okładka Polska-Niemcy 1:0 czyli 1000 lat sąsiedzkich potyczek. Ebook | EPUB, MOBI | Andrzej  Klim

E-book

Polska-Niemcy 1:0 czyli 1000 lat sąsiedzkich potyczek

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Nowe spojrzenie na polsko-niemiecką historię: z humorem i bez obawy o to, że dosadne określenia czy niewygodne sądy zaszkodzą dobrosąsiedzkim relacjom.Ta książka to złośliwy i politycznie niepoprawny zarys historii ponadtysiącletnich kontaktów Polaków i Niemców. Kontaktów, które – zanim ostygły do obecnej temperatury – doprowadzały do stanu wrzenia nie tylko nasz zakątek Europy, ale, bywało, że i cały świat. Dzieje polsko-niemieckich relacji obfitowały w wydarzenia ponure, okrutne i przerażające, a takie najlepiej jest oswajać śmiechem i żartem. Bo tylko w nienormalnym świecie śmiech budzi obawę.Autor prowadzi opowieść od czasów Mieszka I po II wojnę światową. Przytacza wydarzenia opisywane w podręcznikach, ale i te znane jedynie pasjonatom historii. Wplatając w narrację wątki osobiste, oswaja „wielką” historię.Andrzej Klim – dziennikarz i redaktor, pracował m.in. dla „Gazety Wyborczej”, PAP-u, „Profitu”, „Claudii”, „Press”, „Newsweeka” oraz TVN24 Biznes i Świat. Historyk sztuki i archiwista. Absolwent Wydziału Nauk Historycznych, Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu oraz studiów doktoranckich na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. Konsultant w projekcie konkursowym koncepcji Muzeum Historii Polski w Warszawie. Autor książki „Seks, sztuka i alkohol. Życie towarzyskie lat 60” (PWN, 2013).

Szczegóły

Język ebooka

polski

Liczba stron wydania papierowego

280

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

1.50 MB (MOBI), 0.60 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Sławomir Kocur

01.05.2015, 13:40

„Lektura stanowi dobrą bazę zachęcającą do pogłębienia wiedzy historycznej o naszym kraju. ”

Książka napisana w bardzo przystępny, humorystyczny sposób. Obfituje w zabawne komentarze i anegdotki. Wszytko to sprawia, że można z dystansem i lekkim przymrużeniem oka prześledzić relacje sąsiedzkie. Książka opisuje fakty znane ze szkoły uzupełnione o dodatkowe smaczki. Gdyby lekcje szkolne byłyby prowadzone w podobnym charakterze jak napisana jest książka, kierunki historyczne cieszyłyby się dużo większym zainteresowaniem. Lektura stanowi dobrą bazę zachęcającą do pogłębienia wiedzy historycznej o naszym kraju.