Zbiór opowiadań o mieszkańcach Odorkowa – postaciach różnorodnych i wyrazistych, które w niestrudzonej aktywności próbują realizować swe plany oraz marzenia. W Odorkowie mieszka zatem skory do skandali i prowokacji Malarz, niezbyt lotny Burmistrz, refleksyjny Śmieciarz, żądny wrażeń Nastolatek... Właśnie oni, a także kilku pozostałych charakterystycznych bohaterów, tworzą jedyną w swoim rodzaju społeczność, za sprawą której Odorków nabiera życia i autentyzmu.
Szajka złodziei od roku plądruje podwarszawskie wsie, brawurowo wywodząc w pole stróżów prawa. Pewnego razu bandyci dokonują kradzieży i zabijają właścicielkę sklepu w Ciechanowie. Do śledztwa włącza się sierżant Chrzanowski. Wiejski glina nie posiada wykształcenia, bardziej niż umysłem kieruje się intuicją i doświadczeniem życiowym, rozbraja poczuciem humoru. Dopiero jego ingerencja zmieni układ sił w rozgrywce między złoczyńcami a Milicją Obywatelską.
Stanisław Wróblewski to spokojny, ułożony mężczyzna - inżynier z wykształcenia, pracownik warszawskiego Biura Projektów, bohater wojenny odznaczony orderem Virtuti Militari. Pewnego dnia na jego biurko trafia książka ze wspomnieniami obozowymi. Na jednym ze zdjęć mężczyzna rozpoznaje siebie w roli kata-esesmana. Postać na fotografii ma tę samą bliznę na twarzy i jest tak łudząco podobna do bohatera, że nawet Zakład Medycyny Sądowej stwierdza, że to on sam. Wróblewski spotyka ...
Przypadkowe spotkanie łączy losy młodej torunianki z pewnym Niemcem. Chłopak przyjeżdża do Torunia, by odszukać ślady Zosi – przedwojennej miłości swojego dziadka. Para zaczyna darzyć się coraz większą sympatią i wspólnie zaczyna zgłębiać historie własnych rodzin. Wkrótce dochodzą do zaskakujących odkryć. To opowieść o poszukiwaniu korzeni, polsko-niemieckiej historii i więziach, które budują się ponad granicami państw.
Boston, Massachusetts. Lata dwudzieste, środek prohibicji, czas prosperity. Ponure nastroje po Wielkiej Wojnie prawie całkowicie opadły, ludzie zamiast rozpamiętywać przeszłość wyciągają z niej wnioski i z uśmiechem patrzą w przyszłość, budując wspaniały kraj dla siebie i dla swoich dzieci. Są jednak inni ludzie, ludzie czający się z ciemnościach i spiskujący. Nie jest więc tak cudownie, jak mogłoby się wydawać. Ustawa Volsteada uchwalona latem 1919 roku była ciosem dla wielu...
Major Kaczanowski próbuje rozwikłać sprawę kradzieży 7 mln, które miały pokryć wypłaty dla robotników z podwarszawskich zakładów. Śledztwo posuwa się opornie, a rzeczywistość przełomu lat 70. i 80. dodatkowo je utrudnia - problem stanowi np. znalezienie części zamiennej dla Fiata 125p. Na szczęście mundurowy nie traci pogody ducha i uroku w relacjach z kobietami.
Emerytowany komisarz, Mieczysław Pucki, ma zamiar wyjechać na weekend ze znajomymi. Niespodziewana awaria samochodu sprawia, że decyduje się spędzić ten czas w hotelu w Tarnowskich Górach. Po powrocie z wieczornego spaceru znajduje w w swoim pokoju zwłoki zamordowanej kobiety. Nie jest pewien, czy znał ofiarę zbrodni. Wkrótce rozpoczyna się śledztwo.
Tarnowskie Góry w przyszłości, czyli opowiadanie science fiction, którego głównym bohaterem jest Ryan. Miasto jest opustoszałe, zupełnie różne od tego, jakim było niegdyś. Istnieją genetycznie zmodyfikowani ludzie, a wszelki handel ma już miejsce w odległych systemach gwiezdnych. Ryan jest jednym z Prawodawców, nieśmiertelną postacią, która przybyła do miasta, by wypełnić powierzone jej zadanie.
Do Tarnowskich Gór przybywa tajemniczy nieznajomy spowity w płaszcz z kapturem. Jeździec udaje się do karczmy „Pod Wisielcem", dokąd został wezwany przez wojewodę. Przybyły jest katem, ma zostać zaangażowany w sprawę zaginionego srebrnego skarbu, historię powiązaną z księciem Jerzym Fryderykiem i jego majątkiem. Niedługo po przyjeździe kat zostaje zaatakowany przez nieznanego mężczyznę, którego uśmierca.
Listopad, 2019 rok. Bohater-narrator opowiadania otrzymuje od znajomego, Pabla, niepokojący klip przedstawiający czaszkę i gwoździe. Zaintrygowany odbiorca dowiaduje się, że autorem nagrania jest niejaki Kornel, kolega Pabla. Mężczyzna zaczyna oglądać coraz więcej brutalnych i przerażających produkcji Kornela. Wreszcie na jednym z klipów rozpoznaje samego siebie, ukradkiem filmowanego z przystanku. Niedługo potem ktoś wbija w drzwi jego mieszkania gwóźdź.
Debiutujący poeta ma okazję po raz pierwszy zaprezentować swoją twórczość przed publicznością. Wychodzi z domu pełny nadziei, wraca z podbitym okiem, rozczarowany środowiskiem, ale wsparcie rodziny nie pozwala mu się poddać. Młoda dziewczyna błąka się o poranku po okolicznych śmietnikach w poszukiwaniu odpadków do zjedzenia. Nie ma wiele czasu, musi zdążyć na pierwszą lekcję do szkoły. Świetnie się uczy, ale warunki życiowe nie pozwalają jej na rozwój. Tych dwoje pochodzi z r...
Jedno miejsce, wielu mieszkańców i przestępstwo, które rzuca cień podejrzenia na wszystkich. W zakopiańskim ekskluzywnym domu wczasowym "Carlton" dochodzi do kradzieży złotej biżuterii o ogromnej wartości. Poszkodowany jubiler prosi o pomoc lokalnych milicjantów. Do śledztwa zostaje oddelegowany niedoświadczony podporucznik. By go wesprzeć, do Zakopanego przyjeżdża pułkownik Komendy Głównej MO. Mundurowi metodycznie przesłuchują gości i pracowników pensjonatu. Każdy z nich pr...
Matylda, partnerka komisarza Marka Mleczki, zamieszkuje z nim w spokojnej okolicy w Tarnowskich Górach. Tu dochodzą do siebie po wypadku, który miał miejsce w kopalni srebra. Matylda wciąż porusza się z trudem, a jej twarz szpecą blizny. Monotonny proces rekonwalescencji przerywa zagadkowa śmierć mężczyzny, którego zwłoki zostają odnalezione w domu naprzeciwko. Matylda próbuje rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci.
W Warszawie dochodzi do napaści na dwóch blogerów. Zostają zaatakowani przez ludzi noszących ptasie maski. Wkrótce ataki zaczynają mieć miejsce w całym kraju. Ich ofiarami padają posiadacze kont na portalach i w mediach społecznościowych, blogerzy, osoby nagrywające filmy dla internautów. Jedną z nich jest narrator opowiadania, były pracownik agencji reklamowej w Warszawie. Po powrocie do rodzinnego domu w Tarnowskich Górach zajął się produkcją krótkich filmów i zawarł intern...
Opowiadanie science fiction osadzone w rzeczywistości, w której implant i wszczepiona pamięć pozwalają na wysyłanie wiadomości na odległość wyłącznie poprzez ciało. Podkomisarka Karolina Białoń bierze udział w śledztwie – poszukiwaniu zbrodniarza, który wirtualnie zabił mężczyznę. Ofiara, Antoni Sulik, przeżył tylko fizycznie, wszystko inne zostało mu odebrane.
Opowiadanie stylizowane na pamiętnik Jakuba W., emerytowanego policjanta, a zarazem prywatnego detektywa. Opisuje on śledztwo prowadzone w sprawie zaginionej osiemnastolatki. Usiłując dowiedzieć się jak najwięcej o Tarnowskich Górach, gdzie zarejestrowano, że po raz ostatni używała smartfona, uzyskuje informacje o tajemniczej grupie adeptów Starej Wiary. Jakub W. decyduje się podjąć ten trop.
Zbiór opowiadań o doświadczeniach granicznych, które trudno nazwać i pojąć. To sytuacje, które wymagają odwagi do wykroczenia poza utarte schematy. Można je przeżyć jedynie w samotności i ciszy. Rodzinne napięcia i ukryte w prozie życia ludzkie dramaty autorka nierzadko okrasza czarnym humorem. Opowiadania skłaniają do refleksji i nie sposób przejść obok nich obojętnie.
Późna wiosna, 1715 rok. Karol Maksymilian Henckel von Donnersmarck, siedząc w zamku, rozmyśla o sytuacji w Tarnowskich Górach. Dowiaduje się, że niebawem ma przybyć tu medyk cesarski z oficjalnym zamierzeniem badania zarazy. Doktor Jan przybywa w towarzystwie swojego służącego, Aleksandra. Pierwsze kroki kieruje na cmentarz.
Pan Kapturkiewicz jest prostym pracownikiem technicznym w teatrze. Choć jako dekorator nie ma wpływu na program, marzy mu się, by wystawić "Burzę" Szekspira. Na kwitach za pracę zaczyna podpisywać się jako Prospero, na zapleczu śni o tym, jak konstruuje na potrzeby spektaklu wiarygodny, wzburzony ocean. Tymczasem teatr usiłuje na siebie zarobić i nieustannie wystawia sztukę "Walentyna, czyli pantofel bez pary".
W nadmorskiej miejscowości trwa wielkie poruszenie. To barki wracają z dwutygodniowego połowu u angielskich brzegów. Największy przypływ pędzi je ku normandzkiej przystani. Ci, którzy wybiegli im na powitanie, wykrzykują z lądu ich nazwy: Opatrzność, Nadzieja, Kardynał... Rodziny na nowo się połączą, a za chwilę zacznie się zacięta walka o towar. Ktoś zyska, a ktoś inny straci.
Trwa I wojna światowa. W Kijowie, w kawiarni François, spotykają się polscy uchodźcy z Galicji. Odziani w zużyte stroje przewidują ruchy wojsk, obmyślają przyszły ustrój Polski, debatują, w granicach którego państwa znajdzie się Kijów, a przede wszystkim - z utęsknieniem czekają na powrót do ojczyzny. Wśród nich szczególnie wyróżnia się czterech poetów - Karol, Henryk, Stanisław i Marcin - którzy żyją z dala od ludzi, jakby poza aktualną sytuacją. Jeden z nich jest narratorem...
Zielony Promień" to historia, która jest przykładem starego powiedzenia "Liczy się podróż, a nie cel". Zielony Promień to rzadkie zjawisko, które można zaobserwować tylko w niektórych miejscach na kuli ziemskiej, gdy słońce zachodzi za horyzont. Mówi się, że mają one głęboki wpływ na umysł i duszę, a Helena Campbell jest zdeterminowana, by je zobaczyć. Odkładając wymuszony na niej ślub, wyrusza wraz z wujami i dwoma niedoszłymi zalotnikami w podróż do odległych brzegów, która...
„Literatura” jest bardzo obszerną kategorią zawierającą w sobie książki z licznych podkategorii, dlatego możemy tu znaleźć zarówno literaturę piękną, poezję i dramat, jak i powieść obyczajową i historyczną, a także fantastykę, horror, kryminał i romans. Najchętniej czytane pozycje w księgarni internetowej Woblink.com należą do jednego z najpopularniejszych pisarzy młodego pokolenia Remigiusza Mroza, którego powieści od razu zdobywają rzesze wiernych fanów („Hashtag”, „Testament”, „Zerwa”), znanego na całym świecie, niekwestionowanego króla horrorów Stephena Kinga („Outsider”, „To”), a także brytyjskiej pisarki, jednej z najpopularniejszych autorek powieści dla kobiet Jojo Mojes („Moje serce w dwóch światach”, „Kiedy odszedłeś”, „Zanim się pojawiłeś”). W kategorii „Literatura” nie mogło także zabraknąć takich tytułów jak „Opowieść podręcznej” Margaret Atwood, która przedstawia przerażającą antyutopię o piekle kobiet zmuszonych do życia w reżimowym państwie, „Kredziarz” C.J. Tudor, czyli pełnego koszmarów thrillera będącego niezwykle udanym debiutem literackim brytyjskiej pisarki czy opartej na motywach mitologicznych „Kirke” Madeleine Miller – opowieści o samotnej kobiecie walczącej z przeciwnościami losu i zmuszonej wybierać między bogami a śmiertelnikami. W ofercie znajdują się również książki tworzące kanon literatury polskiej i europejskiej, utwory cenione i wartościowe. Należą do nich ponadczasowe pozycje pisarzy polskich, jak np. „Bajki robotów” Stanisława Lema, „Lalka” Bolesława Prusa, „Potop” Henryka Sienkiewicza, a także zagranicznych, czyli m.in. „Mistrz i Małgorzata” Michaiła Bułhakowa, „Wojna i pokój” Lwa Tołstoja, „Nędznicy” Victora Hugo.