Opis treści
Polski artysta, którego prace wystawiane był w galeriach na całym świecie, grafik i malarz, kolekcjoner sztuki, ale przede wszystkim człowiek, który zachwycał umiejętnością opowiadania z dystansem i ironią. Franciszek Starowieyski, jak sam o sobie mówił, inteligentny snob, opowiedział Krystynie Uniechowskiej o swoim dzieciństwie, o latach II wojny światowej, które wraz z matką i rodzeństwem spędził w majątku swoich dziadków. Charakterystycznym dla siebie pięknym językiem artysta mówi o świecie, który odszedł bezpowrotnie: dworkach, arystokracji, zwyczajach, których bezwzględnie przestrzegano, nawet mimo toczącej się tuż obok wojny. Audiobook zachwyca ilością szczegółów i barwnych opisów codzienności.
Franciszek Starowieyski opowiada o tych sześciu latach tak, jakby wszystko działo się niedawno, ze szczegółami i niezwykle barwnie. Plastyczność jego opisów sprawia, że słuchacz może z łatwością wyobrazić sobie ludzi, miejsca, zdarzenia, jakie były udziałem rodziny Starowieyskich ponad 70 lat temu. To interesująca, osobista relacja artysty, ale również wierny zapis historii obyczajów, o których niemal nikt już nie pamięta.
Audiobook „Franciszka Starowieyskiego opowieść o końcu świata, czyli reforma rolna” w interpretacji Ksawerego Jasieńskiego.
„Franciszka Starowieyskiego opowieść o końcu świata, czyli reforma rolna”, Starowieyski Franciszek – jak słuchać audiobook?
Audiobooka „Franciszka Starowieyskiego opowieść o końcu świata, czyli reforma rolna”, tak jak i pozostałe książki w formacie elektronicznym przesłuchacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na jakimkolwiek urządzeniu obsługującym pliki mp3 (także komputer). Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również odsłuchać darmowy fragment audiobooka.
A jeśli wolisz czytać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako ebook (epub oraz mobi).