Majówkowy Maraton Czytelniczy

Zbigniew Lew-Starowicz Powieść obyczajowa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Zbigniew Lew-Starowicz Powieść obyczajowa - książki, ebooki i audiobooki

Zbigniew Lew-Starowicz to urodzony 25 października 1943 roku w Sieradzu profesor nauk medycznych, lekarz psychiatrii, psychoterapeuta i nauczyciel akademicki. Jest także prezesem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.

Starowicz jest autorem oraz współautorem kilkuset prac naukowych i popularnonaukowych skupiających się na temacie współczesnej seksuologii i psychiatrii, między innymi " Lew-Starowicz o miłości", " Rozmówki małżeńskie", czy " Czego pragnie kobieta". Część swoich publikacji Zbigniew Lew-Starowicz opublikował pod pseudonimem "Leo Oldwitch".

Zbigniew Lew-Starowicz ma czworo dzieci, trójkę ze związku z pierwszą żoną. Jego drugą żoną była lekarka śp. Danuta Lew-Starowicz. Pierwszy człon nazwiska to nazwa jego herbu rodowego.

Profesor Zbigniew Lew -Starowicz - "Pan od seksu"?

Zbigniew Lew-Starowicz jest absolwentem medycyny na Wydziale Lekarskim Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi (1966), ale także, co może nieco zaskakujące, filozofii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W 1981 obronił doktorat z zakresu seksuologii, a pięć lat później otrzymał stopień doktora habilitowanego nauk medycznych (psychiatria). Jego osiągnięcia w dziedzinie medycyny zostały docenione w 2015 roku, kiedy otrzymał tytuł profesora nauk medycznych.

Współpracował m.in. z Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego czy Wydzialem Psychologii Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie. Kierował Katedrą Psychospołecznych Podstaw Rehabilitacji na AWF. Instytutem Seksuologii Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego w Warszawie oraz Zakładem Seksuologii Medycznej i Psychoterapii CMKP.

Obecnie Zbigniew Lew-Starowicz jest członkiem korespondentem Towarzystwa Naukowego Warszawskiego, a także biegłym sądowym. Praktykuje w Centrum Seksuologii Medycznej, Psychiatrii i Psychoterapii, które jest pod jego dyrekcją. Regularnie współpracuje z telewizją, udzielając wypowiedzi na temat kwestii społecznych. Pojawił się epizodycznie w obsadzie kilku seriali telewizyjnych, takich jak "Kasia i Tomek" (2003), "Niania" (2007) czy "39 i pół" (2009). Wystąpił również jako urzędnik stanu cywilnego w teledysku do utworu "Black and White" zespołu Kombi.

W 1997 roku otrzymał Krzyż Kawalerski, a w 2012 roku Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.

W książce autobiograficznej "Pan od seksu" z 2013 roku, Starowicz ujawnił, że przed 1989 rokiem praktykował metodę elektrowstrząsów na osobach homoseksualnych w ramach tzw. terapii konwersyjnej. W wywiadzie przeprowadzonym w 2015 roku na potrzeby filmu dokumentalnego "Artykuł osiemnasty", autor wyraził skruchę i przeprosił swoich homoseksualnych pacjentów oraz świat nauki za stosowanie szkodliwych i nieskutecznych metod.

Książki Zbigniewa Lwa - Starowicza w księgarni internetowej Woblink

W Woblinku znajdziecie kilkanaście tytułów profesora Starowicza w formacie ebooka lub książki papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Powieść obyczajowa

Powieść obyczajowa, a właściwie społeczno-obyczajowa, wywodzi się z powieści realistycznej. Książki będące reprezentantami tego gatunku literatury zaczęły dominować w II połowie XIX stulecia. Wykształcenie się powieści obyczajowej jest uznawane za jeden z najważniejszych etapów ewolucji tego gatunku literackiego. Książki obyczajowe są obecnie dominującym typem powieści. Z uwagi na zakładaną prawdziwość opisu społeczeństwa, tendencji czy środowiska charakterystycznych dla danych czasów ten rodzaj powieści jest często ich stosunkowo wiernym odbiciem. Taki gatunek odznacza się dużym zainteresowaniem każdym aspektem ludzkiego życia. Czytelnik powieści obyczajowej może zapoznać się z realiami i zwyczajami panującymi w opisywanych przez autora czasach. Powieść obyczajowa ewoluuje i obecnie nie jest tak łatwa do zaklasyfikowania czy zdefiniowania jak w okresie pozytywizmu. W kategorii „Powieść obyczajowa” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Ósme życie” Nino Haratischwili, będące powieścią napisaną z epickim rozmachem, pełną bohaterów z krwi i kości oraz wielkich namiętności, „Wszystko, czego pragnęliśmy” Emily Giffin, która jest powieścią dojrzałą, aktualną społecznie i prowokującą do zadawania pytań o współczesne wychowanie, a także o nadużycia wobec kobiet, poruszająca i inspirująca opowieść autorstwa Catherine Isaac pod tytułem „Francuskie lato” oraz „Na plaży Chesil” Iana McEwana będąca złożoną i emocjonującą powieścią obyczajową o pokonywaniu własnych barier, rozmowie i problemach prowadzących do nieuchronnego dramatu. Nie zabrakło tutaj również powieści kojarzonych z najlepszymi i najgłośniejszymi obyczajowymi serialami i filmami – to na przykład „Seks w wielkim mieście” Candace Bushnell, „Dziennik Bridget Jones” Helen Fielding oraz polska pozycja „Magda M. Ciąg dalszy nastąpił” Radosława Figury.