Kiedyś byli tylko cieniami na taśmie filmowej. Anonimowymi bohaterami kronik powstańczej Warszawy. Uśmiechnięty chłopak z apaszką w grochy na szyi, para, której ksiądz udziela ślubu, dziewczyna strzelająca z błyskawicy, szczęśliwy podporucznik dźwigający zdobyczną broń, pyzaty dzieciak gapiący się, jak starsi strzelają... Dziś wiemy, że chłopak z apaszką to Stanisław Firchał, który właśnie wymknął się kanałem z płonącego Starego Miasta. Młoda para to Bill i Lili Biegowie, kt...
W zeszłym roku miasto odwiedziło 8,6 mln gości (w tym ponad 2 mln zza granicy). Z myślą o nich Agora wydaje polsko-angielski przewodnik „Zrób to w Krakowie - Do it in Kraków”. Autorami książki są dziennikarze krakowskiego oddziału Gazety Wyborczej: Wojciech Pelowski, Magdalena Kursa i Rafał Romanowski. Miasto znają od podszewki. Pokazują to co w Krakowie nowe, niedawno odkryte. Kraków energetyczny, żyjący do białego rana klubowym zgiełkiem. Odkrywają przed turystami mniej z...
Czy znaczenia imion dane są raz na zawsze? Czy powinniśmy ich szukać wyłącznie w ich greckiej, łacińskiej czy słowiańskiej etymologii? Czy Beata na zawsze ma pozostać piękna, Benedykt dobrze gadać a Barbara to wciąż barbażynka? Oczywiście, że nie. Dlatego żeby zrozumieć sens własnego (i nie tylko) imienia, trzeba również poznać tych, którzy je nosili. Nie musimy tego robić sami. Całą pracę wykonali za nas arcyjęzykoznawca, autor m.in. bestsellerowej książki „500 zdań polskich...
Jedna dzielnica Stambułu i cała historia współczesnej Turcji. „Książka Orchowskiego jest zarazem mozaiką i kluczem do kraju półksiężyca. Ułożona z fragmentów, pozornie od siebie oderwanych, pokazuje, jak poplątanym światem jest Turcja, państwo z wieloma pamięciami i tradycjami, z nienawiścią i miłością, odmieńcami i dyktatorami” – Paweł Smoleński
Jaka jest recepta na udany związek, jak dbać o bliskość i jak przezwyciężać kryzysy? Po sukcesie poprzedniej książki „Luz. I tak nie będę idealna” Tatiana Mindewicz-Puacz tym razem pochyla się nad tematem relacji w miłości, bo tajemnicą poliszynela jest przecież to, że bycie w związku nie zawsze jest łatwe i radosne.
Twórca takich arcydzieł jak „Dekalog” czy „Trzy kolory”. Reżyser, którym zachwycił się Zachód, gdy w Polsce trwał zgrzebny koniec XX w. Artysta, który mimo wielkiego sukcesu zmagał się z widmem niespełnienia. Kim był Krzysztof Kieślowski? Z historią jego życia, twórczością i legendą mierzy się Katarzyna Surmiak-Domańska.
Poradnik, dzięki któremu łatwiej będzie ci przejść przez ten ważny czas. Nikt tu nie twierdzi, że istnieje coś takiego jak „normalna” ciąża czy „normalny” poród, bo każda kobieta przeżywa je inaczej. E-książka zawiera niezbędne informacje z zakresu fizjologii ciąży i rozwoju dziecka, praktyczne porady, których udzielają w szkole rodzenia, prawdziwe historie z życia uczestniczek kursów.
102 lata fascynującego życia, burzliwej kariery i dramatycznych zwrotów historii. Pierwsza biografia Danuty Szaflarskiej. Gabriel Michalik kreśli subtelny portret legendy teatru i kina, ludzi, których napotkała pani Danuta, oraz epoki, którą mimo dramatycznych przeszkód przeżyła z naturalną elegancją, wdziękiem i niezwykłą pogodą ducha.
Opowieści dziennikarsko-małżeńskiego duetu autorów znakomitej książki podróżniczej „Światoholicy”. Nowa Zelandia, Japonia, Hawaje, Kostaryka, Namibia, Senegal – reporterskie migawki z podróży po egzotycznym świecie, do których kluczem są: tatuaż, dżungla, sierociniec, plaża, ryby, szaman i przemiana.
Reporterska książka autora nagrodzonego w 2013 roku Paszportem „Polityki”. Ziemowit Szczerek tym razem rusza na wyprawę po krainie wetkniętej między Niemcy, Rosję a Turcję, między trzy morza: od Petersburga po Stambuł i od Donbasu po Rugię. Przed nami podróż po pograniczach dawnych imperiów i kultur. Fascynująca!
Reportaż tak mroczny jak thriller i tak elektryzujący jak powieść sensacyjna. Odsłania kulisy polskiej misji wojskowej w Kambodży na początku lat 90. XX w. „W treść «Pola śmierci» trudno wam będzie uwierzyć, ale wszystko odbyło się właśnie tak. Na tę książkę warto było czekać 25 lat” – płk Wiesław Słoniewski, dowódca oddziału z Siem Reap, instruktor GROM
Nowe, rozszerzone wydanie popularnego zbioru „kobiecych” reportaży Mariusza Szczygła. Niezwykłe, nostalgiczne, nastrojowe historie zwykłych kobiet – od pani Janiny, która zapełniła ponad 700 zeszytów, opisując krok po kroku swoje życie, aż do dwóch przyjaciółek, które od 50 lat co tydzień piszą do siebie listy. Audiobook czytany jest przez samego autora z gościnnym udziałem Zofii Czerwińskiej.
Łobuziara z urodą nastolatki i głosem Jana Himilsbacha. W zasadzie nie musiała niczego grać. Pojawiła się w polskim kinie znikąd i od razu stała się fenomenem. Pierwsza autoryzowana przez rodzinę biografia Anny Przybylskiej napisana przez dziennikarzy trójmiejskiej „Gazety Wyborczej” – Grzegorza Kubickiego i Macieja Drzewickiego.
Chcesz zostać prawdziwym tropicielem/prawdziwą tropicielką? Masz odwagę wcielić się w detektywa tropiącego groźnego zabójcę? A może chcesz sprawdzić się jako twardziel/twardzielka, któremu/której nie są straszne zdradliwe bagna czy zaspy śnieżne? Weź Adama Wajraka za przewodnika i ruszaj z nim na spotkanie przygody!