„Za drogo”, „Cena jest za wysoka”, „Wy to już zupełnie powariowaliście z tymi cenami” – to słowa, których handlowcy boją się chyba najbardziej. Jak zareagujesz? Będziesz kłócił się z klientem, mówiąc: „Proszę spojrzeć na jakość”, czy od razu udzielisz rabatu? Żaden z tych ruchów nie jest najlepszy. A co powinieneś zrobić? Obronić cenę! Tradycyjnie etap obrony ceny pojmuje się jako moment obiekcji, w którym klient mówi do sprzedającego: „Ta cena jest za wysoka. Czy moż...
Lekki i przyjemny wykład o sprawach ważnych w sprzedaży. Wiele firm używa „zabarwienia seksualnego” do przyciągnięcia uwagi i zwiększenia sprzedaży, nie zawsze jest to jednak gwarancją sukcesu. Czasami firmy takie popadają w śmieszność. Są inne alternatywne sposoby uruchamiania skojarzeń „z przyjemnością”, które można w prosty sposób zastosować nawet na wizycie handlowej. Adam Szaran je wymienia i opisuje, podpierając się badaniami naukowymi. Z pozoru chaotyczny wykład o isto...
„Nie da się sprzedawać zdalnie”. Tak mówili niektórzy nasi przyjaciele handlowcy, którzy przyzwyczajeni do odwiedzin i bycia u klienta stacjonarnie, w marcu 2020 roku weszli w nową rzeczywistość. „A już pozyskać nowego klienta, to jest prawie niemożliwe” . Rynek sprzedaży ciągle ewoluuje. Zmieniają się okoliczności zewnętrzne, preferencje klientów, jak również narzędzia sprzedaży. W dzisiejszym zmiennym otoczeniu najskuteczniejsi będą ci, którzy potrafią dostosować...
Chciałbyś budować relacje z ludźmi wybranymi przez siebie? Może z klientem albo koleżanką z pracy? Może chcesz zacieśnić relacje sąsiedzkie? A może po prostu poszerzyć krąg znajomych? Mam dobrą wiadomość tego można się nauczyć! Czasami wystarczy wprowadzić tylko drobny element, który ma moc twórczą i stanowi czynnik wywołujący oczekiwaną reakcję. W pozycji tej jest pokaźny zbiór konkretnych czynników, które możesz dowolnie wykorzystać.
"Za drogo, ta cena jest za wysoka, wy chyba powariowaliście z tymi cenami". To słowa, których handlowcy boją się chyba najbardziej. Jak odpowiesz? Będziesz kłócił się z klientem mówiąc: "ale jaka jakość", czy od razu udzielisz rabatu? Żaden z tych ruchów nie jest najlepszy. A który jest najlepszy?Adam Szaran stworzył własne Techniki Obrony Ceny.Połączył doświadczenie sprzedażowe, najnowsze osiągnięcia psychologii i neurolingwistyki oraz zasady neuromarketingu i przetestował j...
Zapis audio wykładu merytorycznego, naszpikowanego narzędziami budowania relacji, realizowany przez Adama Szarana w czasie EVENTU - Akademia Handlowca “Exceed Your Limits” w Teatrze kamienica w Warszawie. Autor w czasie wykładu podaje konkretne techniki, które sprawią, że inni ludzie Cię polubią. Budowania relacji można się nauczyć i wystarczą do tego proste zachowania.
Jak zwiększać własną efektywność? Jak pracować nad sobą i co robią "ludzie sukcesu", że są tacy efektywni? W czasie wykładu dostaniesz konkretne narzędzia rozwoju osobistego i wzmacniające wskazówki mentalne, dowiesz się jakie typowe błędy popełniamy i jak ich unikać. Zapis audio wykładu Adama Szarana realizowanego w czasie Akademii Handlowca “Road to Client” w Teatrze Kamienica w Warszawie.
Audiobooki, znane także jako książki mówione, to nagrania dźwiękowe, które zawierają tekst książkowej publikacji odczytywany przez lektora, zawodowego aktora bądź syntezator mowy. Audiobooki są zapisywane na nośniku danych, współcześnie przeważnie w postaci cyfrowej (najczęściej jako płyty Audio CD lub pliki MP3). Wcześniej były nagrywane także na płytach gramofonowych czy na kasetach magnetofonowych.
Słuchanie audiobooków jest możliwe zarówno na domowym sprzęcie audio-wideo, komputerach i laptopach w programach umożliwiających odtwarzanie dźwięku, telefonach komórkowych (przede wszystkim smartfonach), odtwarzaczach MP3, jak i na zestawie audio czy nawigacji znajdujących się w samochodzie.
Książki mówione są przeznaczone do słuchania. Umożliwiają odbiór literatury małym dzieciom oraz osobom niewidomym bądź niedowidzącym, dla których audiobooki są jedną z nielicznych możliwości kontaktu ze słowem pisanym.
Dużą zaletą audiobooków jest fakt, że można ich słuchać w każdej sytuacji, także podczas wykonywania innych czynności jak na przykład podróż samochodem, uprawianie sportu czy wykonywanie domowych obowiązków.
MP3 to najpopularniejszy format skompresowanych plików audio. Pełna nazwa formatu MP3 to MPEG-1, Layer 3. Należy on do standardów ISO. MP3 jest algorytmem kompresji stratnej dźwięku, który został wcześniej przetworzony na sygnał dźwiękowy. Dźwięki zapisane w standardzie MP3 są poddawane stratnej konwersji w celu redukcji rozmiaru pliku.
Współcześnie jest to nadal jeden z najpopularniejszych formatów audio, przede wszystkim dzięki małemu rozmiarowi plików. Do rozpowszechnienia plików w tym formacie przyczyniła się również ich kompatybilność z różnymi urządzeniami odtwarzającymi pliki audio – MP3 jest dla nich standardowym formatem.