Opis treści
Stan prawny: Stan prawny na 1 lipca 2024 r.
Książka przedstawia zagadnienia powstania ustawy o ekonomii społecznej, a także filozoficzno-prawne podstawy ekonomii społecznej oraz jej wpływ na wspólnotę stojącą przed wyzwaniami współczesności. Porusza również wątki międzynarodowe i ponadnarodowe związane z ekonomią społeczną.
Analiza powyższych kwestii prowadzona jest z wykorzystaniem inspiracji zaczerpniętych z metody Fontes, polegającej na systematycznym, ukierunkowanym i zamierzonym obserwowaniu zjawisk społecznych i ich skutków.
Opracowanie przeznaczone jest dla przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, szczególnie dla pracowników urzędów marszałkowskich i pomocy społecznej. Powinni po nią sięgnąć pracownicy naukowi wydziałów prawa i administracji oraz studenci kierunków: prawo, administracja i praca socjalna.
„Niewątpliwym walorem opracowania jest jego praktyczne znaczenie i możliwość wykorzystania zawartych w nim treści jako swoistego przewodnika w planowaniu i realizacji działań na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu – tak przez przedstawicieli sektora obywatelskiego, jak również administracji (w szczególności jednostek samorządu terytorialnego), zwłaszcza w dobie zmieniających się warunków polityczno-gospodarczych i pojawieniu się nowych wyzwań”.
z recenzji dr hab. Agaty Barczewskiej-Dziobek, profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego