Nareszcie odkryto zasady sukcesu i brzmią one następująco: Nie ma zasad sukcesu, a to, co do tej pory Ci wmawiano, to bujda! Nie wiem, jak bardzo ten tekst Cię zdziwi, ale jedno jest pewne. Niedługo podam Ci fakty, które prawdopodobnie wywrócą do góry nogami Twoje poglądy na temat życia i, co gorsza, nie będziesz w stanie ich w żaden sposób podważyć ani im zaprzeczyć! Żeby niepotrzebnie nie przedłużać – pozwól, że przejdę od razu do meritum i obalę jeden z tzw. mitów sukc...
Zdrowy rozsądek motywem przewodnim Twojego życia? Wydawałoby się oczywiste, ale tak wielu ludzi o tym w ogóle nie wie… Witold Wójtowicz wykorzystuje zdrowy rozsądek jako motyw przewodni swoich publikacji oraz szkolenia pt. „Psychologia zdrowego rozsądku”. Określenie to spotkało się z szerokim uznaniem wśród Czytelników Złotych Myśli, którzy zostawili mnóstwo wspaniałych recenzji o jego publikacjach i którzy stali się fanami samego autora. Okazało się, że wielu z nich mylił...
Gdyby ciężka praca prowadziła do bogactwa, to najbogatsi byliby niewolnicy. Czy masz czasem wrażenie, że praca, którą wykonujesz, nie jest tą, o której marzyłeś za czasów liceum lub studiów? Zarabiasz pewnie przyzwoite pieniądze, ale czy czujesz 100% satysfakcję z tego, co robisz? Proszę Cię, abyś na moment całkowicie wyłączył się i szczerze – przed samym sobą – odpowiedział na poniższe pytania: - Czy gdybyś zarabiał miesięcznie dowolną sumę, wykonując dowolną pracę, to c...
Czy zdrowego rozsądku można się nauczyć? Jeżeli Twoja odpowiedź zabrzmi NIE, to masz rację. Można jednak rozwijać ten styl myślenia, tak samo jak rozwijasz inteligencję. Być może rezerwujesz termin „zdrowy rozsądek” tylko i wyłącznie dla osób doświadczonych życiowo. Nic bardziej mylnego, zdrowy rozsadek to tak naprawdę styl myślenia i nie zależy on od wieku. Objawia się tym, że nie uczymy się tylko na swoich błędach, ale przede wszystkim na cudzych pomyłkach. Zdroworozsądkow...
Audiobooki, znane także jako książki mówione, to nagrania dźwiękowe, które zawierają tekst książkowej publikacji odczytywany przez lektora, zawodowego aktora bądź syntezator mowy. Audiobooki są zapisywane na nośniku danych, współcześnie przeważnie w postaci cyfrowej (najczęściej jako płyty Audio CD lub pliki MP3). Wcześniej były nagrywane także na płytach gramofonowych czy na kasetach magnetofonowych.
Słuchanie audiobooków jest możliwe zarówno na domowym sprzęcie audio-wideo, komputerach i laptopach w programach umożliwiających odtwarzanie dźwięku, telefonach komórkowych (przede wszystkim smartfonach), odtwarzaczach MP3, jak i na zestawie audio czy nawigacji znajdujących się w samochodzie.
Książki mówione są przeznaczone do słuchania. Umożliwiają odbiór literatury małym dzieciom oraz osobom niewidomym bądź niedowidzącym, dla których audiobooki są jedną z nielicznych możliwości kontaktu ze słowem pisanym.
Dużą zaletą audiobooków jest fakt, że można ich słuchać w każdej sytuacji, także podczas wykonywania innych czynności jak na przykład podróż samochodem, uprawianie sportu czy wykonywanie domowych obowiązków.
MP3 to najpopularniejszy format skompresowanych plików audio. Pełna nazwa formatu MP3 to MPEG-1, Layer 3. Należy on do standardów ISO. MP3 jest algorytmem kompresji stratnej dźwięku, który został wcześniej przetworzony na sygnał dźwiękowy. Dźwięki zapisane w standardzie MP3 są poddawane stratnej konwersji w celu redukcji rozmiaru pliku.
Współcześnie jest to nadal jeden z najpopularniejszych formatów audio, przede wszystkim dzięki małemu rozmiarowi plików. Do rozpowszechnienia plików w tym formacie przyczyniła się również ich kompatybilność z różnymi urządzeniami odtwarzającymi pliki audio – MP3 jest dla nich standardowym formatem.