WakacyjnySzoping

Aleksandra Zbroja Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Muszę Ci coś powiedzieć, Książka | Aleksandra Zbroja

    Powieść laureatki Odkryć Empiku, nominowanej do Nagrody Literackiej „Nike” Joanna wyrusza z mazowieckiej wsi w daleką podróż ze swoim chłopakiem. Ma być bajka na Dalekim Wschodzie, wychodzi tragikomedia. Bohaterce grozi deportacja, a jej życie miłosne kończy się, zanim na dobre się zaczęło. „Są miliony ludzi jak ja. Miliony dziewczyn. Tylko że za każdym razem, kiedy wychodzę z przychodni, zostaję na ulicy sama”. Aleksandra Zbroja sięga po temat nieobecny dotąd w ...

    Promocja
    okładka Mireczek Patoopowieść o moim ojcu, Książka | Aleksandra Zbroja

    BARDZO MOCNY DEBIUT. PRAWDZIWA, PORUSZAJĄCA OPOWIEŚĆ O PRÓBIE ODNALEZIENIA OJCA, KTÓREGO ZABRAŁ ALKOHOL. Wklepuję na fejsa komunikat, że to koniec, że umarł nagle i niezapowiedzianie, że nie miałam okazji poznać własnego ojca, ponieważ on wolał wódę. I jabole, i browary, i pewnie nawet denaturat, bo był uzależnionym typu menela, który zasrywa sobie nogawkę spodni, śmierdzi w autobusie i zalega na dworcach. Potem usuwam to o denaturacie oraz dworcach. Piszę, że ojciec zmarł na...

    Promocja
    okładka A co wyście myślały? Spotkania z kobietami z mazowieckich wsi, Książka | Agnieszka Pajączkowska, Aleksandra Zbroja

    Kalina uważa, że facetowi więcej wolno. Bochenek tęskni za PGR-em. Stefania nigdy nie była w Warszawie, Gosia chce stamtąd wrócić. Chrześnica Iwony jest lesbijką, Marta była na czarnym proteście, a Dorota wysłuchuje żartów o swojej bezdzietności. Wiola nie zna nikogo, kto powiedziałby „nie wierzę w Boga”, a Piotrowska zdradza, co słyszy w konfesjonale. Autorki ruszają z Warszawy i okrążają województwo mazowieckie, rozmawiając po drodze z rolniczkami, gospodyniami, sklepowymi...

Aleksandra Zbroja Książki

Są książki, które nie próbują niczego upiększać – zamiast tego mówią wprost, celnie, często boleśnie. Tak pisze Aleksandra Zbroja. Jej proza porusza tematy trudne, ale prawdziwe – takie, które zwykle zostają przemilczane. Pisze z emocją, ale bez patosu. Opowiada o relacjach rodzinnych, pamięci, doświadczeniu kobiecości i życiu z piętnem tego, co było. To literatura do przeczytania jednym tchem – i przemyślenia jeszcze długo po ostatniej stronie.

Aleksandra Zbroja książki – odważne, osobiste, ważne

Książki Aleksandry Zbroi nie wpisują się w utarte schematy. Jej głośny debiut Mireczek. Patoopowieść o moim ojcu to historia osobista, ale zarazem uniwersalna – o dorastaniu w cieniu uzależnienia, o wstydzie, stracie i próbie zrozumienia tego, co często niewytłumaczalne. Autorka mierzy się z pamięcią bez filtra, bez prób wybielania czy usprawiedliwiania. Pisze z siłą, ale też z ogromną delikatnością.

To nie są łatwe książki – ale to właśnie ich siła. Zbroja potrafi pokazać rzeczywistość w sposób szczery i poruszający. Jej styl jest reporterski, ale z wyraźnym osobistym rysem. Łączy dokumentalną precyzję z literackim wyczuciem rytmu i emocji. 

Ebooki i audiobooki Aleksandry Zbroi – mocna literatura w dostępnej formie

Dla tych, którzy chcą sięgnąć po jej twórczość w dowolnym momencie, dostępne są ebooki Aleksandry Zbroi. Dzięki nim możesz wejść w świat jej opowieści wszędzie – w pociągu, w kawiarni, w domu po długim dniu. Forma cyfrowa pozwala wracać do najważniejszych fragmentów, podkreślać zdania, które zostają na długo.

Dostępne są również audiobooki Aleksandry Zbroi, w interpretacjach, które oddają emocjonalne napięcie i osobisty charakter jej pisania. To świetna propozycja dla tych, którzy lubią literaturę mówioną – przejmującą, prawdziwą i wymagającą refleksji.

Aleksandra Zbroja to głos, którego trudno nie zauważyć. Jej książki, ebooki i audiobooki zostawiają ślad – bo są potrzebne, mocne i prawdziwe.

Jeśli interesuje Cię literatura, która mierzy się z rzeczywistością i nie boi się trudnych tematów, zajrzyj także do kategorii reportaż i literatura faktu. Znajdziesz tam książki pisane w podobnym duchu.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.