okładka Marcowe fiołki. Ebook | EPUB, MOBI | Sarah Jio

Ebook

Marcowe fiołki

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

"Najlepsza książka roku według „Library’s Journal” Dziesięć lat temu Emily miała wszystko. Dziś jej kariera leży w gruzach, a ukochany mąż zabiera z ich mieszkania ostatni karton i odchodzi do innej kobiety. Załamana Emily wyjeżdża na wyspę, na której jako dziecko spędzała beztroskie wakacje. Tu będzie mogła odpocząć, wyleczyć rany. Ale wymarzony spokój nie trwa długo. Kim jest Jack, tajemniczy artysta, od którego ciotka każe jej się trzymać z daleka? I czemu historia z odnalezionego pamiętnika tak bardzo przypomina Emily jej własne życie? "

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

2.13 MB (MOBI), 0.77 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Joanna Cieszyńska

Joanna C

09.03.2015, 13:57

Ta historia zaczyna się zwyczajnie i po prostu ale jej bogate wnętrze jest wręcz przepełnione tajemnicą, miłością, nienawiścią, magią i siłą tych wszystkich zjawisk.

Joanna Cieszyńska

Joanna C

09.03.2015, 13:57

Ta historia zaczyna się zwyczajnie i po prostu ale jej bogate wnętrze jest wręcz przepełnione tajemnicą, miłością, nienawiścią, magią i siłą tych wszystkich zjawisk.

Joanna Cieszyńska

Joanna C

09.03.2015, 13:57

„Tajemniczy pamiętnik z niezwykłą historią w środku oraz magiczne miejsce i urocze fiołki.”

To właściwie tylko jeden miesiąc z życia pewnej sympatycznej Emili, która ze złamanym sercem wraca na swoją ukochaną wyspę, gdzie od razu poznaje dwóch przystojnych gentelmenów. No i właściwie wydawało by się, że już wiem co będzie dalej, no i na szczęście nic bardziej mylnego. Ta historia zaczyna się zwyczajnie i po prostu ale jej bogate wnętrze jest wręcz przepełnione tajemnicą, miłością, nienawiścią, magią i siłą tych wszystkich zjawisk.

„Marcowe fiołki” to teoretycznie jeden miesiąc, własnie marzec, z życia Emili Wilson, której życie nagle fiknęło koziołka. Jej kariera zanika, mąż odchodzi do innej kobiety a mama zauważa tylko siostrę i jej poukładane życie. Emili postanawia wyjechać do ukochanej ciotki na wyspę Bainbridge gdzie ma zamiar poukłdać sobie wszystko. Wówczas w swoim pokoju w domu ciotki znajduje tajemniczy pamiętnik, który zawiera niesamowitą historię z tajemnicą z przeszłości, która okazuje się być też tajemnicą jej rodziny. Sekret ukrywany przez ukochaną ciocię oraz pozostałych seniorów z otoczenia nagle zawiązuje wszystkim języki a poznanie prawdy wydaje się niemożliwe. Rozwiązanie zagadki staje się dla Emili bardzo ważne ponieważ pozwoli jej to też wyjaśnić nie do końca sympatyczne relacje z mamą.
Pojawiają się też tytułowe marcowe fiołki, które kwitną tylko w ogrodzie osoby potrzebującej pomocy. Zatem warto zerknąć do tej książki żeby dowiedzieć się gdzie zakwitły te magiczne kwiatki, dlaczego właśnie tam, no i przede wszystkim jak pomóc tej osobie.

Magiczna opowieść, przepełniono miłością i nienawiścią jednocześnie oraz tym jak smutne może być w skutkach zbyt pochopne podejmowanie decyzji i ocena ludzi z góry, bez zgłębienia tematu. Książka zawiera dosłownie wszystko co lubię, ponieważ jest historia rodzinna i zbliżenie pokoleń. Rodzinna tajemnica, gdzie nikt nie chce odpowiadać na żadne pytania. Tajemniczy pamiętnik z niezwykłą historią w środku oraz magiczne miejsce i urocze fiołki.
Polecam ponieważ autorka napisała ciepłą i bardzo wzruszająco opowieść ale jest to też książka z typu moich ulubionych posiadających to tak zwane drugie dno.

Aneta Kostecka

25.05.2014, 13:04

„Polecam!”

Pochłonęłam :-) Drugiej połowy już przestać czytać nie mogłam więc troszeczkę mi zeszło do rana :-))) Tradycyjnie już komplet przypadków, zbiegów okoliczności i mała grupa ludzi powiązana jedną tajemnicą, no ale już można się z tym pogodzić na poczet delikatnego oderwania od rzeczywistości :-)) Sięgam po kolejną! :-)