Czy filozofię można zrozumieć? Polubić? Bawić się nią? Czy znajdziemy odpowiedź na wszystkie filozoficzne pytania? Czym jest filozofia? Pytania rodzą pytania, a towarzyszy im masa dowcipów, które autorzy (absolwenci Harvardu) nazywają filożartami. Ich zamiarem jest pokazanie, jak w niebanalny sposób można wyjaśniać koncepcje filozoficzne - poprzez żarty właśnie. Wszak i one zawierają filozoficzne przesłanie. Ta książka to pyszna zabawa i nauka.
Czyta Jerzy Stuhr
Daleko w morzu woda jest tak niebieska jak płatki najpiękniejszych chabrów i tak przezroczysta jak najczystsze szkło, ale bardzo głęboka, tak głęboka, że żadna kotwica nie sięga tam dna; wiele wież kościelnych trzeba by postawić jedną na drugiej, by sięgnąć z dna na powierzchnię. Tam właśnie żyją mieszkańcy morza.
Uzależnienia od alkoholu, substancji psychoaktywnych, gier hazardowych czy od pracy mają oczywiście zróżnicowane skutki dla zdrowia fizycznego, psychicznego i dla funkcjonowania społecznego. Wszystkie jednak są ograniczeniem wolności człowieka, odpowiedzialności za własne wybory, odpowiedzialności za swój własny los i za los osób najbliższych.
Ciocia Jadzia jest siostrą mojego tatusia. Nie wiem, jak jednocześnie można być siostrą i ciocią, ale chyba można. W każdym razie cioci Jadzi się udaje. Ciocia Jadzia jest taka duża, że nie wiadomo gdzie się zaczyna, a gdzie kończy. Trochę jak deszczowa chmura. Tylko, że deszczowej chmury można się przestraszyć, a cioci Jadzi nie, bo zawsze jest zadowolona i uśmiechnięta.
W zagrodzie Pettsona zjawia się nowy mieszkaniec. Jest nim kogut Jussi. Kury są zadowolone, ale Findus od początku jest nieufny. Nie dość, że kogut ciągle odgania go od kur, to jeszcze bez przerwy pieje. Findus cały czas przemyśliwuje, jak pozbyć się nieznośnego ptaka.
Kolejna opowieść o Pettsonie i Findusie, równie zabawna i świetnie zilustrowana jak poprzednie.
Nowy zbiór opowiadanek autora "Pana Kuleczki" świetnie nadaje się do czytania przed snem. Bohaterkami są pewna dziewczynka o imieniu Kasia i pewna niezwykła poduszka. Dlaczego niezwykła? Bo potrafi mówić, a w dodatku domaga się bajek do poduszki. Kasię i jej poduszkę poznajemy dzięki pięknym ilustracjom Agnieszki Żelewskiej.
Światowej sławy uczona polskiego pochodzenia miała szczęście wychowywać się w środowisku osób przepojonych zamiłowaniem do nauki i literatury. Kontynuowała naukę na Sorbonie, odkryła zjawisko radioaktywności toru i radonu. Wwspólna intensywna praca z mężem piotrem Curie doprowadziła do odkrycia polonu i radu. Oboje dostali za to Nagrodę Nobla z fizyki. Po śmierci męża założyła Instytut Radu, a podczas pierwszej wojny światowej skutecznie przyczyniła się do zastosowania promie...
Charlie ma młodszą siostrzyczkę Lolę. Lola jest dzisiaj bardzo zajęta. Zajmuje się pracą na farmie, gotowaniem, a nawet leczenim swoich zabawek. I kiedy Charlie prosi ją, żeby się z nim pobawiła, Lola odpowiada: Nie mogę, Charlie, jestem teraz ZUPEŁNIE strasznie zajęta.
Kolorowa książeczka z ponad 100 naklejkami zaprasza do zabawy i uzupełniania obrazków ilustrujących przygody Loli.
W jaki sposób tyle bagaży w odpowiednim czasie trafia na pokład samolotu? Jak zapewnić, by z jednego pasa nie startowały jednocześnie dwa samoloty? Jak wygląda kuchnia w samolocie? To wszytsko wie Stefan. Lata wielkimi odrzutowcami jako pilot. Dokładnie zna wszystkie przełączniki i gałki, a poza tym potrafi o wszystkim, co się dzieje na lotnisku, opowiedzieć dzieciom.
Mikołaj jest śmieciarzem. Zawsze ma mnóstwo pracy. Opowiada dużo ciekawych rzeczy: o segregacji odpadów, ich powtórnym wykorzystaniu, a także rozmaitych pojazdach, które służą do utrzymania czystości w mieście. Mikołaj wie nawet, jak powstaje kompost!
Seria "Mądra Mysz" to ciekawe opowieści dla dzieci od lat trzech. W serii "Mądra Mysz" ukazują się następujące tytuły: