Alfred Cholewiński Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Chrześcijaństwo ponownie odkrywane, Książka | Alfred Cholewiński

    Autor, z powołania jezuita, doktor nauk biblijnych, doskonale łączy znajomość Pisma Świętego, głęboką duchowość i poczucie realizmu w jedną historię człowieka wiary, który nie ustaje w drodze ku Bogu, który nie poddaje się walce z własnymi słabościami (wg «Wstępu» W. Żmudzińskiego SJ).

    Promocja
    okładka ABC chrześcijaństwa, Książka | Alfred Cholewiński

    Zaczęło się od wykładów utrwalonych na taśmie magnetofonowej. Cieszyły się one tak dużym zainteresowaniem, że zostały spisane i zredagowane. ABC chrześcijaństwa trafiało do czytelników jako maszynopis przekazywany z rąk do rąk. Nieustannie powielany na ksero, doczekał się w końcu publikacji. To już kolejne, czwarte wydanie książki cieszącej się niegasnącym powodzeniem. Na lekturę tego tekstu wystarczy kilka wieczorów. Tych parę godzin może okazać się jedną z lepszych życiowy...

    Promocja
    okładka Dobra Nowina dla każdego, Książka | Alfred Cholewiński

    Dobra Nowina jest dla każdego, bez wyjątku! Alfred Cholewiński SJ, legendarny założyciel Drogi Neokatechumenalnej w Polsce, kreśli wizję chrześcijaństwa aktualną dla dzisiejszych wierzących. Jakiego Kościoła pragnął Chrystus? W jaki sposób Pismo Święte może stać się księgą niosącą życie? Co to znaczy „być uczniem Jezusa Chrystusa”? Jak głosić kerygmat? Na te i inne pytania autor odpowiada, odwołując się nie tylko do swojej bogatej wiedzy biblijnej, ale także do praktyki duszp...

    Promocja
    okładka ABC Chrześcijaństwa, Książka | Alfred Cholewiński

    W oparciu o Biblię, a przede wszystkim o tzw. kerygmat apostolski, Autor stara się odpowiedzieć na szereg pytań dotyczących chrześcijaństwa. Chciałbym w oparciu o Biblię przedstawić ABC chrześcijaństwa. Czym ono jest? Jak Pan Bóg sobie je wyobraża? Po co w ogóle zainicjował taki fakt w historii ludzkości? Pragnę w świetle tych najbardziej ogólnych - ale też i najbardziej istotnych - problemów zweryfikować to, co my w Kościele robimy i jak żyjemy. Czy jest to zgodne z zamiare...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.