Maniek – nieoceniony towarzysz dziecięcych przygód! Seria boardbooków stworzona z myślą o najmłodszych. Łączy radość z zabawy z poznawaniem świata i pierwszymi krokami w nauce. Razem z wesołym prosiaczkiem maluszki ćwiczą mowę, nazywają kolory oraz przedmioty. Książeczki o świnku Mańku wyróżnia prostota w warstwie tekstowej i graficznej, która ułatwi małemu czytelnikowi odbiór treści.
Maniek – nieoceniony towarzysz dziecięcych przygód! Seria boardbooków stworzona z myślą o najmłodszych. Łączy radość z zabawy z poznawaniem świata i pierwszymi krokami w nauce. Razem z wesołym prosiaczkiem maluszki ćwiczą mowę, nazywają kolory oraz przedmioty. Książeczki o świnku Mańku wyróżnia prostota w warstwie tekstowej i graficznej, która ułatwi małemu czytelnikowi odbiór treści.
„Dziennik wdzięczności” to książka aktywnościowa, która wspaniale sprawdzi się jako pamiętnik! Nie zabraknie w nim miejsca do uzupełniania, kolorowania, przyklejania naklejek – jednym słowem będzie można się świetnie bawić, ozdabiając poszczególne strony! Wiele zróżnicowanych zadań pozytywnie wpłynie na pewność siebie i samopoczucie dziecka – w tym trudnym okresie, jakim jest początek dojrzewania. W „Dzienniku wdzięczności” znajdzie się między innymi element typu „Mój tydzień...
Zwierzęta domowe to książka interaktywna z piórem Kakadu, które uruchamia zakodowane na stronach teksty i dźwięki. Publikacja jest częścią innowacyjnego systemu nauki i zabawy w jednym. Dzięki książce dziecko pozna 16 nazw zwierząt w języku polskim i w języku angielskim. Utrwali ich prawidłową wymowę oraz pisownię. Usłyszy także odgłosy, które wydaje każde z przedstawionych zwierząt. Wielkim atutem tej książki są urocze i zabawne ilustracje Agnieszki Matz. Do książki ...
Zwierzęta świata to książka interaktywna z piórem Kakadu, które uruchamia zakodowane na stronach teksty i dźwięki. Publikacja jest częścią innowacyjnego systemu nauki i zabawy w jednym. Dzięki książce dziecko pozna 16 nazw zwierząt w języku polskim i w języku angielskim. Utrwali ich prawidłową wymowę oraz pisownię. Usłyszy także odgłosy, które wydaje każde z przedstawionych zwierząt. Wielkim atutem tej książki są urocze i zabawne ilustracje Agnieszki Matz. Do książki nie...
Gdzie to jest? to książka z okienkowej serii Odkrywam świat. Zapoznaje ona najmłodsze dzieci ze słowami określającymi miejsce w przestrzeni, takimi jak: na, w, pod, nad, wśród. Bohaterami książki są Mania i Tynio – sympatyczne rodzeństwo. Mały czytelnik najpierw poznaje nowe słowa, oglądając fotografie, a następnie, podążając za bohaterami, odkrywa te określenia na pełnych radości, pozytywnej energii i rodzinnego ciepła ilustracjach. Zostały one stworzone przez Agnieszkę Matz...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.