okładka Sobowtór. Ebook | EPUB, MOBI | Tess Gerritsen

E-book

Sobowtór

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Przed domem doktor Maury Isles zostają odnalezione zwłoki zastrzelonej bliźniaczo do niej podobnej kobiety - jak się okazuje, o tej samej grupie krwi i dacie urodzenia. Badanie DNA wykazuje, że Anna Leoni jest jej siostrą. Obie zostały kiedyś adoptowane. Śledztwo w sprawie morderstwa prowadzi detektyw Jane Rizzoli. Tymczasem Maura próbuje dowiedzieć się, kim byli jej biologiczni rodzice. Trafia do wynajmowanego przez Annę domu, który kryje straszną tajemnicę. Domniemana prawdziwa matka obydwu sióstr odbywa karę więzienia za brutalne zabójstwo dwóch kobiet.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

0.56 MB (MOBI), 0.73 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Nina

Halina Grice

14.05.2016, 20:14

Duet Rizzoli & Isles uzależnia :) To takie małe ostrzeżenie dla tych, którzy dopiero przymierzają się do czytania Gerritsen :) Jak zawsze bardzo dobrze napisany kryminał. W tej części dowiadujemy się skąd wywodzi się pani doktor. Nie jest do miłe i sympatyczne, szczególnie dla Maury ale cóż, rodziny się nie wybiera. Trzeba tylko nauczyć się żyć z tą wiedzą.
Świetna jak zawsze. Polecam :)

Agusiek

Agusiek W

21.04.2014, 18:31

„Polecam, typowo amerykańskie podejście, ale trzyma w napięciu do ostatniej strony.”

To moja pierwsza styczność z autorką i bardzo udana. Nie ma zbędnych wstępów, jakiegoś powolnego wprowadzania, o którym się zapomina będąc w środku powieści. Tu akcja zaczyna się od początku, wszystko jest po coś, czemuś służy. Z kartki na kartkę jest coraz bardziej skomplikowanie i tajemniczo, a przede wszystkim intrygująco. Razem z bohaterką odkrywamy jej przeszłość i dowiadujemy się o rzeczach, o których wiedzieć się nie chce. Jest mocna akcja, są lekkie wątki poboczne, dzieje się sporo i w znakomitym tempie.
To, czego jednak mi zabrakło, to takiej możliwości zbliżenia się do bohaterów powieści, poznania ich bliżej, odczucia sympatii albo nienawiści. Tu każda z postaci mimo, że nie jest jednoznacznie dobra lub zła, to wciąż pozostaje w pewien sposób nijaka, taka wyobcowana dla czytelnika. Pod tym względem akurat zdecydowanie wolę kryminały skandynawskie. "Sobowtóra" czyta się poniekąd jak sensacyjny film amerykański, taki styl. Ale polecam, trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.