"Krzyżówki i łamigłówki" to książka edukacyjna przeznaczona dla dzieci o 10 roku życia. Ciekawe zadania matematyczne, fascynujące zabawy z kodowaniem dla starszych dzieci, rozwiązywanie sudoku oraz fajne krzyżówki do uzupełniania. Dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu dla dzieci, zadania są wciągające i pozwalają odstresować się i oderwać od telefonu czy komputera. Do dzieła!
"Wierszyki logopedyczne" to ciekawa zabawa dla dzieci, a jednocześnie nauka kształcenia i doskonalenia mowy. Przystępna forma rymowanek z ciekawymi ilustracjami i zróżnicowanymi stylami tekstów sprawiają, że maluch szybko przyswaja treść, którą chętnie powtarza. Ćwiczenia pozwalają na unikanie i eliminowanie wad wymowy, rozwijają zdolności oddechowe i artykulację.
ĆWICZ RAZEM Z NAMI, Z RADOSNYMI WIERSZYKAMI!
Niepowtarzalna przygoda w naukę pisania szlaczków.
Ćwiczenie rączki nigdy nie było tak ciekawe i pobudzające.
W zestawie 4 plakaty o wymiarach 42x30 cm każdy
W ćwiczeniach towarzyszą przemiłe zwierzaki i kolorowe grafiki.
Każdy plakat można rozłożyć na stole lub podłodze
Wspaniały pomysł na zabawy manualne.
"Opowieści o piratach" to wzruszające przygody chłopca, który w obliczu trudnej sytuacji odkrywa soją wartość, staje się odważny i dostrzega, że każdy człowiek ma jakiś dar, który może wykorzystać.
Powieść dla dzieci poruszająca, wzruszająca, mądra, bez przemocy.
Znana wcześniej pod tytułem "Niezdarny piracik".
Magda to bystra dziewczynka, której największym marzeniem jest podróż na księżyc. Pierwszy dzień w nowej szkole przyczynia się do wielkich zmian w jej dotychczasowym życiu.
Kim jest tajemniczy chłopiec, którego wszyscy wytykają palcami?
Dlaczego dziewczynka nie boi się podążyć za nim w głąb ciemnego lasu?
I czy na pewno dotrzyma przysięgi złożonej przyjacielowi?
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.