Bony podarunkowe na Święta

Znak Książki o wystroju wnętrz - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Mieszkaj i żyj kolorowo, Ebook | Anna Pietraszek-Sawicka

    METAMORFOZA BEZ REMONTU!Zastanawiasz się, jak wypełnić swoje mieszkanie pozytywną energią i nadać mu wyrazistość? Czujesz, że wystarczy dobrać kilka dodatków, ale nie wiesz, od czego zacząć? Zaproś kolor do swojej przestrzeni! To prosty sposób na metamorfozę, która nie wymaga wiele pracy ani dużego budżetu. Anna Pietraszek-Sawicka, dekoratorka wnętrz i autorka bloga Bezarchitekta.pl, wie z doświadczenia, że wprowadzając kolor do swojego otoczenia, możesz dokonać wspaniałych z...

Znak Książki o wystroju wnętrz - książki, ebooki i audiobooki

Wydawnictwo Znak, a raczej Społeczny Instytut Wydawniczy "Znak" to jedno z najstarszych i największych polskich wydawnictw. Oficyna została założona w 1959 roku w Krakowie - obecnie publikuje ponad 500 tytułów rocznie w ramach kilku marek, w tym Znak Horyzont, Znak Literanova, Znak Emotikon czy Wydawnictwa Otwarte. Grupa wydawnicza Znak jest także wydawcą miesięcznika Znak, jednego z najstarszych tego typu czasopism w Polsce - jego pierwszy numer ukazał się w 1946 roku. Znak jest również współorganizatorem wielu wydarzeń kulturalnych, w tym corocznych Dni Tischnerowskich. W oficynie tej ukazują się zarówno książki związane z filozofią i religią, jak i bestsellerowe powieści, eseje, tomiki poezji, dzieła non-fiction, historyczne czy literatura dziecięca. Do najpopularniejszych autorów Znaku z pewnością należą więc ks. Józef Tischner, ks. Adam Boniecki, Szymon Hołownia, Leszek Kołakowski, Adam Szustak, Umberto Eco, Ryszard Kapuściński, Mario Vargas Llosa, Eric-Emmanuel Schmitt, Zadie Smith, Wisława Szymborska, Virginia Woolf czy Adam Zagajewski. Ebooki tych autorów w formatach epub, mobi lub pdf bez trudu znajdziecie na Woblink!

Społeczny Instytut Wydawniczy Znak

Społeczny Instytut Wydawniczy Znak powstał w Krakowie w roku 1959 z inicjatywy osób związanych z miesięcznikiem "Znak" oraz "Tygodnikiem Powszechnym". Jednym z ich celów było umożliwienie polskim czytelniczkom i czytelnikom zapoznania się z niepublikowanymi wcześniej w Polsce dziełami - zwłaszcza przekładami współczesnych teologów i filozofów. Pierwszym dyrektorem i jednym z głównych inicjatorów powstania Instytutu był Jacek Woźniakowski. Początkowo siedziba Znaku mieściła się w pokoju przy ulicy Wiślnej 12 w Krakowie, tuż nad redakcją "Tygodnika Powszechnego". W redakcji zasiadali wtedy między innymi Stanisław Stomma, Hanna Malewska, ks. Józef Tischner i Jerzy Turowicz. W okresie PRLu znakiem rozpoznawczym wydawnictwa były dzieła z gatunku literatury katolickiej i filozoficznej. Stosunkowo rzadko ukazywały się wtedy jego nakładem proza, poezja czy eseje. Cenzura skutecznie utrudniała pracę i rozwój wydawnictwa, jednak czytelnicy chętnie sięgali po książki wydane przez Znak. Na dzieła autorstwa Antoniego Gołubiewa, Karola Wojtyły, Władysława Bartoszewskiego, Czesława Miłosza, Leszka Kołakowskiego, Gustawa Herlinga Grudzińskiego i innych twórców prowadzono zapisy. W latach 80. w Znaku zaczęły ukazywać się także tytuły z dziedziny historii, politologii, komentarze polityczne czy pamiętniki. Szybki rozwój wydawnictwa miał miejsce po 1989 roku - mniej więcej od połowy lat 90. w ofercie wydawnictwa Znak ważne miejsce zajmują polska i zagraniczna proza oraz poezja, książki akademickie, literatura faktu, a także literatura dziecięca. Norman Davies, Józef Czapski, J. M. Coetzee, Samuel Beckett czy Wisława Szymborska to tylko kilka z wielu ważnych nazwisk, których dzieła ukazują się nakładem tej oficyny.

Rozwój wydawnictwa Znak

Jeszcze w 1992 roku Społeczny Instytut Wydawniczy Znak powołał Fundację Kultury Chrześcijańskiej Znak - jej pierwszym prezesem został Stefan Wilkanowicz, a do celów działalności należy praca na rzecz dobrych stosunków międzywyznaniowych, globalna edukacja oraz relacje z krajami-sąsiadami Polski. W 2009 roku powstała także Fundacja Sztuki Nowej Znaczy się. W 2006 roku oficyna wydawnicza Znak powołała do życia Wydawnictwo Otwarte, publikujące literaturę popularną. Cztery lata później powstał Woblink, gdzie znajdziecie wiele fantastycznych książek papierowych, audiobooków i ebooków (epub, mobi, pdf). W 2010 roku na rynku pojawiły się trzy osobne marki: Znak, Znak Literanova oraz Znak Emotikon - to ostatnie skupia się przede wszystkim na literaturze dziecięcej oraz młodzieżowej. Cztery lata później na rynku pojawił się został także Znak Horyzont.

Autorzy i autorki domu wydawniczego Znak

Wydawnictwo Znak publikowało i publikuje wiele ważnych dzieł z różnych gatunków literackich, zarówno polskich, jak i zagranicznych autorów. Liczbę publikowanych książek szacuje się na 500 tytułów rocznie. Wśród ważnych twórców literatury pięknej, esejów i poezji, których dzieła ukazują się nakładem Znak Kraków z pewnością wymienić należy Samuela Becketta, Sylwię Chutnik, T. S. Eliota, Marka Krajewskiego, Eduardo Mendozę, Adama Zagajewskiego, J. M. Coetzee czy Yanna Martela. Wśród książek historycznych wydawnictwa Znak ważne miejsce zajmują dzieła Normana Daviesa, Rogera Moorhouse'a, Antony'ego Beevora, Diane Ducret, Frances Gies i Josepha Gies, Kamila Janickiego oraz Anny Herbich. Z kolei wśród autorów ebooków non-fiction nie sposób nie wymienić Timothy'ego Gartona Asha, Francisa Fukuyamy, Piotra Sztompki, George'a Sorosa, Małgorzaty Szejnert, Wojciecha Jagielskiego lub Katarzyny Kubisiowskiej. Wyróżnikiem marki Znak są nadal tytuły należące do literatury filozoficznej i religijnej. Tutaj z pewnością wspomnieć należy o ks. Józefie Tischnerze, ks. Adamie Bonieckim, Josephie Ratzingerze (późniejszy papież Benedykt XVI), Barbarze Skardze, Władysławie Stróżewskim, Charlesie Taylorze, Karolu Tarnowskim, prymasie Stefanie Wyszyńskim, Szymonie Hołowni czy Jorge Mario Bergoglio (papież Franciszek). W ofercie wydawnictwa Znak z łatwością znajdą dla siebie coś także młodsi czytelniczy - dzieła Roalda Dahla, René Goscinnego, Teda Hughesa, Andrzeja Maleszki czy Michała Rusinka ukazują się w Polsce właśnie dzięki tej oficynie.

Książki Wydawnictwa Znak

Na Woblink znajdziecie całą masę książek papierowych, audiobooków oraz ebooków (epub, mobi, pdf), które ukazały się nakładem Znaku. Najsłynniejsze książki wydawnictwa to chyba tytuły należące do noblistów - irlandzkiego poety Seamusa Heaney'a, Czesława Miłosza czy Wisławy Szymborskiej. Polecamy zwłaszcza zbiór "Wiersze wszystkie" tej ostatniej poetki. Warto sięgnąć także po ebooki innych laureatów Nagrody Nobla - Mario Vargasa Llosy ("Miasto i psy", "Marzenie Celta", "Dyskretny bohater") lub J. M. Coetzeego ("Żywoty zwierząt"). Wydawnictwo Znak wydaje wiele nowości z różnych gatunków. Wystarczy spojrzeć na kilka tytułów, by przekonać się, jak różnorodną literaturę znajdziecie na półkach oficyny wydawniczej Znak. "Galicja" Normana Daviesa, "Kiedy weszłam w twoje życie" Jojo Moyes, seria kryminałów autorstwa Maryli Szymiczkowej (a właściwie Jacka Denhela i Piotra Tarczyńskiego), "Ostra" Marka Krajewskiego, "Zima w Przytulnej" Katarzyny Michalak, "Szczęście" Daniele Steel, "O tyranii" Timothy'ego Snaydera czy "Inne tonacje ciszy" Remigiusza Mroza. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - a wszystkie te tytuły czekają na Was niecierpliwie na Woblink także jako ebooki i audiobooki!

Co znajdziesz w kategorii: Książki o wystroju wnętrz

Marzymy o tym, by mieszkać po swojemu i by wnętrza naszego domu odzwierciedlały nasz osobisty styl. Często jednak nie do końca wiemy, gdzie zacząć metamorfozę - wiemy jedynie, że obecny wystrój nas nie zadowala. Na szczęście z pomocą przychodzą liczne książki i poradniki o projektowaniu wnętrz, które czekają na Was na Woblink w formatach książek papierowych, audiobooków oraz ebooków.

Szukacie inspiracji, która zmotywuje Was do zmian i aranżacji wnętrz zgodnie z Waszym gustem? Trafiliście idealnie! Sięgnijcie po tytuły napisane przez praktyków, którzy pokażą Wam, że urządzanie mieszkania może być przyjemne, a stylowe pomieszczenia są na wyciągnięcie ręki.

Książki o projektowaniu wnętrz

Od dłuższego czasu fascynuje Was modna aranżacja wnętrz, ale myśl o urządzaniu mieszkania przyprawia Was o dreszcze? Przeglądanie próbników farb uświadamia Wam, że nie macie pojęcia, jakie kolory Wam się podobają? Bez obaw! Aranżacja wnętrz nie jest tak skomplikowana, jak może się wydawać — zwłaszcza, gdy towarzyszą Wam kompetentne przewodniczki w tej dziedzinie. Na przykład Agnieszka Pasieka-Adamek chętnie pokaże Wam, jak zająć się swoją kuchnią. Dzięki jej ebookowi "Jak urządzić kuchnię marzeń? Praktyczny poradnik" poznacie szereg praktycznych porad, które pomogą Wam zaprojektować wymarzoną przestrzeń. Dowiecie się też, jakich błędów unikać by stworzyć funkcjonalny i estetyczny układ oraz jak odpowiednio oświetlić tę ważną dla każdego domownika część domu. Agnieszka sama przeszła przez wiele metamorfoz wnętrz i doskonale zna wyzwania, które mogą Was zaskoczyć. Korzystając z jej wskazówek, nie tylko stworzycie stylowe wnętrza, ale być może odkryjecie w sobie ukrytego projektanta? Zaczerpnijcie całymi garściami z przedstawionych tu inspiracji - w końcu dobrze po prostu fajnie mieszkać!

Poradniki o podstawach aranżacji wnętrz

Sztuka aranżacji wnętrz wymaga pewnej wiedzy oraz doświadczenia. Na szczęście jej podstawy możecie przyswoić dzięki praktycznym poradnikom projektowania wnętrz, które na Woblink znajdziecie jako książki papierowe lub ebooki. Poznajcie na przykład "Mieszkaj boho. Dobre wibracje w twoim domu" Justiny Blakeney lub "Mieszkaj i żyj kolorowo" Anny Pietraszek-Sawickiej, by przekonać się, jak łatwo i niskim kosztem można odmienić wnętrze swojego domu. Sięgnijcie także po „Kompaktowo. Jak urządzić małe mieszkanie” Lu Wei, aby dowiedzieć się, w jaki sposób stworzyć idealne miejsce nawet na niewielkim metrażu. Pamiętajmy, że piękne i przyciągające wzrok stylowe wnętrza to nie kwestia wielkich sum czy ilości metrów kwadratowych, lecz pomysłowości i odrobiny kreatywności.

Mieszkaj pięknie! Książka o dekorowaniu wnętrz

Dziś, wchodząc do sklepu z meblami i dekoracjami do aranżacji wnętrz, można odczuć przytłoczenie mnogością dostępnych opcji. Jak zatem dokonać wyboru spośród tak wielu możliwości? Najprostsza odpowiedź brzmiałaby, by sięgać po to, co nam się podoba. Jednak kluczem do stworzenia harmonijnej całości jest umiejętność łączenia różnych elementów, aby wnętrze odzwierciedlało gust jego właściciela lub właścicielki. Bez obaw, wystarczy dobry przewodnik, odrobina wiedzy oraz inspiracji, by stworzyć mieszkanie marzeń. Polecamy do pomocy książkę "Mieszkaj pięknie. Piękne wnętrze to kwestia pomysłu, a nie pieniędzy" Jagody Kutkowskiej. Ta uznana autorka polskiego bloga wnętrzarskiego wskaże Wam, że niewielkie zmiany potrafią znacząco odmienić wygląd Waszego domu – nie potrzeba ogromnych wydatków, by nadać pomieszczeniu nowego blasku! Dzięki sprawdzonym zasadom oraz prostym trikom zawartym w "Mieszkaj pięknie", nauczycie się rozpoznawać swój styl, odpowiednio łączyć kolory, wzory i materiały, a nawet odnawiać stare meble. Poczujcie się na chwilę jak profesjonalny architekt wnętrz!

Albumy o aranżacji wnętrz

Inspiracji do modnej aranżacji wnętrz warto poszukać także w albumach poświęconych urządzaniu wnętrz, w tym także historycznych. Sięgnijcie na przykład po bogato ilustrowany tom "Tajemnica Piękna. Współczesne wnętrza, które opowiadają historie". Dzięki niemu poznacie różne style – od francuskiego, przez skandynawski, aż po angielski – i odkryjecie, który z nich najbardziej do Was pasuje. Ostatecznie bowiem chodzi przecież głównie o to, by czuć się dobrze we własnym domu i chcieć do niego wracać. Odpowiedni wystrój wnętrz ma istotne znaczenie dla naszego samopoczucia, dlatego warto poświęcić mu uwagę.

Świadome tworzenie przyjaznych przestrzeni ułatwią Wam poradniki projektowania wnętrz dostępne na Woblink w formacie ebooka lub książki papierowej. Przekonajcie się o tym, sięgając po "Dom. Jak na nowo stworzyć, pielęgnować i pokochać swój dom?" Małgorzaty Kowalewskiej-Kawuzy czy "Mieszkaj szczęśliwie. Jak stworzyć dom, który obdaruje was szczęściem i zdrowiem" Victorii Harrison. Zapraszamy!