Majówkowy Maraton Czytelniczy

Agnieszka Lingas-Łoniewska Reportaż - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Agnieszka Lingas-Łoniewska Reportaż - książki, ebooki i audiobooki

Agnieszka Lingas-Łoniewska to polska autorka powieści obyczajowych łączących w sobie elementy romansu i powieści sensacyjnej, czasem identyfikowanych jako proza kobieca. Urodziła się w 1972 roku w Wałbrzychu, jednak związana jest z Wrocławiem, gdzie na tamtejszym Uniwersytecie ukończyła filologię polską. Zadebiutowała w 2010 roku książką “Bez przebaczenia”, opowiadającą historię pozornie nieprawdopodobnego spotkania dwóch zupełnie różnych osób. Od tego czasu wydała już ponad 40 powieści w takich wydawnictwach jak Novae Res, Replika, Burda Książki czy Filia. Jej czytelnicy nazywają ją Dilerką Emocji.

“Bez przebaczenia” debiutancka książka Agnieszki Lingas-Łoniewskiej

Zanim Lingas-Łoniewska wydała pierwszą powieść pod swoim prawdziwym nazwiskiem była twórczynią fanfików, znaną pod pseudonimem AgnesScorpio. Pisała między innymi opowiadania na podstawie sagi “Zmierzch” Stephenie Meyer (w tym na przykład “Brudny świat”). “Bez przebaczenia”, wydane w 2010 roku, było jej pierwszą autorską powieścią, którą określiła charakterystyczne dla niej połączenie romansu, dramatu i sensacji. Bohaterka, Paulina Litwiak pewnego nieszczęsnego dnia traci w wypadku matkę i musi zamieszkać z nieobecnym dotychczas w jej życiu ojcem, który nie jest tym faktem zachwycony. Bez zrozumienia i miłości, za to z ciążącym poczuciem winy za śmierć matki Paulina zamyka się w swoim świecie. Z kolei Piotr Sadowski to matematyk, który właśnie rozpoczyna swoją wojskową karierę w jednostce, gdzie dowodzi ojciec Pauliny. Nie brakuje mu niczego, także rodzicielskiej miłości. Może się wydawać, że różni ich wszystko - jednak to właśnie ich losy splotą się ze sobą. Ta opowiadająca o braku akceptacji, narastających niedomówieniach i niezbywalnej sile miłości książka szybko stała się bestsellerem, a Agnieszka Lingas-Łoniewska nie zamierzała zostać autorką jednego przeboju. Wśród kolejnych zajmujących wysokie miejsca na listach bestsellerów pozycji znalazły się serie “Zakręty losu” oraz “Bezlitosna siła”. Wśród jej najpopularniejszych powieści znajdują się także “Obiad z Bondem”, “Zakład o miłość”, “Kolacja z Tiffanym” oraz “Molly”, wszystkie dostępne na Woblinku zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej (ebook oraz audiobook).

“Kolacja z Tiffanym”

Wydana w 2020 roku “Kolacja z Tiffanym” opowiada historię Natalii Lisek, której życie niespodziewanie zaczyna przypominać jedną z filmowych komedii romantycznych, za którymi dziewczyna nie przepada. Natalia jest inteligentna, błyskotliwa, ma oryginalne pomysły i dużo uroku osobistego. Ma też niestety pewien problem - jest trochę roztrzepana, a do tego właśnie straciła pracę. Robi jednak wszystko, by jak najszybciej zmienić ten stan rzeczy, a przy tym udowodnić rodzicom i wszystkim wokół, że jest samodzielna i bardzo dobrze radzi sobie w życiu ułożonym po swojemu. Los jej sprzyja - znajduje zatrudnienie w firmie Macieja Garnickiego, a tym samym wchodzi w zupełnie nowy dla siebie świat, pełen bogatych klientów, przytłaczająco pięknych klejnotów i sprytnych kradzieży. Do tego między szefem a nową pracownicą wyraźnie iskrzy, a pogoń za zuchwałym złodziejem tylko sprzyja głębszemu wzajemnemu poznaniu się… Powieść ta zapoczątkowała całą serię.

Kolejnym tomem, który ukazał się w ramach cyklu jest „Obiad z Bondem”. Eliza, przyjaciółka znanej czytelnikom z poprzedniej części Natalii, zostaje sama w wielkim mieszkaniu. Nie byłoby to dla niej żadnym problemem, gdyby nie to, że najwyraźniej ktoś się do niej włamał. Na pomoc kobiecie przybywa zabójczo przystojny komisarz o niewyparzonym języku, Jacek Granicki. Para ma za sobą nie najszczęśliwszą historię. Teraz oboje udają, że nie ciągnie ich ku sobie. Jednak kiedy Eliza znajdzie się w niebezpieczeństwie Jacek zrobi wszystko, aby ją uratować.

Pod koniec stycznia 2022 roku ukaże się trzecia część cyklu pt. „Śniadanie z Arsenem”. Tym razem Agnieszka Lingas-Łoniewska przegotowała dla czytelników historię sprytnego złodzieja, którego urokowi trudno się oprzeć i kobiety, która wie, że jego powrót to same kłopoty. Linda, roztrzepana i pełna ciepła dziewczyna stara się poskromić wkradający się w jej życie chaos. W sercu nadal nosi pamiątkę po płomiennej miłości, po której zostało jej coś więcej niż tylko wspomnienia. Christ to zadziorny chłopak, dla którego ważne są wyłącznie honor i rodzina. Nie spodziewa się, że w opuszczonej przed laty Gołdapi czeka na niego bardzo poważne wyzwanie. Czy dawno utracona miłość ma szansę narodzić się na nowo?

“Molly”

Warto wspomnieć także o innej powieści Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, “Molly”, na podstawie której powstał serial audio. Tytułowa Molly to Melania Tarczyńska, której życie dotychczas nie oszczędzało. Jako dziecko wędrowała pomiędzy domami dziecka i rodzinami zastępczymi po tym, jak została osierocona przez matkę, a ojciec wylądował w więzieniu za defraudacje. Trudno się więc dziwić, że dla pełnoletniej już Molly liczy się tylko zabawa i adrenalina. Najbliższą jej osobą pozostaje przyjaciel z domu dziecka, Robson, w którym kiedyś nawet była zakochana, ale chłopak ją zdradził - siła przyjaźni pozwoliła jednak na zaleczenie ran. Melania niczego już nie szuka - jednak los ma wobec niej inne plany i stawia na jej drodze Wiktora Tulę, który jest synem dawnego wspólnika ojca i spadkobiercą rodzinnej fortuny. Znów wydaje się, że te dwie osoby nie mogą się bardziej od siebie różnić - a jednak Molly wprowadza w stateczne i spokojne życie Wiktora dozę szaleństwa i nieznanych mu dotąd emocji. Z kolei on otacza ją kokonem bezpieczeństwa, którego dotąd nie znała, trudno jej jednak wciąż całkowicie mu zaufać. Wiktor jest jednak gotowy stanąć sam przeciwko całemu światu, byle tylko Melania mu zaufała. Lingas-Łoniewska niezmiennie płynnie łączy tu romans, obyczaj i elementy sensacyjne.

Agnieszka Lingas-Łoniewska: nowe powieści

Agnieszka Lingas-Łoniewska to pisarka bardzo płodna – jej czytelnicy nie mogę narzekać na brak nowych powieści pióra autorki. Jednymi z nowszych książek w jej dorobku są pełen napięcia kryminał „Przyjdę, gdy zaśniesz”, zabawny romans z zimą w tle „Zasypani zakochani” oraz opowieść o ludziach niemających do stracenia nic poza miłością pt. „Gdyby jutra miało nie być”.

Działalność Agnieszki Lingas-Łoniewskiej poza pisaniem

Agnieszka Lingas-Łoniewska nie poprzestaje jedynie na pisaniu powieści. Jest założycielką portalu “Czytajmy polskich autorów”, który prowadzi promując polską literaturę. Dostała żelazny glejt Ambasadora Krakowskich Targów Książki w roku 2012, a od 2017 roku należy do kapituły nagrody Literackiego Debiutu Roku. Jest także autorką wielu opowiadań w różnych antologiach, między innymi “Zatrute pióra”, “Książki moja miłość” czy “31.10 Halloween po polsku”. Została również laureatką w konkursie na opowiadanie kryminalne z Dolnym Śląskiem w tle. W plebiscycie “Gazety Wrocławskiej” Kobieta Wpływowa 2016 zajęła II miejsce. Jej działania wykraczają także poza świat literatury - od wielu lat prowadzi akcję “Karma zamiast kwiatka”, w ramach której na swoich spotkaniach autorskich zbiera karmę dla zwierząt, przekazywaną potem wrocławskim fundacjom.

Szukacie powieści romantycznej z dreszczykiem? Wszystkie pozycje autorstwa Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, ebooki, audiobooki oraz książki papierowe znajdziecie na Woblink.

Co znajdziesz w kategorii: Reportaż

Czym są reportaże literackie?

Książkowe reportaże mieszczą w sobie zarówno pasjonujące relacje z podróży po całym świecie (jak na przykład “Biała gorączka” Jacka Hugo-Badera), opowieści o Polsce (jak “Nie zdążę” Olgi Gitkiewicz), miejscach, do których z reguły osoby postronne nie mają wstępu (jak “Klerycy. Życie w polskich seminariach” Mariusza Sepioło) czy oparte na faktach i mrożące krew w żyłach historie sprzed lat (jak “Tragedia na Przełęczy Diatłowa. Historia bez końca” Alice Lugen).

Oparte na faktach, z reguły bez znaczących ubarwień fabularnych - takie reportaże czytane są najchętniej. Dzięki ich autorom i autorkom możemy wejść w nieznane nam dotychczas światy polityki, kultury, zamkniętych społeczności, odwiedzić miejsca targane konfliktami, ale także głębiej poznać to, co wydaje się być na wyciągnięcie ręki. Reportażyści dokumentują i opisują otaczającą nas wszystkich rzeczywistość, opierając swoje publikacje na własnych doświadczeniach, wywiadach, dokumentach i podróżach. Ich książki dotyczą także często zagadek i teorii spiskowych, zapomnianych miejsc lub wydarzeń, czy spraw społecznych.

Na Woblink wśród ebooków z kategorii reportaż znajdziecie wiele dzieł znakomitych i uznanych reportażystów, zarówno z Polski, jak i ze świata. W formacie epub, mobi lub pdf czekają na Was książki autorstwa między innymi Hanny Krall, Ryszarda Kapuścińskiego, Wojciecha Jagielskiego, Pawła Smoleńskiego czy Mariusza Szczygła. Warto sięgnąć także po wyróżnioną Nagrodą Literacką Nike książkę “Żeby nie było śladów” Cezarego Łazarewicza.

Zagraniczni twórcy reportaży

Wśród zagranicznych twórców reportaży znajdziecie Orianę Fallaci, Liao Yiwu, Craiga Taylora, Amosa Oza, Davida Attenborough czy Swietłanę Aleksijewicz. Ta ostatnia autorka jest również laureatką Literackiej Nagrody Nobla - jej reportaże “Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”, “Czasy secondhand”, “Czarnobylska modlitwa” czy “Cynkowi chłopcy” dostępne są na Woblink między innymi jako ebooki.

Od czego zacząć czytać reportaże?

Dotychczas czuliście opory przed tym, żeby przeczytać jakiś reportaż albo nie wiecie za bardzo, po co sięgnąć w pierwszej kolejności? Spieszymy z pomocą! Czytanie reportaży pozwala otworzyć oczy na rzeczywistości i doświadczenia, które dotychczas nie były nam dostępne albo nie zdawaliśmy sobie w ogóle sprawy z ich istnienia. Udowadniają one także, jak wiele zupełnie niespodziewanych, a nawet niewidocznych rzeczy dzieje się często bardzo blisko nas. Dzięki temu nie tylko ciągle dowiadujemy się więcej o świecie, ale także uwrażliwiamy na ludzkie historie. Od czego jednak zacząć? Propozycji jest wiele. W naszym kraju mamy pewien przywilej - zwłaszcza w XX i XXI wieku rozwinęła się znakomita tzw. polska szkoła reportażu, której dzieła doceniane są nie tylko w Polsce, ale także i na świecie. Dobrym początkiem zapoznawania się z nią jest sięgnięcie po zbiór najważniejszych tekstów - trzytomową “ Antologię polskiego reportażu”, prezentującą historię najlepszych twórców. Tą wydaną przez Wydawnictwo Czarne pod redakcją Mariusza Szczygła monumentalną kolekcję znajdziecie na Woblink jako książkę papierową oraz ebook. 

Chcielibyście zabrać coś ze sobą w drogę jakąś krótszą historię? Nic prostszego! Na początek polecamy zwłaszcza “ Z miłości? To współczuję!”, historię współczesnego Omanu autorstwa Agaty Romaniuk.

A może chcecie podróżować dalej? Sięgnijcie po “Indie. Kraj miliarda marzeń” Weroniki Rokickiej albo “ Izrael już nie frunie” Pawła Smoleńskiego. Interesuje Was miejsce kobiet w innych kulturach i społecznościach? “ Kwiaty w pudełku. Japonia oczami kobiet” Karoliny Bednarz będą dobrym pomysłem.

Azja to trochę zbyt daleko? Nie ma problemu, wybierzcie się wraz z Mariuszem Szczygłem śladami jego “ Osobistego przewodnika po Pradze”.

Chcielibyście zacząć od klasycznych pozycji reportażu? “ Imperium”, “ Szachinszach” lub “ Cesarz” Ryszarda Kapuścińskiego czekają na Was w formatach epub, mobi lub pdf.

Jakie reportaże warto przeczytać?

Może jest tak, że przeczytaliście już trochę reportaży w swoim życiu, ale gdy patrzycie na długą listę pozycji ukazujących się nakładem Wydawnictwa Czarne, Wydawnictwa Otwartego, Wydawnictwa Szczeliny, Wydawnictwa Literackiego albo Wydawnictwa Znak od nadmiaru dobra zaczyna się Wam kręcić w głowie i już nie wiecie, co wybrać następnego? Spróbujemy pomóc!

Miłośnikom reportaży podróżniczych oraz osobistych historii związanych z dalekimi krajami polecamy ebook “Ulica wiecznej szczęśliwości. O czym marzy Szanghaj” Roba Schmitza. Autor spędził w tym mieście wiele lat i poznał je od podszewki, a przy tym zachował dystans właściwy outsiderowi. Dzięki temu z dużą życzliwością, a przy tym spostrzegawczością opisuje współczesny Szanghaj z perspektywy jego mieszkańców - własnych sąsiadów.

Na Woblink mamy też wiele reportaży podróżniczych dla osób, których fascynuje Korea Południowa i jej kultura, historia oraz społeczeństwo. Wśród nich “Kraj niespokojnego poranka. Pamięć i bunt w Korei Południowej” Romana Husarskiego, “Cool po koreańsku” Euny Hong, “Przesłonięty uśmiech. O kobietach w Korei Południowej” Anny Sawickiej, “7736 km. Pomiędzy Koreą Południową a Polską” Mijin Mok czy “Mądre matki, dobre żony” Małgorzaty Sidz, które znajdziecie tutaj między innymi w formatach epub, mobi lub pdf. Z kolei Craigiem Taylorem możecie poznać mieszkańców Londynu w jego popularnej książce “Londyńczycy. Miasto i ludzie” oraz Nowego Jorku w “Nowojorczycy. Miasto i ludzie”. 

Wędrując przez Polskę

Wolicie reportaże o Polsce? Polecamy zatem “ Miedziankę” Filipa Springera, opowieść o niewielkim miasteczku znajdującym się w pobliżu Jeleniej Góry, którego (już) nie ma. Springer długo szukał odpowiedzi na pytanie, dlaczego posiadająca siedmiowiekową historię Miedzianka zniknęła z powierzchni ziemi, odkrywając po drodze wiele innych tajemnic z przeszłości.  “ Łowcy skór. Tajemnice zbrodni w łódzkim pogotowiu” Tomasza Patory zmrożą krew w żyłach wynikami śledztwa w sprawie jednej z największych afer w historii III Rzeczpospolitej. Z kolei brytyjczyk Bernard Newman wyruszył na jedną ze swoich wypraw rowerowych właśnie do Polski. Jedna z jego podróży odbywała się w okresie międzywojennym - relację z niej znajdziecie w “ Rowerem przez II RP. Niezwykła podróż po kraju, którego już nie ma”. Z kolei jego ówczesne obserwacje i próby przewidzenia przyszłości z czasów II wojny światowej znajdziecie w “ Rowerem przez Polskę w ruinie”.

Reportaże sądowe i true crime

Interesują Was reportaże true crime? Sięgnijcie po dzieło Cezarego Łazarewicza “ Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej”, bohaterki jednego z najbardziej znaczących procesów dwudziestolecia międzywojennego i jednej z najgłośniejszych spraw w historii polskiego sądownictwa. Z Katarzyną Bondą możecie odwiedzić “ Polskie morderczynie”, odsiadujące wyroki kobiety skazane za morderstwa, z którymi rozmawia polska autorka kryminałów. Chcielibyście poszerzyć swoją wiedzę? Reportaże popularnonaukowe to coś dla Was! Jako ebooki znajdziecie na Woblink wiele z nich - na przykład “ Śpiące królewny. Tajemnicze przypadki ze świata neurologii” Suzanne O’Sullivan. True crime oraz pozycje popularnonaukowe łączy chociażby w swojej książce “ Zbrodnie odczytane z kości. Tajemnice antropologii sądowej” Monika Głąbińska, wprowadzając nas w świat jednego z najbardziej fascynujących, a przy tym dość elitarnych zawodów antropologa sądowego. Te i wiele innych ebooków reportaży czeka na Was na Woblink!