okładka Cena nierówności. Ebook | EPUB, MOBI | Joseph  Stiglitz

E-book

Cena nierówności
W jaki sposób dzisiejsze podziały społeczne zagrażają naszej przyszłości?

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Nierówności : przyczyniają się do kryzysów ekonomicznych, zmniejszają produktywność społeczeństwa i osłabiają wzrost gospodarczy.Niepewność jutra, słaby system edukacji i ochrony zdrowia, kryzys mieszkaniowy – to też wszystko sprawa nierówności.

To przez nie społeczeństwa nie wykorzystują pełni swojego potencjału. Zamiast żyć, uczyć się, pracować i uczestniczyć w demokracji, walczą o kawałki z coraz mniejszego tortu. To wszystko oczywiście znane fakty, opisane w wielu głośnych książkach. Czasem jednak wydaje się, że wzrost nierówności to wynik działalności żywiołów naturalnych i nic nie da się na to poradzićJoseph Stiglitz przekonuje, że to zupełnie nie tak. To że przeważająca część bogactwa należy do zaledwie jednego procenta społeczeństwa to nie kwestia praw natury, ale decyzji politycznych i wpływu osób i instytucji, które „pogoń za rentą” nazywają „wolnym rynkiem”.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Liczba stron wydania papierowego

526

ISBN wydania papierowego

978-83-64682-80-3

Rok wydania papierowego

2015

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

4.32 MB (MOBI), 1.41 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie