okładka Za drzwiami pałacu. W służbie saudyjskiej księżniczki. Ebook | EPUB, MOBI | Cay Garcia

Ebook

Za drzwiami pałacu. W służbie saudyjskiej księżniczki

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Za drzwiami pałacu w Rijadzie saudyjska księżniczka Arabella wiedzie typowe życie arabskiej arystokratki. Jej garderobę wypełniają abaje od Chanel i kolekcje drogich torebek, a z szuflad wysypuje się brylantowa biżuteria. Codzienność kobiet z saudyjskiej rodziny królewskiej to baśniowe przyjęcia na pustyni, stoły uginające się od egzotycznych rarytasów i przejażdżki drogimi samochodami.
A przynajmniej tak to wygląda na pierwszy rzut oka…

Autorka tej książki, absolwentka elitarnej szkoły dla kamerdynerów, została osobistą asystentką księżniczki. Aby nie stracić posady, musiała się zmagać z pretensjami rozkapryszonej arystokratki. Jednak gdy poznała ją lepiej, odkryła smutną prawdę o przeszłości księżniczki.
Czy to możliwe, że za zasłoną bogactw i splendoru kryje się nieszczęśliwa dziewczyna, która w bezsenne noce marzy o byciu kimś zwyczajnym?

Za drzwiami pałacu to szokujący obraz życia w rezydencji saudyjskiej księżniczki. Korzystając z własnych doświadczeń, autorka opisuje świat, do którego bardzo nieliczni obcokrajowcy kiedykolwiek uzyskali dostęp. Ze względu na szczegóły, które zdecydowała się ujawnić, dla bezpieczeństwa ukrywa się pod pseudonimem.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

1.90 MB (MOBI), 0.76 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Renata S

Renata S

26.05.2016, 13:38

„Wejdź do świata saudyjskiej arystokracji”

To jedna z tych książek, która zabierze nas do świata, do którego raczej nie mamy dostępu. Autorka książki ukrywa się pod pseudonimem i opisuje swój pobyt na dworze królewskim w Arabii Saudyjskiej. To kraj, w którym panują twarde zasady, zwłaszcza te dotyczące kobiet. Życie toczy się za wysokimi murami posiadłości, dzięki autorce wchodzimy w ten świat.


Cay Garcia to pseudonim kobiety, która pracowała przez pewien czas na królewskim dworze, była asystentką królewny. Kobieta odkrywa sekrety rodziny królewskiej, dlatego nie możemy się dziwić, że woli nie ujawniać swoich danych. Bohaterka wyrzeka się życia prywatnego i wolności na czas pracy u księżniczki. Znosi jej zachcianki i humoru. Musi się liczyć również z tym, że przytrafi jej się to, co innym pracownicom - będzie przetrzymywana na dworze mimo końca kontraktu…
Cay musi dostosować się do surowego protokołu, spełniać zachcianki, znosić humory, a do tego dbać o to, żeby nie narazić się zachowaniem czy strojem służbom pilnującym porządku w kraju o surowych zasadach.
Ta książka to nie tylko zapis dni spędzonych na służbie księżniczce, to również opisy zwyczajów i zachowań Saudyjczyków. Poznajemy kulturę, o której wiemy niewiele. Cay Garcia zwraca naszą uwagę nie tylko na luksus, z jakim kojarzy nam się Arabia Saudyjska, ale również na sytuację ubogich ludzi i los zwierząt. Kobieta opisuje też jakiego traktowania może spodziewać się kobieta.
Osobną sprawą jest to, że Cay Garcia dokładnie prezentuje zachowanie i cechy księżniczki, ale najlepiej będzie jeśli przeczytacie książkę i poznacie ją sami :)

Książka jest pisana z perspektywy głównej bohaterki, co ciekawe, praktycznie nie ma w niej dialogów, bohaterka relacjonuje rozmowy i przebieg wydarzeń. Przyznam, że raczej nie spotykam się z takimi książkami i byłam trochę zaskoczona. Dialogi nadają dynamiki, tutaj momentami jej brakuje.

“Za drzwiami pałacu” to propozycja dla osób, które są ciekawe kultury, życia i zwyczajów Arabii Saudyjskiej.