Książeczka pełna bajecznie kolorowych, zabawnych ilustracji zachęca dziecko do podejmowania aktywności plastycznej, ruchowej i językowej. Dwa ciekawskie psy – Alama i Adorek – poznają zwierzęta w gospodarstwie wiejskim. Dzieci uczą się rozpoznawać i nazywać zwierzęta oraz naśladować ich głosy.
W środku książeczki znajdziemy quiz obrazkowy – 32 pytania, które dzieci zadają najczęściej – oraz 32 kolorowe naklejki.
Jak wyglądają pory roku, czym można bawić się jesienią, zimą, wiosną lub latem? Książeczka - podzielona odpowiednio do pór roku na cztery części - zawiera urozmaicone zabawy graficzne i umysłowe, które bawią, uczą i inspirują do aktywności umysłowej oraz artystycznej. Bohaterami są Kasia i Staś, którzy podpowiadają, jak rozwiązać zadania i łamigłówki. Dzięki naklejkom dzieci poznają zwierzęta, rzeczy i zjawiska - a wszystko w formie zabawy. W środku książeczki znajdziemy quiz...
Najbliższe dzieciom zwierzęta to te, które żyją obok nas. Inne są tajemnicze, nie zawsze można je poznać, zobaczyć, pogłaskać. Nie zawsze jest szansa, żeby zobaczyć je z bliska. Zawarte w niniejszej książeczce podstawowe informacje o zwierzętach zainteresują każde dziecko, niezależnie od jego możliwości poznawczych. Zwierzęta opowiadają tu same o sobie - co lubią najbardziej, jakie są ich zwyczaje. Dziecko dowie się, które najlepiej czują się w gorącym klimacie, które na bie...
Cele wychowania przedszkolnego powinny być realizowane w każdym wieku – z uwzględnieniem możliwości rozwojowych małego dziecka. Proponowana książeczka zawiera ćwiczenia edukacyjno-rozwijające na poziomie wstępnym, dla najmłodszych. Zabawy graficzne będą bawiły i uczyły, to pomysł na ciekawe spędzanie czasu z dzieckiem. Dostarczą maluchom ćwiczeń o urozmaiconej tematyce, a zabawne ilustracje do kolorowania z pewnością zainspirują do rozmowy, zadawania pytań i poznawania otac...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.