Walter Isaacson Książki o historii najnowszej - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Walter Isaacson Książki o historii najnowszej - książki, ebooki i audiobooki

Walter Isaacson to amerykański pisarz, dziennikarz i były korespondent polityczny. Jest autorem biografii Steve’a Jobsa, Alberta Einsteina, Benjamina Franklina, Henry’ego Kissingera i Leonarda da Vinci. W przeszłości sprawował funkcję przewodniczącego telewizji CNN. Był też redaktorem czasopisma „Time”.

Biografie Waltera Isaacsona

Największą pasją Waltera Isaacsona są ludzkie biografie. Autor ma już na swoim koncie 8 książek biograficznych. Ich bohaterami są ludzie, którzy wpłynęli na losy świata. Pierwsza z nich, „The Wise Men: Six Friends and the World They Made”, ukazała się w 1986 roku. Jest to opowieść o sześciu przyjaciołach politykach, którzy w okresie zimnej wojny pracowali nad strategią polityczną Stanów Zjednoczonych, współtworzyli koncepcję NATO, Banku Światowego i Planu Marshalla. Ponadto byli doradcami kilku amerykańskich prezydentów – od Franklina D. Roosevelta do Lyndona Johnsona. Mężczyźni, których opisał Isaacson, to Dean Acheson, Charles E. Bohlen, W. Averell Harriman, George F. Kennan, Robert A. Lovett i John J. McCloy.

Następnie Isaacson wziął na warsztat Henry’ego Kissingera (1992), Benjamina Franklina (2003) i Alberta Einsteina (2007). Kolejną książką Isaacsona był zbiór esejów o charyzmatycznych myślicielach, przywódcach i aktorach. W “American Sketches” przeczytamy zatem o Ronaldzie Reaganie, Hillary Clinton, Billu Gatesie czy Woodym Allenie.

Największą popularność Isaacsonowi przyniosła jednak książka wydana w 2011 roku – monumentalna biografia Steve’a Jobsa. Książka miała swoją premierę 19 dni po śmierci założyciela Apple’a i znalazła się na liście książek roku magazynu „Time”.

Trzy lata później ukazała się kolejna książka Isaacsona pt. „Innowatorzy”. Jest to opowieść o ludziach, którzy wymyślili komputery i internet. Isaacson pisze tu nie tylko o cyfrowej rewolucji, ale również o umiejętnościach i charyzmie, które posiadali tytułowi innowatorzy. W książce występują między innymi Alan Turing, John von Neuman, Doug Engelbart, Robert Noyce, Bill Gates, Steve Wozniak, Steve Jobs oraz Larry Page.

Najnowszą książką Isaacsona jest opasła, przeszło 800-stronicowa biografia Leonarda da Vinci. Isaacson precyzyjnie zrekonstruował życie jednego z najwybitniejszych i najbardziej wszechstronnych ludzi w historii. Dzięki dostępowi do archiwów, rękopisów i dzienników da Vinciego Isaacson miał szansę bardzo szczegółowo zagłębić się w świat renesansowego artysty, konstruktora, malarza, rzeźbiarza. A dzięki znakomitej linii narracyjnej biografię czyta się jak dobrą, trzymającą w napięciu powieść.

Ebooki, audiobooki i wersje papierowe książek Waltera Isaacsona znajdziecie na Woblink.com.

Co znajdziesz w kategorii: Książki o historii najnowszej

Historia najnowsza obejmuje okres od zakończenia nowożytności, czyli przełom XVIII i XIX wieku, aż do czasów współczesnych. Dlatego wiele książek z kategorii „Historia najnowsza” poświęconych jest wojnom światowym, powstaniu warszawskiemu czy okresowi PRL-u. Pozycje przedstawiające czasy II wojny światowej stanowią tak dużą część książek, że zostały umieszczone w odrębnej podkategorii „II wojna światowa”. Główny trzon kategorii „Historia najnowsza” stanowią książki oscylujące wokół tematyki wojen światowych („Legiony – droga do legendy” Marka A. Koprowskiego, „Niewygodny Polak” Macieja Bernatta-Reszczyńskiego), powstania warszawskiego („Duch ’44. Siła ponad słabością” Stanisława Zasady), PRL-u („»Ciekawe« życie w PRL-u. I co dalej?” Bogusława Homickiego) oraz Solidarności („Tu radio Solidarność” Pawła Pietkuna). Jednak znaleźć tu można także takie publikacje jak „Kobiety wywiadu” Przemysława Słowińskiego, który przedstawia biografie najsłynniejszych agentek i szpiegów, m.in. Mathilde Carré, Coco Chanel czy Krystyny Skarbek. W tej kategorii znajduje się też „Epilog do »Kamieni na szaniec«” profesora Grzegorza Nowika, ukazujący szerzej tło wydarzeń przedstawionych przez Aleksandra Kamińskiego w jego słynnej książce. Najnowszej historii poświęcona została chociażby „Polska 1945–2015. Historia polityczna” Andrzeja Piaseckiego i Ryszarda Michalaka – jedna z niewielu monografii przedstawiających w takiej formie losy współczesnej Polski. Nie może zabraknąć także opisów brawurowych ucieczek, m.in. z obozów śmierci – Auschwitz, Sobiboru, sowieckich łagrów czy pilnie strzeżonych twierdz, które w „Słynnych ucieczkach Polaków” opisał Andrzej Fedorowicz.