Książka w przyjaznej formie przybliża młodemu czytelnikowi główne techniki i style malarskie, najbardziej charakterystyczne dla poszczególnych epok. Przewodnikiem po świecie sztuki jest dziewczynka, która, by lepiej zaprezentować dane zagadnienie, czasem przenosi się do pracowni malarza, obserwując jego pracę, a czasem staje się częścią obrazu. Niekiedy sama próbuje malować. Prowadzi dialog z czytelnikiem, pobudzając go do aktywnego odbioru przekazywanych treści. Zadaje pytan...
„Historie wyciągnięte z kapelusza” to druga część przygód Lilki i Antosia. Jeśli jesteście ciekawi, co im się przydarzyło wcześniej, a także jaki to miało wpływ na ich prawdziwe życie, zajrzyjcie koniecznie do „Historii zamiecionych pod dywan”. Lilka i Antoś spędzają wakacje w dworku ciotki Matyldy – ciepłej starszej pani, która była niegdyś operową śpiewaczką. Lilka uwielbia przebierać się w jej stare suknie, dlatego chętnie odwiedza garderobiany pokój na piętrze. Pewnego dn...
Kolejna część przygód mieszkańców miasteczka Humorki. W tej książeczce bohaterami są Kłamczusiaki.
Kłamać można jak z nut, ale kłamstwo ma krótkie nogi! Przekonały się o tym Kłamczusiaki, którym pewnego wieczoru ukazała się tajemnicza zjawa. Jeśli chcesz wiedzieć, co im powiedziała, koniecznie przeczytaj tę opowieść!
Zajrzyj do dziwacznego domu nad brzegiem rzeki NIC, a dowiesz się, jak zadziwiające zaproszenie dostali jego mieszkańcy i jak zaskakująco zabawna była ich wyprawa za miasto.
Książeczka z serii HUMORKI. Seria prezentuje zabawne opowieści o mieszkańcach miasteczka Humorki. W każdej książeczce dowcipnie przedstawiamy szczególny typ charakteru naszych bohaterów. W tej książeczce spotkasz rodzinę Zdziwionków.
Zajrzyj do dziwacznego domu nad brzegiem rzeki NIC, a dowiesz się, jak zadziwiające zaproszenie dostali jego mieszkańcy i jak zaskakująco zabawna była ich wyprawa za miasto.
Książeczka z serii HUMORKI. Seria prezentuje zabawne opowieści o mieszkańcach miasteczka Humorki. W każdej książeczce dowcipnie przedstawiamy szczególny typ charakteru naszych bohaterów. W tej książeczce spotkasz rodzinę Zdziwionków.
Czy wiesz jak działa Mama Wścibionkowa? Zupełnie jak głuchy telefon! Przeczytaj tę książeczkę, a zobaczysz, jak podsłuchana i przekazana dalej informacja zmieniła się
nie do poznania.
Książeczka z serii HUMORKI. Seria prezentuje zabawne opowieści o mieszkańcach miasteczka Humorki. W każdej książeczce dowcipnie przedstawiamy szczególny typ charakteru naszych bohaterów. W tej książeczce spotkasz rodzinę Wścibionków.
Kolejna część przygód mieszkańców miasteczka Humorki. Tym razem podejrzymy Bałaganiaki.
Jeśli chcesz poznać różne stopnie bałaganu i dowiedzieć się, jak to możliwe, że BAJZEL na zawołanie przemieszcza się w inne miejsce, zajrzyj do domu Bałaganiaków! Przekonasz się, że nie bez powodu mieszkają u zbiegu ulic Mocnych Wrażeń i Przebranej Miarki!
Czy wiesz co może być powodem do przechwałek? Dla Przechwalaków dosłownie wszystko! Chcesz się przekonać? Zajrzyj na piknik rodzinny do szkoły „Skrzydła u Ramion”.
Książeczka z serii HUMORKI. Seria prezentuje zabawne opowieści o mieszkańcach miasteczka Humorki. W każdej książeczce dowcipnie przedstawiamy szczególny typ charakteru naszych bohaterów. W tej książeczce spotkasz rodzinę Przechwalaków.
Jeśli chcesz się dowiedzieć, co Bezwstydnisie odkryły w starym wiatraku oraz jak stały się Wstydziołkami, zapraszamy do Humorków na ulicę Ostatniego Dzwonka 1!
Książeczka z serii HUMORKI. Seria prezentuje zabawne opowieści o mieszkańcach miasteczka Humorki. W każdej książeczce dowcipnie przedstawiamy szczególny typ charakteru naszych bohaterów. W tej książeczce spotkasz rodzinę Wstydziołków.
Jeśli jesteś ciekaw, jak wyglądają i zachowują się naburmuszone Dąsacze, a także chciałbyś poznać receptę na pokonanie dąsawki, zapukaj do ich domu przy ulicy
Utartego Nosa 12.
Książeczka z serii HUMORKI. Seria prezentuje zabawne opowieści o mieszkańcach miasteczka Humorki. W każdej książeczce dowcipnie przedstawiamy szczególny typ charakteru naszych bohaterów. W tej książeczce spotkasz rodzinę Dąsaczy.
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.