Bony podarunkowe na Święta

Alan Watts Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Tao filozofii, Ebook | Alan Watts

    Watts przenosi różnorodnych odbiorców na żyzne równiny azjatyckiej duchowości. - „Publishers Weekly” Kim jestem? Dlaczego tu jestem? Jaka jest natura otaczającego mnie świata? Alan Watts analizuje te fundamentalne pytania z perspektywy taoistycznej – ucząc nas dostrzegać i doceniać nie tylko naczynie, ale także pustą przestrzeń, którą ono otacza. Przystępnie i przekonująco odkrywa nasz bezpośredni związek ze światem przyrody i uświadamia nam, że nie tyle przyszliśmy na ten ...

    Promocja
    okładka Droga zen, Ebook | Alan Watts

    Rzeczowe studium, napisane ze swadą i przystępne. - Philip Toynbee, „The Observer” Oto mamy wreszcie – napisaną w zachodnim języku z zachwycającą przejrzystością – próbę umieszczenia zen w kontekście historii religii Wschodu… To bez wątpienia najbardziej wszechstronne dzieło na temat zen, jakie do tej pory wyszło spod pióra człowieka Zachodu. - „The Listener"

Alan Watts Ebooki

Alan Watts był dobrze znanym brytyjskim filozofem, pisarzem i mówcą. Zajmował się popularyzowaniem filozofii Wschodu na Zachodzie, zwłaszcza buddyzmu zen, taoizmu i hinduizmu. W młodości zainteresował się właśnie kulturą i filozofią Dalekiego Wschodu, co później stało się fundamentem jego pracy, a w latach 60.  stał się jedną z kluczowych postaci ruchu kontrkulturowego w USA. Szukasz tytułów spod pióra Alana Wattsa? Książki i audiobooki znajdziesz w księgarni Woblink.

Alan Watts — historia filozofa

Twórczość Alana Wattsa rozwijała się pod wpływem licznych fascynacji filozofią, psychologią i duchowością, które wynikały z jego młodzieńczych doświadczeń i kontaktów w Wielkiej Brytanii, a później w Stanach Zjednoczonych.

Watts chętnie wygłaszał wykłady, nagrywał audycje radiowe, pisał książki (napisał ich ponad 25!) i eseje, w których łączył filozofię Wschodu z kulturą Zachodu. Często poruszał tematykę duchowości, świadomości, transcendencji i samopoznania. Jego uczniowie uważali, że skłania do alternatywnego spojrzenia na życie i samodzielne odkrywanie ulotnego sensu. Do dziś jego książki są popularne, a nagrania z wykładów, z typowym dla niego humorem i prostotą przekazu, są szeroko dostępne i inspirują wielu ludzi szukających głębszego sensu życia.

Alan Watts. Książki, publikacje i inspiracje

Pierwsza książka Wattsa, The Spirit of Zen (Duch zen), została przez niego opublikowana w 1936 roku. Watts mocno inspirował się pismami Daisetz Teitaro Suzukiego, jednego z najbardziej znanych popularyzatorów buddyzmu zen na Zachodzie. Książka była próbą przybliżenia zachodnim czytelnikom filozofii zen i azjatyckiej duchowości. Dzięki temu, że publikacja zyskała naprawdę spore uznanie, Watts miał okazję poznać wiele ważnych postaci ze środowiska duchowo-filozoficznego, co miało ogromny wpływ na jego dalszy rozwój intelektualny.

W swojej twórczości Watts sprawnie łączył filozofię Wschodu z zachodnią psychologią, często odwołując się do Freuda, Junga i psychoanalizy. Próbował tłumaczyć trudne koncepcje filozoficzne w sposób przystępny: posługiwał się metaforami, humorem i narracją, dzięki czemu zyskał dużą popularność. Jeśli chcesz posłuchać jego książek, sprawdź na przykład Umysł ponad umysłem czy Wizerunek człowieka w formie audiobooka.

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.