"Sprawozdania" stanowią bezcenne źródło poznania drogi mistycznej św. Teresy. To zbiór zapisków, w których Autorka podejmuje m.in. temat człowieczeństwa i bóstwa Jezusa, Eucharystii, Trójcy Świętej. Opisuje udzielone jej przez Boga łaski i pouczenia. Adresatami tych relacji byli jej kierownicy duchowi. Nowe tłumaczenie tego dzieła o charakterze autobiograficznym oddaje walory literackie oryginału.
"Twierdza wewnętrzna" to więcej niż książka. To cudowny symbol tajemnicy człowieka. To dusza jej autorki Teresy od Jezusa, która przemieszcza się i wznosi od mieszkania do mieszkania. To program - kobiecy, a zarazem bojowy - duchowego życia chrześcijanina. To również ostatnia książka napisana przez św.Teresę od Jezusa, która pięć lat przed śmiercią złożyła w niej to, co najlepsze ze swojej wiedzy.
Autorka proponuje, by pójść drogą, którą przemierzali nasi bracia i siostry od pierwszych wieków istnienia Kościoła: od czytania Biblii do modlitwy Słowem. Zanurzali się oni zwłaszcza w słowach modlitwy samego Jezusa Chrystusa i Jego Matki. Niniejsza książka może stać się cenną pomocą dla pragnących pogłębić swoje osobiste doświadczenie modlitwy chrześcijańskiej.
Książka w szczególny sposób przybliża warsztat intelektualny autorki. Stanowi owoc jej studiów nad dziełem "pierwszego mistyka chrześcijańskiego". Edyta Stein przez wiele lat zajmowała się pismami Dionizego Areopagity. Dzięki spotkaniu z nim również współczesny czytelnik może dostrzec granice "gier językowych" teologii. Teologia mistyczna okazuje się zmienną grą odsłaniania i przesłaniania.
Czy dzieciom mogą się przydarzać wielkie i tajemnicze rzeczy? O, tak! Może właśnie najbardziej dzieciom, których serca i wyobraźnia nie są jeszcze przytłoczone nadmiarem wrażeń, doznań i doświadczeń. Pozwólmy dzieciom przybliżać się do Boga, tak jak prosił nas o to sam Chrystus, i uczmy się od nich dziecięcego spojrzenia na świat, bo ono otwiera bramy nieba.
"Rady i wspomnienia" są wyciągiem z zeznań, jakie dawne nowicjuszki św.Teresy od Dzieciątka Jezus złożyły na piśmie podczas procesu kanonicznego o beatyfikację i kanonizację. To wydanie zawiera jedynie "Rady i wspomnienia" zebrane przez rodzoną siostrę Świętej - siostrę Genowefę od Najświętszego Oblicza. Celina była nie tylko jej siostrą wedle ciała, ale stała się ona jej uczennicą wedle ducha.
ak bardzo potrzebujemy dziś miłości Jezusa. Rodziny cierpią, ludzie są samotni i zagubieni, bo świat pokazuje nieraz przerażające oblicze. Wielu ludzi prowadzi rozpaczliwe poszukiwania, nie wiedząc, czego szukają. A jednak, gdy wydaje się nam, że nadchodzi nasz koniec, historia Serca Jezusa zaczyna się na nowo. To opowieść o nadziei, o uzdrowieniu, o miłości.
"Wziąć Maryję do siebie" można na dwa sposoby. Według pierwszego - łatwego sposobu - można np. nałożyć na szyję szkaplerz. Drugi, znacznie trudniejszy, polega na upodobnieniu się do naszej Mamy, Maryi, poprzez naśladowanie Jej postaw w naszej codzienności. To jest właściwy sposób wypełniania testamentu Zbawiciela. Taki jest też cel nabożeństwa szkaplerznego, o czym traktuje niniejsza książka.
Pustelnica z Mechelen to wybitny świadek owoców maryjnej szkoły zjednoczenia z Bogiem przez Maryję, w Niej i z Nią. Zaświadcza, że Matka Boża nie zatrzymuje na sobie uwagi, nie przeszkadza w czystej kontemplacji Boga. Prowadzi Ona dusze bezgranicznie Jej oddane pewniejszą i skuteczniejszą drogą do celu. Maryja, jako jedyne ze stworzeń, przeżywa najściślejsze zjednoczenie z każdą z Boskich osób.
Traktat z zakresu teologii życia duchowego i mariologii jest syntezą duchowości maryjnej Karmelu. Stanowi on szczyt mistyki karmelitańskiej. Dotyczy zjednoczenia duszy z Bogiem przez Maryję, z Maryją i w Maryi na drodze wiary, nadziei i przemieniającej miłości oraz przez konsekrację Niepokalanemu Sercu Maryi. To ewangeliczny skarb, wydobyty z literatury mistycznej niderlandzkiego Karmelu XXVII w.
Edyta Stein była filozofem i pielęgniarką, nauczycielką i prelegentką, zakonnicą i mistyczką. Konfrontując się z doświadczeniami I wojny światowej i rodzącego się nazizmu, odkrywała, że prawda jest uobecniona w Chrystusie. Pośród niepokojów społeczno-politycznych potrafiła osiągnąć jedność myśli, wiary i postawy życiowej, aż do śmierci w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau.
Prorok Eliasz to najwspanialszy przedstawiciel całej tradycji prorockiej. Jego słowa i czyny były surowe, spontaniczne i całkowicie prawdziwe. Autor - Piotr Nyk OCD w nieszablonowy sposób portretuje Tiszbitę. Przedstawia kontekst jego życia i działalności, uświadamia wagę jego słów i symbolikę gestów.
W książce czytelnik odnajdzie zwierzenia Chrystusa na temat duchowych i fizycznych cierpień, przez jakie musiał przejść, by zbawić człowieka. Mówił o nich m.in. świętej Faustynie Kowalskiej i siostrze Leonii Marii Nastał. Zwierzenia Zbawiciela pomagają bardziej ukochać Jego osobę, otwierają serca na bardziej świadome przeżywanie codziennych krzyży, ponieważ droga do nieba jest wąska i wyboista.
Święty Jan od Krzyża wciąż uczy - nie tylko dróg Ducha prowadzących na szczyty Góry Karmel, ale także łączenia "wiary i kultury, doświadczenia i nauki", wierności łasce chrztu świętego, przylgnięcia do Kościoła, głębokiej odnowy wewnętrznej, wspólnotowej i kulturowej. Wielki hiszpański Mistyk może pełnić rolę duchowego przewodnika, świadka czy nawet przyjaciela na naszej drodze do świętości.
Książka stanowi zbiór refleksji Autora, który próbuje przybliżyć zasadnicze tematy doktryny Elżbiety od Trójcy Świętej, francuskiej karmelitanki włączonej w poczet świętych dnia 16 października 2016 roku. Skarbem Elżbiety jest jej imię: zamieszkanie Trójjedynego. Tego nas naucza w potędze chwały, laus gloriae, powierzając swe życie Temu, który zachwyca swym pięknem.
Wyjątkowa książka o przebaczeniu, uzdrowieniu i wędrówce ku wolności. Autorka, pisząc pod natchnieniem Ducha Świętego, ukazuje przebaczenie z różnych perspektyw, odnosząc się do indywidualnych uwarunkowań, okoliczności życiowych i doświadczeń emocjonalnych człowieka. Nawiązuje do autentycznych historii osób, które opowiedziały jej o swoim bólu i pojednaniu. Książka zawiera modlitwy o uzdrowienie.
Biografia autora besteselleru "Chcę widzieć Boga". Maria Eugeniusz od Dzieciątka Jezus (Henryk Grialou 1894-1967) - karmelita bosy. Podczas I wojny światowej uczestniczył w walkach na różnych frontach, reorganizował francuski Karmel żeński, założył międzynarodowy Instytut Świecki Notre-Dame de Vie. Proroczy mistyk zafascynowany Bogiem, krzewiciel nauki Świętych Karmelu. Beatyfikowany 19 XI 2016 r.
Książka jest spojrzeniem na „Modlitwę zakochanej duszy”. Św.Jan od Krzyża – twarzą twarz z Bogiem, Władcą wszystkiego – przedstawia nam duszę jako władczynię wszystkiego, łącznie z samym Bogiem. Autor Komentarza koncentruje się na wyjaśnianiu tekstów Jana, krok po kroku; zarówno zawartych w nich słów, jak i przebijającego przez nie ducha. W analizie sentencji zachowuje styl Jana.
Co czynimy dla naszej duszy? Czyż nie jest ona czymś obcym, kogo ledwo tolerujemy, niewolnikiem, któremu odbieramy prawo głosu? Czyż nie jest ona najbardziej ignorowanym terytorium naszego istnienia, gdzie jeszcze nie prowadziliśmy ewangelizacji, ukrytym pokojem, do którego zgubiliśmy klucz, tajemniczą wyspą, której jeszcze nie zdążyliśmy odkryć? Tymczasem całe piękno, wielkość człowieka jest wewnątrz, w wymiarze duchowym.
„Świat wszystkiego może mnie pozbawić, ale zawsze zostanie jedna kryjówka, dla niego niedostępna: modlitwa. W niej da się streścić przeszłość, teraźniejszość i przyszłość w postaci nadziei”. „Za pomocą łaski Bożej, ku dobru, umyśliłem narzucić krótki rys pielgrzymki życia, biorąc na siebie postać pielgrzyma, kierowanego tu i ówdzie, bardziej przez różne zdarzające się przygody aniżeli rządzącego się jakąś myślą wytyczną z góry. W Imię więc Boże zaczynam…” św. Rafał Kalinowsk...