Majówkowy Maraton Czytelniczy

Tomasz Michniewicz Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Tomasz Michniewicz Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Tomasz Michniewicz to polski dziennikarz, podróżnik, fotograf, organizator wypraw i reportażysta. Jest autorem pięciu bestsellerowych reportaży książkowych, twórcą programu „Inny świat” i audycji radiowej „Mapa świata”. Michniewicz jest członkiem jury Kolosów, czyli najważniejszej nagrody podróżniczej w Polsce, a także Wielkiego Konkursu Fotograficznego „National Geographic”.

Radio i telewizja

Autor bestsellerowych reportaży pracował między innymi dla Trójki, Polskiego Radia Bis czy tygodnika „Polityka”. Swoje reportaże publikował w „Playboyu”, „Przekroju”, „National Geographic Traveler” oraz „Rzeczpospolitej”. W radiu prowadził programy muzyczne, kulinarne i informacyjno-publicystyczne. W 2014 roku telewizja TTV emitowała program Tomasza Michniewicza „Michniewicz. Inny świat”.

Książki Tomasza Michniewicza

Tomasz Michniewicz jest autorem pięciu reportaży książkowych, które są cenione zarówno przez krytyków, jak i czytelników. Jego pierwszą książką jest „Samsara. Na drogach, których nie ma” z 2010 roku. To opowieść autora o jego fascynującej, pełnej niebezpieczeństw i zaskoczeń podróży po Azji. Ebook „Samsary” uznaje się za pierwszą polską książkę multimedialną. Kolejnym reportażem Michniewicza jest wydana rok później „Gorączka złota” będąca opowieścią o obsesji, jaka ogarnia ludzi poszukujących bogactwa. W 2014 roku wydana została książka „ Swoją drogą”, w której autor opisuje podróże, jakie odbył z trzema ważnymi dla siebie osobami w trzy zupełnie różne zakątki świata. Rok później ukazał się „Świat równoległy”, w którym Michniewicz pokazuje różnice między światem rzeczywistym a tym kreowanym przez media. Ostatnią dotychczas książką podróżnika jest „ Chrobot” opowiadający historie siedmiu osób żyjących w siedmiu różnych krajach – ich problemy, radości, szanse, możliwości i zagrożenia.

Wszystkie książki Tomasza Michniewicza zostały wydane nakładem Wydawnictwa Otwartego ‒ także jako ebooki i audiobooki.

Nagrody i nominacje

W 2009 roku reportaż Tomasza Michniewicza o więzieniu San Quentin w Kalifornii był nominowany w radiowym konkursie na Festiwalu Mediów – Człowiek w Zagrożeniu. Za ten sam reportaż został uhonorowany główną nagrodą w kategorii radio na Festiwalu Cywilizacji i Sztuki Mediów Media Travel. Autor „Chrobotu” dwukrotnie otrzymał nominację do nagrody „National Geographic Traveler”. Tomasz Michniewicz był również nominowany do Kolosów, czyli najważniejszej polskiej nagrody podróżniczej. Od 2014 roku prowadzi galę rozdania tych nagród, a od kilku lat jest także członkiem jury. Otrzymał wyróżnienia Afrykas i Esencja Natury za projekty na rzecz wspierania ekologii.

Jeśli lubicie angażujące i świetnie napisane reportaże, koniecznie sięgnijcie po książki Tomasza Michniewicza – nie rozczarujecie się! W księgarni internetowej Woblink.com znajdziecie je także jako ebooki i audiobooki. Zapraszamy!

Co znajdziesz w kategorii: Pozostałe

Umieszczone w kategorii „Pozostałe” publikacje to książki, które należą do kategorii „Historia”, ale których nie można przyporządkować do żadnej z podkategorii – „Historia najnowsza”, „Historia nowożytna”, „II wojna światowa”, „Starożytność i średniowiecze”. Odnaleźć tu możemy pozycje opisujące dłuższe okresy historii, niemieszczące się w ściśle wyznaczonych zakresach, a także tytuły poświęcone konkretnym aspektom historii czy ujmujące historię w niecodzienny sposób. W serwisie Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Europa. Rozprawa historyka z historią”, czyli opracowane dzieje Europy spisane przez jednego z najpopularniejszych historyków Normana Daviesa, „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” Witolda Banacha, w której znaleźć możemy historię jednego z najważniejszych rodów Rzeczpospolitej. Kolejną wartą wyróżnienia pozycją jest „Jak pogoda zmieniała losy wojen i świata”, gdzie Erik Durschmied opisuje konflikty zbrojne, w których decydującą rolę odegrały zjawiska atmosferyczne. W kategorii „Pozostałe” umieszczone zostały książki z cyklu „prawdziwe historie”, przedstawiające historię z punktu widzenia kobiet. W serii znajdują się publikacje m.in. Anny Herbich („Dziewczyny z powstania”, „Dziewczyny z Syberii”), Kamila Janickiego („Damy złotego wieku”, „Żelazne damy”), Diane Ducret („Kobiety dyktatorów”, „Kobiety mafii”) i Anny Marii Śnieżko („Żona wyklęta”). Czytelników chcących poznać historię od jej zabawnej strony na pewno zainteresuje „Historia bez cenzury” Wojciecha Drewniaka, w której autor w dowcipny i ciekawy sposób opisuje wybrane przez siebie wydarzenia czy postacie historyczne. Podobną formę przyjmuje Jan Wróbel w „Historii Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec”, w której z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem rozprawia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. Nie inaczej jest w kontynuacji tej książki – „Historii Polski 2.0. Polak potrafi, Polka też” napisanej wspólnie z Ewą Wróbel. Druga część to zestawienie genialnych osiągnięć naszych rodaków, bez których świat nie byłby taki sam.