Ostatni Patriarcha poprzedniego Braterstwa opisuje w tej książce drogę wtajemniczenia, którą kroczyli nowicjusze dawnego Braterstwa Katarów, kiedy wycofywali się do świątyń Ussat-Ornolac w dolinie Ariege. "Droga Świętego Graala" i później "Droga Gwiazd" to terminy, których używali Katarzy na określenie jedynej ścieżki prowadzącej do Życia, powrotu przez ewangeliczne odrodzenie z Wody i Ducha do pierwotnego stanu życia, początkowego bosko-ludzkiego stanu. Czytelnikowi nietr...
Trzeci tom serii „Tajemnice Braterstwa Różokrzyża” zawiera tłumaczenie oryginalnego tekstu „Chymische Hochzeit Christiani Rosenkreutz anno 1459” opublikowanego w roku 1616, wraz z obszerną ezoteryczną analizą Jana van Rijckenborgha. Przedstawia on opowieść o siedmiodniowej podróży Chrystiana Różokrzyża na zaślubiny Króla i Królowej, która jest w rzeczywistości, jak twierdzi Jan van Rijckenborgh, hermetyczną alegorią. Jej celem jest pełnienie roli przewodnika dla tych, którzy...
W czasach Jezusa z Nazaretu pojawił się również Apoloniusz z Tyany. Każdy z tych dwóch Wielkich miał do spełnienia swoje zadanie w świecie. Podczas gdy Jezus przemawiał do tłumów w przypowieściach, mówiąc o sprawach, które dopiero nadejdą, Apoloniusz zwracał się głównie do tych, którzy byli już całkowicie dojrzali do wyzwolenia.
Autentyczny tekst Fama Fraternitatis R. C. zachował się dla nas przez stulecia w prawie niezmienionej formie, z wyjątkiem stosunkowo nieznacznych zniekształceń. Wydaje się, że nadszedł i dostatecznie dojrzał już czas, aby objawić ten wspaniały duchowy testament Braterstwa Różokrzyża, odsłonić jego cudowne głębie i zacząć pracować za pomocą tych magicznych sił, w celu przygotowania pionierów ludzkości do nowego zadania.?
Historia najnowsza obejmuje okres od zakończenia nowożytności, czyli przełom XVIII i XIX wieku, aż do czasów współczesnych. Dlatego wiele książek z kategorii „Historia najnowsza” poświęconych jest wojnom światowym, powstaniu warszawskiemu czy okresowi PRL-u. Pozycje przedstawiające czasy II wojny światowej stanowią tak dużą część książek, że zostały umieszczone w odrębnej podkategorii „II wojna światowa”. Główny trzon kategorii „Historia najnowsza” stanowią książki oscylujące wokół tematyki wojen światowych („Legiony – droga do legendy” Marka A. Koprowskiego, „Niewygodny Polak” Macieja Bernatta-Reszczyńskiego), powstania warszawskiego („Duch ’44. Siła ponad słabością” Stanisława Zasady), PRL-u („»Ciekawe« życie w PRL-u. I co dalej?” Bogusława Homickiego) oraz Solidarności („Tu radio Solidarność” Pawła Pietkuna). Jednak znaleźć tu można także takie publikacje jak „Kobiety wywiadu” Przemysława Słowińskiego, który przedstawia biografie najsłynniejszych agentek i szpiegów, m.in. Mathilde Carré, Coco Chanel czy Krystyny Skarbek. W tej kategorii znajduje się też „Epilog do »Kamieni na szaniec«” profesora Grzegorza Nowika, ukazujący szerzej tło wydarzeń przedstawionych przez Aleksandra Kamińskiego w jego słynnej książce. Najnowszej historii poświęcona została chociażby „Polska 1945–2015. Historia polityczna” Andrzeja Piaseckiego i Ryszarda Michalaka – jedna z niewielu monografii przedstawiających w takiej formie losy współczesnej Polski. Nie może zabraknąć także opisów brawurowych ucieczek, m.in. z obozów śmierci – Auschwitz, Sobiboru, sowieckich łagrów czy pilnie strzeżonych twierdz, które w „Słynnych ucieczkach Polaków” opisał Andrzej Fedorowicz.