Majówkowy Maraton Czytelniczy

Agnieszka Jeż Powieść obyczajowa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Trafność wyszukiwania
    Promocja
    okładka Miłość, proszę pani, Ebook | Agnieszka Jeż

    DWADZIEŚCIA MIĘDZYWOJENNYCH LAT– KOLOROWYCH I SZARYCH. BIEDNYCH I BOGATYCH. PEŁNYCH NADZIEI I ZWĄTPIENIA. WYJĄTKOWYCH – JAK NIGDY WCZEŚNIEJ I NIGDY PÓŹNIEJ.Dwie kobiety – Irena i Teresa.Pierwsza ma wszystko: męża, kochanka, wymarzone dzieci, wykształcenie, dobrobyt. Drugiej wszystkiego brakuje: miłości, szczęścia, pracy i pieniędzy.Irena Krzywicka – skandalistka, demoralizatorka, uwikłana w głośny romans.Teresa Kulebianka – od losu dostała słabe karty. Chciała się wyrwać ...

    Promocja
    okładka Taka miłość się zdarza, Ebook | Agnieszka Jeż

    Nowy związek powinien być piękną przyszłością – bez problemów, bez niespodzianek i tylko we dwoje. Klara przebyła długą drogę, znacznie dłuższą niż kilometry dzielące Kraków od Warszawy. Odbyła podróż w przeszłość, poznała mroczną tajemnicę swojej rodziny. Została porzucona przed ołtarzem, a potem szaleńczo – i z wzajemnością – się zakochała. A teraz czekała na piękny finał – szczęście i święty spokój. Tymczasem jej życie wykonało kolejnego fikołka. Ale czy nie takie je...

    Promocja
    okładka Długie południe. Saga rodziny Polakowskich. Tom 2. , Ebook | Agnieszka Jeż

    Jedna wojna i jedno sowieckie piekło. Dwie siostry i dwa sposoby na szczęście w powojennej rzeczywistości. Która dokonała lepszego wyboru?Ziemiańska rodzina Polakowskich wraz z tysiącami Polaków wreszcie trafia w bezpieczne miejsce, na słoneczne plaże Persji. Mimo upragnionego końca wojny ich udręka wciąż jednak trwa.Zosia i Ela przejmują odpowiedzialność za rodzinę – kilkuletniego brata oraz opadającą z sił matkę. Los ich ojca wciąż pozostaje nieznany. Siostry stają przed na...

    Promocja
    okładka Dom Pod Trzema Lipami. Tom 3. Taka miłość się zdarza, Audiobook | Agnieszka Jeż

    Życie potrafi zaskakiwać. Można próbować ustać w miejscu lub dać mu się ponieść. A wtedy wszystko może się zdarzyć. Także miłość. Nowy związek powinien być szansą na piękną przyszłość – bez problemów, bez niespodzianek i tylko we dwoje. Klara ma za sobą długą drogę, znacznie dłuższą niż kilometry dzielące Kraków od Warszawy. Odbyła podróż w przeszłość, poznała mroczną tajemnicę swojej rodziny. Została porzucona przed ołtarzem, a potem szaleńczo – i z wzajemnością – się zakoch...

Agnieszka Jeż Powieść obyczajowa - książki, ebooki i audiobooki

Agnieszka Jeż to polska pisarka tworząca przede wszystkim romanse oraz literaturę obyczajową. Jej pełne emocji i uczuć książki zdobyły spore grono wiernych czytelniczek i czytelników. Wśród najpopularniejszych tytułów jej autorstwa wymienić należy takie pozycje jak „Wszyscy pragnęliśmy miłości”, „Szaniec” czy seria powieści „Dom pod trzema lipami”. Agnieszka Jeż ukończyła filologię polską oraz bałtycką na Uniwersytecie Warszawskim, od dość dawna związana jest z branżą wydawniczą – przede wszystkim jako redaktorka. Oprócz bycia pisarką jest także żoną Andrzeja oraz mamą Kaliny, Jeremiego i Jagody.

Debiuty Agnieszki Jeż – „Kuchnia dwudziestolecia” i „Nie oddam szczęścia walkowerem”

Za debiut Agnieszki Jeż uważa się pozycję dotyczącą kuchni polskiego międzywojnia, „Kuchnia dwudziestolecia. Co i jak jadano”. Łącząc w sobie elementy kuchni kresowej, francuskiej, żydowskiej oraz tej wyrosłej w świecie polskiego szlachectwa, prezentowała ona wyjątkowo wielowymiarowe smaki i ciekawe połączenia. Ta pierwsza książka Agnieszki Jeż prowadzi czytelniczki i czytelników przez dwadzieścia lat fantastycznego jedzenia. Na podstawie zachowanych z tamtego czasu książek kucharskich, pamiętników, książek czy wpisów w gazetach Jeż opowiada o tym, co i jak jadano w II Rzeczypospolitej. Nie jest to jednak tytuł stricte historyczny – wypełniony jest stoma przepisami na różnorodne dania. Książkę znajdziecie na Woblink w wersji papierowej.

Debiutem powieściowym Agnieszki Jeż było „Nie oddam szczęścia walkowerem, napisane wspólnie z Pauliną Płatkowską. To opowieść o dwóch trzydziestoparolatkach, Magdzie i Jagodzie, które przypadkiem spotykają się po latach w sklepie z odzieżą używaną i jest to być może najlepsze niespodziewane spotkanie w ich życiu. Małżeństwo Magdy właśnie się zakończyło – kobieta spotkała Wiktora, w którym niekontrolowanie mocno się zakochuje i wdaje w płomienny romans. Jagoda prowadzi rubrykę w czasopiśmie, gdzie odpowiada na listy w sprawach sercowych – a przy tym skutecznie ukrywa przed wszystkimi, że jej małżeństwo to jakaś kpina. Nagle jednak nieoczekiwanie czuły gest nieznajomego sprawi, że Jagoda odkryje w sobie nowe uczucia i pragnienia – i właśnie wtedy mąż proponuje pójście na terapię małżeńską. Jednak bieg zdarzeń został już uruchomiony, a Magda i Jagoda przez niemal rok mailowo dzielą się wszystkimi swoimi problemami i rozterkami.

„Dom pod trzema lipami”

Jednym z najpopularniejszych dzieł Agnieszki Jeż jest seria powieści „Dom pod trzema lipami”, składająca się z trzech części: „Serce z szuflady”, „Za siódmą górą”, a także „Taka miłość się zdarza” (Wydawnictwo Filia). Pierwsza część przedstawia nam Klarę, którą narzeczony właśnie porzucił tuż przed ślubem. Kobieta jest przekonana, że jest skazana na pecha – to genetyczne, bowiem od stu lat żadna kobieta z rodziny Majewskich nie wyszła za mąż. Klara dosłownie na chwilę wyjeżdża do Krakowa, gdzie chce zamknąć sprawy po zmarłej prababci Emilii, przede wszystkim zrobić coś z odziedziczonym po niej mieszkaniem. Znajduje tam pamiętnik Emilii, pełen nieznanych Klarze sekretów, pokazujący prawdziwą historię rodziny. Kamienica Pod Trzema Lipami, zbudowana przez ostatniego mężczyznę w rodzie, prapradziadka Jana Majewskiego w roku 1907, była bowiem świadkiem wielu zdarzeń, a wieści o niektórych z nich nigdy nie miały wyjść na jaw. Klara powoli przekonuje się, że nad jej życiem nic nie zawisło, a jej przyszłość jest całkowicie w jej rękach. Tylko jak bez pomocy przeznaczenia wytłumaczyć przypadkowe spotkanie z góralem Staszkiem, który nie tylko wywraca jej życie do góry nogami, ale w dodatku jest odbiciem epizodu z życia prababci Emilii…? I czy to na pewno już prosta droga do szczęśliwego zakończenia? Kolejne tomy kontynuują historię Klary, która przebyła w ciągu zaledwie chwili drogę znacznie dłuższą niż tylko z Warszawy do Krakowa. Nie tylko zresztą ona – także jej mama, babcia, odnaleziona po latach rodzina… Jedynym pewnikiem pozostaje to, że życie jest pełne zmian i nieoczekiwanych zwrotów akcji. A także, na szczęście, miłości.

„Wszyscy pragnęliśmy miłości” - najnowsza książka Agnieszki Jeż

Najnowszą książką Agnieszki Jeż pozostaje wydana w 2021 roku przez Wydawnictwo Filia pozycja zatytułowana „Wszyscy pragnęliśmy miłości”. Ta osadzona w 1939 roku historia opowiada losy przypadkowego spotkania Emila Silversteina i Ireny Sadowińskiej. On jest Żydem szukającym ostatniej deski ratunku w aryjskim świecie. Ona „Irką od biednych”, czułą na każdą niesprawiedliwość i ludzkie nieszczęście. Wbrew wszystkiemu, w tym także rodzinie, postanawia uratować Emila – motywuje ją nie tylko chrześcijańskie pragnienie niesienia pomocy, ale także rodzące się między nimi uczucie. Ich związek, choć skrzętnie ukrywany, nie pozostaje bez wpływu nie tylko na ich życie, ale także na losy im najbliższych. Niektóre jego konsekwencje ujawniają się natychmiast – inne dopiero po wielu latach. Krzysztof, syn Ireny, dostaje pewnego dnia list z Niemiec, który staje się początkiem jego długiej drogi, podczas której próbuje rozwiązać liczne, ciasne supły w historii swojej rodziny. Czy się mu to uda? Czy dzięki temu zrozumie więcej i pozna swoich przodków? Czy jego obecne życie będzie to w stanie przetrwać nienaruszone?

„Wszyscy pragnęliśmy miłości”, a także inne tytuły Agnieszki Jeż jak „Spotkajmy się po wojnie”, „Miłość warta wszystkiego”, „Odpłata” czy „Zwyczajne cuda” dostępne są na Woblink jako ebooki (epub, mobi), książki papierowe oraz audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Powieść obyczajowa

Powieść obyczajowa, a właściwie społeczno-obyczajowa, wywodzi się z powieści realistycznej. Książki będące reprezentantami tego gatunku literatury zaczęły dominować w II połowie XIX stulecia. Wykształcenie się powieści obyczajowej jest uznawane za jeden z najważniejszych etapów ewolucji tego gatunku literackiego. Książki obyczajowe są obecnie dominującym typem powieści. Z uwagi na zakładaną prawdziwość opisu społeczeństwa, tendencji czy środowiska charakterystycznych dla danych czasów ten rodzaj powieści jest często ich stosunkowo wiernym odbiciem. Taki gatunek odznacza się dużym zainteresowaniem każdym aspektem ludzkiego życia. Czytelnik powieści obyczajowej może zapoznać się z realiami i zwyczajami panującymi w opisywanych przez autora czasach. Powieść obyczajowa ewoluuje i obecnie nie jest tak łatwa do zaklasyfikowania czy zdefiniowania jak w okresie pozytywizmu. W kategorii „Powieść obyczajowa” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Ósme życie” Nino Haratischwili, będące powieścią napisaną z epickim rozmachem, pełną bohaterów z krwi i kości oraz wielkich namiętności, „Wszystko, czego pragnęliśmy” Emily Giffin, która jest powieścią dojrzałą, aktualną społecznie i prowokującą do zadawania pytań o współczesne wychowanie, a także o nadużycia wobec kobiet, poruszająca i inspirująca opowieść autorstwa Catherine Isaac pod tytułem „Francuskie lato” oraz „Na plaży Chesil” Iana McEwana będąca złożoną i emocjonującą powieścią obyczajową o pokonywaniu własnych barier, rozmowie i problemach prowadzących do nieuchronnego dramatu. Nie zabrakło tutaj również powieści kojarzonych z najlepszymi i najgłośniejszymi obyczajowymi serialami i filmami – to na przykład „Seks w wielkim mieście” Candace Bushnell, „Dziennik Bridget Jones” Helen Fielding oraz polska pozycja „Magda M. Ciąg dalszy nastąpił” Radosława Figury.