Majówkowy Maraton Czytelniczy

Tomasz Michniewicz Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Tomasz Michniewicz Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Tomasz Michniewicz to polski dziennikarz, podróżnik, fotograf, organizator wypraw i reportażysta. Jest autorem pięciu bestsellerowych reportaży książkowych, twórcą programu „Inny świat” i audycji radiowej „Mapa świata”. Michniewicz jest członkiem jury Kolosów, czyli najważniejszej nagrody podróżniczej w Polsce, a także Wielkiego Konkursu Fotograficznego „National Geographic”.

Radio i telewizja

Autor bestsellerowych reportaży pracował między innymi dla Trójki, Polskiego Radia Bis czy tygodnika „Polityka”. Swoje reportaże publikował w „Playboyu”, „Przekroju”, „National Geographic Traveler” oraz „Rzeczpospolitej”. W radiu prowadził programy muzyczne, kulinarne i informacyjno-publicystyczne. W 2014 roku telewizja TTV emitowała program Tomasza Michniewicza „Michniewicz. Inny świat”.

Książki Tomasza Michniewicza

Tomasz Michniewicz jest autorem pięciu reportaży książkowych, które są cenione zarówno przez krytyków, jak i czytelników. Jego pierwszą książką jest „Samsara. Na drogach, których nie ma” z 2010 roku. To opowieść autora o jego fascynującej, pełnej niebezpieczeństw i zaskoczeń podróży po Azji. Ebook „Samsary” uznaje się za pierwszą polską książkę multimedialną. Kolejnym reportażem Michniewicza jest wydana rok później „Gorączka złota” będąca opowieścią o obsesji, jaka ogarnia ludzi poszukujących bogactwa. W 2014 roku wydana została książka „ Swoją drogą”, w której autor opisuje podróże, jakie odbył z trzema ważnymi dla siebie osobami w trzy zupełnie różne zakątki świata. Rok później ukazał się „Świat równoległy”, w którym Michniewicz pokazuje różnice między światem rzeczywistym a tym kreowanym przez media. Ostatnią dotychczas książką podróżnika jest „ Chrobot” opowiadający historie siedmiu osób żyjących w siedmiu różnych krajach – ich problemy, radości, szanse, możliwości i zagrożenia.

Wszystkie książki Tomasza Michniewicza zostały wydane nakładem Wydawnictwa Otwartego ‒ także jako ebooki i audiobooki.

Nagrody i nominacje

W 2009 roku reportaż Tomasza Michniewicza o więzieniu San Quentin w Kalifornii był nominowany w radiowym konkursie na Festiwalu Mediów – Człowiek w Zagrożeniu. Za ten sam reportaż został uhonorowany główną nagrodą w kategorii radio na Festiwalu Cywilizacji i Sztuki Mediów Media Travel. Autor „Chrobotu” dwukrotnie otrzymał nominację do nagrody „National Geographic Traveler”. Tomasz Michniewicz był również nominowany do Kolosów, czyli najważniejszej polskiej nagrody podróżniczej. Od 2014 roku prowadzi galę rozdania tych nagród, a od kilku lat jest także członkiem jury. Otrzymał wyróżnienia Afrykas i Esencja Natury za projekty na rzecz wspierania ekologii.

Jeśli lubicie angażujące i świetnie napisane reportaże, koniecznie sięgnijcie po książki Tomasza Michniewicza – nie rozczarujecie się! W księgarni internetowej Woblink.com znajdziecie je także jako ebooki i audiobooki. Zapraszamy!

Co znajdziesz w kategorii: Komiks i książka graficzna

Komiks jest historią opowiadaną za pomocą obrazków, które często zostają uzupełnione tekstami wypowiadanymi przez postacie bądź narratora znajdującymi się w dymku. Większość komiksów cechuje sekwencyjność. Komiksy są wydawane w formie osobnych zeszytów, w prasie oraz w internecie. Takie utwory są przeważnie uważane za wytwór popkultury, jednak definicja komiksu nie jest jednoznaczna – zamknięcie ich w sztywnych ramach gatunkowych jest właściwie niemożliwe. Komiksem będzie zarówno historyjka obrazkowa umieszczona w gazecie, jak i skomplikowana powieść graficzna podejmująca ważne, trudne czy kontrowersyjne tematy. Z tego względu w kategorii „Komiks i książka graficzna” znajdują się zarówno powieści graficzne „Maus” Arta Spiegelmana i „Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu” Michela Kichki skupione na temacie zagłady Żydów i życiu jako dziecko rodzica ocalałego z Holokaustu, jak i klasyczne polskie komiksy dla młodszych czytelników. Warto zwrócić uwagę na komiksową serię „Kajko i Kokosz” Janusza Christy, której fabuła łączy w sobie elementy magii, interesujących przygód i dobrego humoru. Komiks powstał w latach 70. i 80. XX wieku – był wizytówką czasopisma „Świat Młodych”. Cykl „Kajko i Kokosz” został wznowiony w 2003 roku przez Egmont Polska, a dzięki reedycji wszystkie części komiksu były po raz pierwszy dostępne w kolorze. W kategorii zawierającej komiksy oraz książki graficzne nie zabrakło klasycznych historii o superbohaterach, takich jak Spiderman, Batman, Deadpool, Thor, Daredevil, Wonder Woman, Catwoman, postmodernistycznych utworów komiksowych, np. „Fight Club” Chucka Palahniuka, a także znanych i lubianych „Żywych Trupów”, „Tank Girl” czy „Paper Girls”. Znajdują się tutaj także komiksy dla dzieci –„Tytus, Romek i A’tomek” Henryka Jerzego Chmielewskiego, komiksowa wersja „Muminków” Tove Jansson i wiele więcej.