okładka Uciekinier. Ebook | EPUB, MOBI | Ken Follett

Ebook

Uciekinier

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Szkocja, druga polowa XVII wieku. Młody i odważny górnik Mack McAsh jest owładnięty pragnieniem, by stać się człowiekiem wolnym. Rzucając wyzwanie sir George'owi Jamissonowi - bogatemu właścicielowi ziemskiemu, u którego wykonuje niewolniczą pracę w kopalni węgla - zyskuje sobie potężnych wrogów. Jego życie staje się pasmem ucieczek. Po deportowaniu do kolonii w Ameryce trafia na plantacje w Wirginii należącą do pięknej Lizzie Hallim i jej świeżo poślubionego męża, a zarazem swego najzacieklejszego przeciwnika. Przeznaczenie zbliży do siebie Macka i Lizzie i doprowadzi do śmiertelnej konfrontacji dwojga zaprzysięgłych wrogów.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

1.64 MB (MOBI), 1.01 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Agusiek

Agusiek W

21.04.2014, 18:46

„Wspaniała lektura z historią w tle.”

Powieść zaczyna się dość spokojnie, niewinnie, dopiero stopniowo nabiera tempa, rozwija się w najlepsze. Historia walki o wolność, sprawiedliwość i miłość na różnych płaszczyznach, widziana z różnych stron na tle wydarzeń historycznych - jak zwykle u Kena Folletta. Zabawne wątki, zaskakujące, ale równe zwroty akcji, proste prawdy życiowe i prześmiewanie ludzkich kompleksów w doskonałym wydaniu. Książkę czyta się jednym tchem, jest tu wszystko to, czego się oczekuje po twórczości autora. Wspaniała lektura,gorąco polecam.