Opis treści
Książka poświęcona jest złożonym zjawiskom historycznym, kulturowym i tożsamościowym rozgrywającym się współcześnie na pograniczu rosyjsko-mongolskim, zaznaczonym wzdłuż rzeki Onon.
Książka poświęcona jest złożonym zjawiskom historycznym, kulturowym i tożsamościowym rozgrywającym się współcześnie na pograniczu rosyjsko-mongolskim, zaznaczonym wzdłuż rzeki Onon. Jest to teren ważny dla świata mongolskiego jako miejsce urodzenia Czyngis-chana i początku Imperium Mongolskiego. Od wieku XVIII w wyniku kolonizacji regionu przez Imperium Rosyjskie i Qing teren staje się teritorium płynnego pogranicza gdzie tworzą się złożone relacje etnicznych lokalnych zbiorowości o różnym statusie kulturowym i politycznym. W wieku XX granice polityczne w wyniku wojen i Rewolucji bolszewickiej usztywniły się i podzieliły lokalną populację buriacką, zmuszając ją do zamieszkiwania w trzech różnych państwach, stosujących odmienne polityki kulturalne i edukacyjne. Wpłynęło to na kulturową odmienność trzech buriackich populacji różnych państw. Na tych wszystkich obszarach ukształtowały się w oparciu o tradycyjne pojęcia ustalające stosunek do ziemi urodzenia i zamieszkania dawnych i dzisiejszych pokoleń. W naszych badaniach, które miały głównie charakter antropologicznych studiów terenowych, staraliśmy się też dotrzeć do wzajemnych postaw i opinii po obu stronach Ononu.
„Po obu stronach Ononu”, Ewa Nowicka, Ayur Zhanaev – jak czytać ebook?
Ebooka „Po obu stronach Ononu”, tak jak pozostałe książki w formacie elektronicznym przeczytacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na innym urządzeniu obsługującym format epub lub mobi - czytnik ebooków (Pocketbook, Kindle, inkBook itd.), tablet, komputer etc. Czytaj tak, jak lubisz!
Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również przeczytać u nas darmowy fragment ebooka. A jeśli wolisz słuchać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako audiobook (mp3).