Magiczne koło Złość! to zaskakująca książka, która pomoże dzieciom oswoić złość i poradzić sobie z tym uczuciem. Proste, niebanalne porównania pozwolą najmłodszym zrozumieć, jak wyglądamy i co czujemy, gdy się złościmy. Magiczne koło umieszczone na środku każdej strony ukazuje przemianę bohaterów i przedmiotów. Dzięki prostym scenkom oraz barwnym postaciom zwierząt i stworów dziecko konfrontuje się z uczuciem złości w bezpiecznej atmosferze – bez zawstydzania, straszenia czy...
Magiczne koło Niespodzianka! to zaskakująca książka, dzięki której najmłodsi czytelnicy odkryją, jak fascynujący jest świat wokół nas. Magiczne koło na środku każdej strony ukazuje przemiany zachodzące w przyrodzie. Obracając je, dzieci obserwują, jak wiosenny pąk zmienia się w kolorowy kwiat, kurczaczek wykluwa się z jajka, przebijając skorupkę, a na szarym, zachmurzonym niebie pojawia się kolorowa tęcza. Barwne scenki obrazują prawa przyrody jako zaskakujące i warte odkrywa...
Magiczne koło. Dobranoc, śpiochu! (2+) to idealna książka do czytania przed snem. Wystarczy obrócić kołem, by przekonać się, jak do snu układają się urocze śpiochy: jeż, suseł, puszczyk czy nietoperz. Obracające się koło zmienia wygląd strony, przypominając, że pora już spać. Rytmizowane rymowanki niczym kołysanki utulają do snu nie tylko leśne śpiochy. Zachęcają do wygodnego położenia się w swoim łóżku, zmrużenia oczu i wyciszenia, a przy okazji sprzyjają zapamiętywaniu tek...
Magiczne koło Emocje! to zaskakująca książka z kołem, które wyczarowuje najróżniejsze emocje: miłość, czułość, radość, ale także smutek, złość czy rozczarowanie. Wystarczy obrócić koło, by w cudowny sposób zmieniać rysunki, ukazując przemianę bohaterów i przedmiotów. W ten sposób najmłodsi poznają uroczego szczeniaczka radośnie wyskakującego z pudełka, mamę miś tulącą z miłością swojego niedźwiadka czy chłopca, który staje się smutny z powodu pękniętego balonika. Rytmizowane...
Czy jesteś bystrym obserwatorem?
Czy uwielbiasz wyzwania?
Jeśli tak, to ta książka jest dla ciebie!
Na jej stronach ukrytych jest mnóstwo zwierząt! Przyjrzyj się dokładnie i postarają się policzyć je wszystkie, a następnie sprawdź odpowiedzi na końcu książki, aby upewnić się, czy któreś nie zostało pominięte. W sawannie i na biegunie północnym, w dżungli i głębinach oceanów – wszędzie kryją się setki zwierząt, które czekają na odkrycie!
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.