Nowe, rozszerzone wydanie popularnego zbioru „kobiecych” reportaży Mariusza Szczygła. Niezwykłe, nostalgiczne, nastrojowe historie zwykłych kobiet – od pani Janiny, która zapełniła ponad 700 zeszytów, opisując krok po kroku swoje życie, aż do dwóch przyjaciółek, które od 50 lat co tydzień piszą do siebie listy. Audiobook czytany jest przez samego autora z gościnnym udziałem Zofii Czerwińskiej.
Poradnik, dzięki któremu łatwiej będzie ci przejść przez ten ważny czas. Nikt tu nie twierdzi, że istnieje coś takiego jak „normalna” ciąża czy „normalny” poród, bo każda kobieta przeżywa je inaczej. E-książka zawiera niezbędne informacje z zakresu fizjologii ciąży i rozwoju dziecka, praktyczne porady, których udzielają w szkole rodzenia, prawdziwe historie z życia uczestniczek kursów.
Chcesz zostać prawdziwym tropicielem/prawdziwą tropicielką? Masz odwagę wcielić się w detektywa tropiącego groźnego zabójcę? A może chcesz sprawdzić się jako twardziel/twardzielka, któremu/której nie są straszne zdradliwe bagna czy zaspy śnieżne? Weź Adama Wajraka za przewodnika i ruszaj z nim na spotkanie przygody!
Opowieści dziennikarsko-małżeńskiego duetu autorów znakomitej książki podróżniczej „Światoholicy”. Nowa Zelandia, Japonia, Hawaje, Kostaryka, Namibia, Senegal – reporterskie migawki z podróży po egzotycznym świecie, do których kluczem są: tatuaż, dżungla, sierociniec, plaża, ryby, szaman i przemiana.
Reporterska książka autora nagrodzonego w 2013 roku Paszportem „Polityki”. Ziemowit Szczerek tym razem rusza na wyprawę po krainie wetkniętej między Niemcy, Rosję a Turcję, między trzy morza: od Petersburga po Stambuł i od Donbasu po Rugię. Przed nami podróż po pograniczach dawnych imperiów i kultur. Fascynująca!
Reportaż tak mroczny jak thriller i tak elektryzujący jak powieść sensacyjna. Odsłania kulisy polskiej misji wojskowej w Kambodży na początku lat 90. XX w. „W treść «Pola śmierci» trudno wam będzie uwierzyć, ale wszystko odbyło się właśnie tak. Na tę książkę warto było czekać 25 lat” – płk Wiesław Słoniewski, dowódca oddziału z Siem Reap, instruktor GROM
Reporterska opowieść o Rosji, która szykuje się do wielkiego wyzwania organizacyjnego i wizerunkowego, jakim jest mundial. Historia trochę śmieszna, trochę straszna i trochę smutna. O tym, jak Putin i jego „kamanda” grają mecz ze sobą i ze światem. Pierwszą połowę mamy już za sobą. Wynik drugiej wciąż wydaje się niepewny…
W wilczej norze przychodzą na świat trzy szczeniaki. Jeden z nich, o kłopotliwym imieniu Ambaras, jest mniejszy i słabszy od braci z watahy. Ma też dwie tajemnice: od urodzenia nie ma węchu oraz jako jedyny spośród wszystkich wilków rozumie ludzką mowę. Ten niezwykły dar i wielkie serce sprawią, że Ambaras pospieszy na pomoc zagubionej w lesie dziewczynce i sam wpadnie we wnyki…
Zaktualizowana jednotomowa edycja bestsellerowego, ilustrowanego wydawnictwa poświęconego udziałowi Polaków w zdobywaniu najwyższych gór świata. Publikacja łącznie z leksykonem uzupełniona o niezwykle emocjonujące wydarzenia z ostatniej dekady – od 2008 do początku 2018 r. Pozycja obowiązkowa dla miłośników wspinaczki wysokogórskiej!
On – ekstrawertyczny geniusz, słynny pianista, ona – córka wielkiego dyrygenta, piękna, wykształcona, gospodarna. Zjeździli cały świat, poznali najsłynniejszych ludzi, wychowali czworo dzieci. Wydawało się, że żyli pełnią życia i miłości jak z bajki, a jednak przy śmierci Artura była inna kobieta… Pełna pasji i nieoczekiwanych zwrotów – jak muzyka ich ulubionego Chopina – opowieść o trwającym blisko pół wieku związku, z Warszawą, Wenecją, Paryżem, Nowym Jorkiem i Kalifornią w...
„Radziecki program kosmiczny Interkosmos, żelazna kurtyna, generał Hermaszewski i szaleńczy wyścig mocarstw” – fascynujący reportaż, który odsłania okoliczności polskiego lotu w kosmos w czerwcu 1978 roku. Kapitalna opowieść o tym, że żadnego bohaterstwa nie da się zaplanować. Może się ono jedynie przytrafić.
Jaka jest recepta na udany związek, jak dbać o bliskość i jak przezwyciężać kryzysy? Po sukcesie poprzedniej książki „Luz. I tak nie będę idealna” Tatiana Mindewicz-Puacz tym razem pochyla się nad tematem relacji w miłości, bo tajemnicą poliszynela jest przecież to, że bycie w związku nie zawsze jest łatwe i radosne.
Dieta, porady ekspertów, odkrycia naukowców, tajemnice dobrej odporności, instrukcja zarządzania bakteriami – o roli mieszkających w nas bakterii, opowiadają wybitni specjaliści. Jesteśmy maszynami na bakterie. Nauczmy się czerpać z tego korzyści i cieszyć się energią płynącą z naszych jelit!
Już pierwszy tom „Wspomnień” wystarczyłby, żeby zapewnić autorce miejsce w literaturze, a „Druga księga”, pełna „ludzkiego, arcyludzkiego” tonu, to jego świetne dopełnienie. Unikalne świadectwo miłości, determinacji i odwagi wobec stalinowskiego terroru Nadieżdy Mandelsztam w przekładzie Jerzego Czecha, który w pełni oddaje literackie walory wspomnień żony wybitnego rosyjskiego poety.
„Telefony”, „Biała flaga”, „Mamona” – fenomen wśród polskich zespołów rockowych wreszcie doczekał się biografii! Fascynująca opowieść o muzyce z rockandrollowym etosem po jednej stronie i machinacjami menedżerów oraz bijatykami muzycznych subkultur po drugiej. Rarytas dla fanów Republiki.
Łobuziara z urodą nastolatki i głosem Jana Himilsbacha. W zasadzie nie musiała niczego grać. Pojawiła się w polskim kinie znikąd i od razu stała się fenomenem. Pierwsza autoryzowana przez rodzinę biografia Anny Przybylskiej napisana przez dziennikarzy trójmiejskiej „Gazety Wyborczej” – Grzegorza Kubickiego i Macieja Drzewickiego.
Reporterskie opowieści – jedne zakończone happy endem, drugie druzgoczącą tragedią, proste lub niewiarygodnie pogmatwane, pełne miłości lub palącej goryczy. Marcin Wójcik, dziennikarz „Dużego Formatu”, w swojej świetnie udokumentowanej i wyważonej książce, oddaje głos księżom, ukazując ich jako ludzi z krwi i kości.