Majówkowy Maraton Czytelniczy

Wojciech Engelking Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Pismo. Magazyn opinii Nr 7/2022, Ebook | Wojciech Brzoska, Wioletta Grzegorzewska, Ilona Wiśniewska, Wojciech Engelking, Karolina Lewestam, Karin Smirnoff

    W tym miesiącu szczególnie polecamy:– materiał, w którym Anna Gromada pyta o nierówności Thomasa Piketty’ego,– esej Miłosza Wiatrowskiego, w którym autor sprawdza, kto rządzi światem,– materiał Jakuba Marmurka, w którym tłumaczy koncepcję wieloświatów i zachwyca się jej potencjałem,– reportaż Ilony Wiśniewskiej z dalekiej północy, gdzie tropi norwesko-rosyjskie przyjaźnie,– opowiadanie Wojciecha Engelkinga. 

    Promocja
    okładka Pismo. Magazyn opinii Nr 1/2022, Ebook | Paweł Marczewski, Alek Tarkowski, Wojciech Engelking, Toni Morrison, Maria Halber, Wojciech Chamier-Gliszczyński, Karolina Lewestam

    I dlatego właśnie w styczniowym numerze polecamy przede wszystkim materiały Zuzanny Kowalczyk:rozmowę z Grzegorzem Lewickim o tym, że zmiana często dzieje się niepostrzeżenie i nie jest spektakularna,felieton A propos (nie)oczekiwań.A ponadto:Aleksandra Warecka w swoim reportażu przypomina twórczynie polskiej sztuki użytkowej,Alek Tarkowski pisze o NFT, między innymi o tym, czy na tokenach można już zarobić.

    Promocja
    okładka Serce pełne skorpionów, Ebook | Wojciech Engelking

    „Serce pełne skorpionów” to powieść o pierwszej miłości, piłce nożnej, Warszawie i politycznym spisku. Wszystko to w scenerii lat sześćdziesiątych. Główny bohater, Jacek, licealista z dobrego domu, zostaje uwiedziony przez koleżankę ze szkoły o imieniu Nina. Nie ma pojęcia, że ów romans jest częścią sowieckiego spisku, który ma doprowadzić do zmiany polskiego Ministra Spraw Wewnętrznych. 

    Promocja
    okładka Człowiek znikąd, Ebook | Wojciech Engelking

    Od peerelowskiego cenzora do światowej sławy malarza. Z Warszawy przez Paryż i Londyn do Nowego Jorku. Polak, który oszukał cały świat. „Ujmująco bizarna historia człowieka, który skleja swą tożsamość z coraz bardziej groteskowych autofikcji. Dla odważnych, którzy nie boją się literackich labiryntów Minotaura”. Joanna Bator Jest rok 1956. Daniel Rebstein mieszka w Warszawie, gdzie pracuje jako cenzor. Żyje w cieniu swojego brata Dawida, genialnego malarza, z...

Wojciech Engelking Ebooki

Wojciech Engelking urodził się w 1992 roku. To polski pisarz i publicysta, jeden z najciekawszych autorów młodego pokolenia w Polsce. Jest autorem czterech powieści, pisze również opowiadania. Jego teksty, głównie felietony, ukazywały się na łamach „Gazety Wyborczej”, „Tygodnika Powszechnego”, „Do Rzeczy”, „Newsweeka”, „Kultury Liberalnej”, „Rzeczypospolitej”. W internecie jego teksty publicystyczne ukazywały się na portalach Gazeta.pl i Wirtualna Polska. Wojciech Engelking jest synem znanego krytyka literackiego, tłumacza i poety Leszka Engelkinga. Wojciech ukończył Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne na Uniwersytecie Warszawskim. W ramach zajęć znajdowały się tam przedmioty z zakresu prawa, socjologii, filozofii i literatury. Ostatecznie uzyskał tytuł magistra prawa.

Twórczość Wojciecha Engelkinga

Wojciech Engelking debiutował w wieku 22 lat. Jego pierwsza powieść – „(niepotrzebne skreślić)” – ukazała się w 2014 roku. To powieść, w której Engelking gdyba na temat przyszłości. Pisarz przedstawia historię dwójki ludzi, którzy rozpaczliwie próbują zachować resztki godności we współczesnym im świecie. Wojciech Engelking nie oszczędza nikogo, prawaków, lewaków, lemingów, moherów, hipsterów, czytelników „Wyborczej”, Unii Europejskiej i mediów społecznościowych.

Dwa lata później swoją premierę miała druga powieść Wojciecha Engelkinga – „Lekcje anatomii doktora D.”. Engelking zderza ze sobą dwie fabuły – jedna rozgrywa się w nazistowskich Niemczech, druga zaś w Warszawie niedalekiej przyszłości. To opowieść o nowym spojrzeniu na historię eksperymentów na ludziach i pierwszym pokoleniu wychowanym na pornografii. Bohater z przyszłości, Jakub Dejman, w dobie galopującego postępu technologicznego kupuje sobie piętnastolatkę z Brazylii. Z drugiej strony, w 1940 roku, Jacob von Deymann zostaje wysłany do Auschwitz-Birkenau jako delegat berlińskiego Instytutu Antropologicznego im. Cesarza Wilhelma. Jakub z przyszłości ma w Brazylii do rozwiązania pewną sprawę, Jacob zaś za wszelką cenę chce się dowiedzieć, czym na co dzień zajmuje się dr Josef Mengele. Jakuba i Jacoba łączy coś więcej niż imię i marka posiadanego zegarka.

W 2018 roku ukazała się trzecia powieść Engelkinga pt. „Człowiek znikąd”. Tym razem Engelking przenosi czytelników do połowy lat 50. XX wieku. Bohaterem powieści jest mieszkający w Warszawie Daniel Rebstein. Mężczyzna na co dzień jest cenzorem. Trapi go kompleks, bowiem żyje w cieniu swojego brata Dawida, genialnego malarza. Braci z „Człowieka znikąd” łączy dramatyczna wojenna przeszłość oraz pewna nierozwiązana sprawa. Dawid nie może wybaczyć bratu jednej rzeczy. Zdarza się jednak wypadek – Dawid tragicznie ginie w Tatrach. Po jego śmierci Daniel odkrywa dziesiątki nieznanych dotąd tajemniczych obrazów Dawida. Bohater wpada na niecny pomysł – postanawia zacząć podszywać się pod autora obrazów i za dolary chce sprzedawać je różnym dyplomatom mieszkającym w stolicy. Gdy zdekonspiruje go Służba Bezpieczeństwa, Daniel Rebstein będzie zmuszony uciekać z Polski. Tak zaczyna się awanturnicza przygoda, podczas której Daniel pozna członków Rolling Stones, Jerzego Kosińskiego oraz wielu arystokratów, biznesmenów i piękne kobiety.

W 2021 roku nakładem Wydawnictwa W.A.B. ukazała się czwarta książka Engelkinga pt. „Serce pełne skorpionów”. Najnowsza powieść Engelkinga to historia miłosna z piłką nożną, Warszawą i politycznym spiskiem w tle. Fabuła rozgrywa się w burzliwych latach 60. XX wieku. Bohaterem „Serca pełnego skorpionów” jest Jacek, licealista z porządnej rodziny. Chłopak nosi jeansy Lee i biały podkoszulek, a wyglądem przypomina Jamesa Deana. Gdy pewnego dnia do jego wypełnionego dymem z papierosów pokoju wchodzi Nina, temperatura diametralnie rośnie. Dziewczyna przybyła do stolicy ze Związku Radzieckiego i na pewno nie jest już licealistką. Jacek nie jest świadomy, że „romans” to część międzynarodowego spisku, który ma doprowadzić m.in. do zmiany polskiego Ministra Spraw Zagranicznych.

Zbiór opowiadań „Ojciec”

Jedno z opowiadań Wojciecha Engelkinga znalazło się w antologii „Ojciec” wydanej przez Newsweek Polska. To zbiór tekstów znanych polskich pisarzy, których tematem głównym jest tytułowy ojciec. Oprócz opowiadania Engelkinga w zbiorze znalazły się teksty Michała Cichego, Jacka Dukaja, Łukasza Orbitowskiego, Andrzeja Muszyńskiego, Jakuba Małeckiego, Wita Szostaka, Michała Witkowskiego i Ziemowita Szczerka.

Książki Wojciecha Engelkinga na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Wojciecha Engelkinga w formie ebooka i papierowej. Dostępne są tytuły „Człowiek znikąd”, „Serce pełne skorpionów” oraz antologia opowiadań pt. „Ojciec”.

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.