczkach Polaków” opisał Andrzej Fedorowicz.